Recenze

Hříšné dopisy

Stará láska nerezaví, ani když uplyne dlouhých osm let. Dopisy, které si začali psát jako děti, dostávají nyní v dospělosti nádech touhy i vášně a i když mezi nimi vládne propast nepřekonatelných překážek, někdy stačí prostě jen milovat. Pojďme si zahrát na „šmíráky“ a přečíst si jejich HŘÍŠNÉ DOPISY. 😉

Název: Hříšné dopisy

Autor: Vi Keeland, Penelope Ward

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 311

Pětadvacetiletá Luca žije osamoceným životem a jejím nejlepším přítelem je starší psycholog, který ji pomáhá s diagnózou agorafobie. Luca si prošla stresujícím zážitkem, který v ní zanechal úzkostné stavy, a kvůli této chorobě spálila za sebou všechny mosty. Dokonce přestala i komunikovat se svým kamarádem Griffinem, s kterým si od dětství vyměňovala dopisy. Nikdy se neviděli, a přesto mezi nimi vzniklo vzácné pouto, kdy o sobě věděli všechny tajnosti. Najednou po osmi letech se Griffin znova ozval a Luca se konečně odhodlala k tomu, aby mu vysvětlila, proč se odmlčela. Jejich přátelství naváže tam, kde před několik lety skončilo, ale tentokrát jsou oba dva starší a to, co začalo jako nezávazné flirtování, se brzo mění ve spalující vášeň. Dopisy plné hříchu jsou pouhým začátkem a jejich vzájemnému setkání tváří v tvář už nelze odolat. Ale co, když se tím všechno změní? Co když ztratí své drahocenné pouto, které si tak dlouhou dobu pěstovali? A dokáže vůbec Griffin pochopit její nemoc? Láska je mocná čarodějka a ukrytá čeká na svoji příležitost…

≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥  ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥

Román známého spisovatelského tandemu má tentokrát název Hříšné dopisy a garantuji vám, že hlavní protagonisté příběhu se s tím teda rozhodně nepářou. 😉 Celý příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních hrdinů. Pokud máte obavy, že se bude jednat pouze o svazky vzájemné korespondence, můžete zůstat v klidu. Romantický příběh, který autorky vyslaly do světa je klasickým románem, v kterém nechybí láska, vzrušení ani napětí. Dopisy, jenž kromě hříšných smyslností obsahují i svěží humor, dokreslují vystavěný děj a skvěle zapadají do celého konceptu románové podoby knihy.

Chvíli jsme mlčela a pak se mu zadívala do očí. „jak nám to může klapat, Griffine?“

Vzal mě za ruku. „Už se staly šílenější věci. Například jsem za poslední týdny navázal vztah s kusy papíru a hromadou slov. Jsou jediným oknem do tvé duše, které mám. A víš co? Jsem díky nim šťastnější než kdy dřív, i když jsou to jen dopisy a nic víc.“

První polovina příběhu se prezentuje jako jemné našlapování kolem sebe, kdy se autorky převážně zaměřily na vysvětlení pojmu agorafobie. Pokud jste o této chorobě ještě nic neslyšeli, věřte, že po přečtení této knihy budete znát všechny pocity lidí trpící těmito úzkostmi, s kterými souvisí panické záchvaty. Druhá polovina knihy už dostává vzrušující náboj a hemží se akcemi, s kterými souvisí i lehká porce erotiky.

Celý román je jedna velká nálož emocí. Budete se probírat pocity obou hlavních hrdinů opravdu důkladně a zjistíte, že lidé s agorafobií to vůbec nemají lehké. Jejich myšlenky jsou neustále v pochodu, emoce proudí skrz ně v jednom kuse a poznáte i druhou tvář člověka, který se snaží těmto lidem pomoci a přesto má svázané ruce.

Oproti ostatním knihám této dvojice, je tento román trochu pozvolným vyprávěním a na můj vkus docela zbytečně natahovaným. I dějová zápletka nepatří k těm nejlepším TOP, od těchto dvou autorek, ale rozhodně jsem ráda za vhled do „zákulisí“ psychické choroby, kterou nás autorky provedly.

Pro všechny nadšence této autorské dvojice, která do svých romantických příběhů dokáže zakomponovat i vážné téma, knihu Hříšné dopisy doporučuji.

PS: Fanoušci seriálu Přátelé budou spokojeni – Luca má v oblibě Chandlera Binga, takže na jeho jméno několikrát narazíte 😉 .

Hodnocení: 82 %

Za další skvělé čtivo z nakladatelství Baronet a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Hříšné dopisy vřele děkuji.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *