Recenze

Hloubka nenávisti

Tady někdo pěkně nesnáší ženy a je to pořádná HLOUBKA NENÁVISTI, která je vede k pomstě a pronásledování. Lacey Flintová se vrací a s ní i další napínavý případ, který si tentokrát bere na paškál něžná stvoření. Jak málo stačí, aby se virtuální násilí zhmotnilo?

Název: Hloubka nenávisti
Autor: Sharon J. Bolton
Překlad: Martin Verner
Nakladatelství: Albatrosmedia Domino
Rok vydání: 2023
Počet stran: 464

Na útesu nad mořem na jihu Anglie stojí dva lidé odhodlaní skončit se svým životem. Osud jednoho nakonec zasáhne život toho druhého a oba se rozhodnou to nevzdat. Do pár let ale stojí proti sobě jako policistka a zločinec s dalekosáhlými plány a nulovým soucitem.
Lacey Flintová, která nyní pracuje pro říční hlídku na Temži, na poslední chvíli zabrání katastrofě, když z řeky vyloví topící se dítě. Kdo byl schopen unést nemluvně z kočárku a hodit ho do vody? Stopy vedou až do temných zákoutí internetu ke komunitě incelů – mužů nenávidících ženy. Situace se ještě víc vyhrotí, když tým detektiva Marka Joesburyho zjistí, že vůdci skupiny označili Lacey za svůj hlavní cíl. Spirála internetové nenávisti se roztáčí… a stačí jen málo, aby měla smrtící následky. Za oběti si vybere známou novinářku, vysoce postavenou političku a vlastně i všechny ženy v Anglii. Ty přece můžou za zpackané životy moderních frustrátů.

¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡

Detektivka Hloubka nenávisti je pátým dílem ze série Lacey Flint a opět vás čeká případ plný napětí, temné atmosféry i psychopatických podivínů. Kromě jiného zavítáte i do světa kybernetiky a budete se také pohybovat na zakázaných internetových stránkách. Lacey Flint je zkrátka zpět a v plné formě.

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje hned několik stop kolem případu. Největšího prostoru se samozřejmě dostává Lacey, ale ani její „oblíbenec“ Mark nezůstává pozadu a nádavkem se vám dostane i linie samotného kápa podivné komunity nenávidějící ženy.

„Ale především se domnívám, že jim jde o to, aby ženy měly neustále strach.“…
… „Jestli se vydáte večer ven, jsme vám v patách. Jestli se budete přes den pohybovat na veřejných místech, s přáteli, stejně na nás narazíte. Chceme vám dát najevo, že nikde nejste v bezpečí, protože my jsme všude. A nenávidíme vás.“…

Začátek se rozjíždí ve svižném tempu a okamžitě dostává prostor jedna z mnoha zápletek. Autorka tyto zvraty nabité napětím uvolňuje postupně a mezi nimi nechává dimenzi pro rozvětvené popisy prostředí i pocitů postav. Trochu tím své čtenáře ukolébává k jakési hibernaci, ale moc dobře ví, kdy zase sešlápnout pedál a hodit jim další dějovou bombu, která je zvedne ze židle. Konec, jak už jsme u této autorky zvyklí, jede opět ve zvýšeném tempu naplněném akcí a vyhrocených okamžiků, čímž vás znova navnadí na další pokračování.

Autorka do středu své dějové osy umístila působivý námět, v jehož středu stojí tzv. incelové či frustráti. Nenávidí ženy tak silně, že jim chtějí za každou cenu omezit jejich práva, svobodu i nárok na šťastný život. Toto zneklidňující téma, podané autorkou velmi realisticky, má na čtenáře (hlavně na ženy) šokující vliv vyvolávající stísněnou atmosféru a co se té týká, tu Sarah J. Bolton umí vážně skvěle vyvolat svým vystavěným příběhem.

Na trochu „techtlí – mechtlí“ (romantiky) také dojde 😉 a jsem velmi zvědavá, jak se bude milostný vztah Lacey vyvíjet v dalším pokračování. Pokud máte tuto anglickou autorku v oblibě, pak jistě tušíte, do čeho jdete a detektivní thriller Hloubka nenávisti si nenecháte ujít. Čeká vás napínavý příběh plný zápletek, temné pozadí zvrácených postav i stísněná atmosféra strachu.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další skvělý případ Lacey Flintové děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Hloubka nenávisti pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *