Recenze

Neboj se, vždyť máš česnek

Pokud si s dětmi rádi čtete v posteli před spaním, tak toto je zcela ideální kniha. Budete se u ní bavit vy i děti a pokud se vám nebude chtít číst, kniha má skvěle velká písmenka, takže to malí čtenáři zvládnou sami. Jak známo, dítka jsou většinou nadšená z morbidních „strašidelných“ historek, takže jestli toto můžete říct i o svých malých čtenářích, pak jste sáhli po té úplně správné knize! Upíří trio – táta upír a upírská dvojčata – se jim budou jistě líbit. A ilustrace od Komáry jim dodává šmrnc a roztomilost zároveň….

Název: Neboj se, vždyť máš česnek

Autor: Pavel Brycz

Ilustrace: Komára

Nakladatelství: Pikola

Počet stran: 72

Malý Emil bydlí v Praze. Oba rodiče jsou zaměstnaní v turistickém průmyslu a tak v době hlavních prázdnin jim vrcholí sezóna, kdy si nemohou vzít volno, které by mohli strávit se synem. Emil si celý svůj dosavadní život myslí, že nemá žádné prarodiče, až jednoho dne jej z tohoto omylu vyvede pohled zaslaný z Hrobu, kde jsou podepsaní “ dědeček Leopold a babička Marie“ – a Emilovi konečně začínají opravdové prázdniny! A vůbec mu nevadí, že bude ve vesnici Hrob bydlet ve hřbitovním domku s babičkou a dědečkem, kteří pracují jako hrobníci…. Právě naopak, kdopak má z jeho kamarádů takové štěstí, že?

 

 

Brzy přijde na to, že hřbitov rozhodně není ponuré a mrtvé místo.  Zjistí, že v té nejhonosnější hrobce přes den tvrdě v rakvích spí hrabě Esterházy a jeho dvojčata – komtesky Ela a Nela. A naopak po nocích se tato trojice prohání živá až až…a hlavně díky nim se naučí plavat a mj. i  jíst česnekačku ve velkém..

 

 

Mně se pohádkový příběh moc líbil a mému duchařsky založenému malému čtenáři také. Dokonce jsme ji četli vícekrát. Ilustrace jsou skutečně super, jsou milé a zároveň vůbec nejsou trapně přeslazené. Knížku s klidným svědomím doporučuji 🙂 .

Moje hodnocení ( jako ve škole) : 1

V procentech: 96%

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] panem spisovatelem Pavlem Bryczem jsem se poprvé setkala u příběhu pro děti  Neboj, vždyť máš česnek, pamatuji si, že jsem z upíří pohádky byla nadšená a skutečně jsem se u ní bavila. Jeho […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *