Recenze

Nemilosrdný rival

Ona netuší, koho má před sebou a jaká minulost je k sobě pojí. On má dokonalý plán na pomstu. Chce uhasit její světlo a zatáhnout ji do stínu k sobě. Chladný a NEMILOSRDNÝ RIVAL hodlá být pro ni zkázou, jediné co mu v plánu překáží, je posedlost touto výjimečnou ženou. Úvodní díl nové série L. J. Shen má velmi slušně našlápnuto. 😉

Název: Nemilosrdný rival
Autor: L. J. Shen
Překlad: Darina Povolná
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 392

Když byla Arya Rothová malá, stali se se synem hospodyně její rodiny nejlepšími kamarády. Jejich přátelství se brzy přetavilo na dětskou lásku, a když ho Arya vyzvala, aby ji políbil, spustila se řetězová reakce katastrofálních událostí, jež vedly k tomu, že chlapce poslali z Aryina života pryč. O dvě desítky let později je z Aryi nadějná propagační agentka a milovaný otec je jedním z jejích největších klientů. Když tedy jejího otce zažaluje bývalá zaměstnankyně, Arya se rozhodne dokázat, že táta není to monstrum, za jaké ho mají. Jediným problémem je právník, jenž je odhodlaný otcovo dobré jméno zničit. Christian Miller je okouzlující, ambiciózní a ďábelsky dobře vypadá, přičemž Arya nemá tušení, že jde o chlapce, který ji tehdy před lety políbil. Minulost a současnost se protnou a Arya se do Christiana zamiluje. Jenže až se dozví, kým skutečně je, a o jeho posedlosti se jejímu otci pomstít, dokáže mu dát před svou rodinou přednost?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Nemilosrdný rival je prvním dílem ze série Cruel Castaways a vypadá to na pěkně žhavou a trochu temnou jízdu plnou tajemství, zášti i pořádně nabitého jiskření. Nebezpečná láska, po které se můžete rozpadnout na tisíc kousků, vysílá své signály ke všem romantickým čtenářům milující vášnivou zápletku i drama na hraně totálního zničení.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů – Christiana a Ary. Oba dva se kromě linky situované do současnosti vracejí i do své minulosti, aby čtenářům odkryli pozadí sváru i vzájemné přitažlivosti, která se z dětství přelila do city osekané dospělosti. Tahle pomsta bude ještě hodně komplikovaná a pro někoho možná destruktivní…

Zastavila se na křižovatce na červené. Jako v pasti se otočila a zaujala obranný postoj, jako by po mně měl každou chvilku skočit. Zelené oči ji tančily.
„Co? Co ode mě chceš, Christiane?“
Všechno a vůbec nic.
Tvoje slzy, tvou omluvu, tvoji lítost a tvoje tělo.
Ze všeho nejvíc chci, aby sis vzpomněla. Na to, co jsme bývali. A co už nikdy znovu nemůžeme být.

Energií a akcemi nabitý příběh vás zaujme od samého začátku, v kterém autorka proplétá osudy ústředních postav a čtenáři postupně odhaluje tajemství dávné minulosti. Dějová osa není žádným výjimečným výstřelem a celkem rychle zjistíte, kudy se bude příběh dále ubírat, ale cesta vedoucí k závěru je lemována pořádným napětím, vášní i tepající silou.

L. J. Shen jde běžně přímo k jádru věci, ale tentokrát se trochu více rozepsala a představila se čtenářům jako autorka, která nespěchá a dává na odiv všechny možné i nemožné pocity svých hrdinů. Příběh tak lehce ztrácí na svém tempu, ale musím říct, že mně se tahle její nová tvář velmi líbila. Společně pak s vhodně vybranými postavami, které jsou jako den a noc, ale velmi silní v kramflecích ve svých názorech i povahách, se vám představuje atraktivní vyprávění, které učaruje nejedné romantické čtenářce. Hlavně v postavě Christiana – gaunera a záporáka na první pohled, ale na ten druhý… Neprozradím, jen si to pěkně přečtěte. 😉 Autorka mu nadělila nerozlučné a věrné kamarády (světe div se, i oni jsou velmi sexy) a kromě jiného i oni mají za sebou dramatickou a temnou minulost, ale na tu dojde až v dalších dílech.

Lehce temná atmosféra příběhu má základy v ponuré minulosti i zažrané nenávisti a prolíná se celým románem. Vyprávění tak dostává patřičný šmrnc i náboj a kouknout se do hlubin zlověstné duše je také velmi atraktivním soustem, jenž zjitří vaše emoce.

Román Nemilosrdný rival je hodně návykovým čtením a věřím, že bude mít spoustu spokojených fanoušků, kteří stejně jako já budou netrpělivě vyhlížet další pokračování. Tentokrát L. J. Shen nezklamala a pokud se i vy rádi noříte do temnějších romancí plných nenávisti, pomsty i lásky, směle se vrhněte do čtení.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další velmi povedenou romanci L. J. Shen děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Nemilosrdný rival pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *