Recenze

Když jsme si věřili

Vítá vás opět Harknesská univerzita a její sexy sportovci. 😉 Další romantické čtivo na  vás čeká v románu KDYŽ JSME SI VĚŘILI a tenhle komplikovaný vztah dá někomu pořádnou fušku. Bella to trochu střídá a katolicky vychovaný Rafe rozhodně není stavěný pro úlet na jednu noc. Že by se protějšky opět přitahovaly? 😉

Název: Když jsme si věřili
Autor: Sarina Bowen
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 384

Rafe je naštvaný, že o své panictví přišel opilý a při sexu na jednu noc. Jeho přísná katolická výchova kladla vždy důraz na to, že máte milovat bližního svého – jen tedy jiným způsobem než s láhví vína a krabičkou kondomů. Když se však Belle nalepí smůla na paty a stane se obětí vyloženě zlomyslného žertu, Rafe jí nabídne pomocnou ruku. Bella o ni však nestojí a rozhodne se, že s muži skoncovala. Nedokáže ovšem popřít, že jiskra, kterou spolu jedné noci zažehli, jen tak neuhasne.

? ? ? ? ? ? ? ? ?

Román Když jsme si věřili je už čtvrtým dílem ze série The Ivy Years a opět se vracíme na univerzitu, kde to vře hormony, vášní i průšvihy. Tyhle testosteronem nabušený týpci si s láskou zahrávají příliš často a tentokrát se do středu dění dostává jejich sportovní manažerka Bella, která tak trochu pochytila jejich manýry a nemá problém se vztahy na jednu noc. Jenomže to by nesměla potkat slušňáka Rafea. A zápletku máme na světě. 😉

Příběh je vyprávěn ich- formou z pohledů obou hlavních protagonistů.  Jejich pocity i názory na lásku se, kromě společné vzájemné přitažlivosti, od sebe diametrálně liší a nepotkali byste více nesourodou dvojici, než jsou tihle dva. Přesto mezi nimi chemie funguje na první dobrou. Někdo tady bude muset asi ustoupit ze svých názorů… 🙂

Uchovat její tajemství jen z toho důvodu by však nebylo správné. Bál jsem se, že mám úsudek zkreslený složitými city, které jsem k ní choval. Kdykoli jsem ji viděl, jak se staví čelem potupě, nejradši bych ji zvedl do náruče a objal. Hezké, že? Přesně tohle totiž potřebovala – dalšího kluka, co by na ni zíral.
Právě teď bylo potřeba, abych pro ni byl tím nejlepším kamarádem, jakým jsem jen mohl být.

Autorka znova postavila svůj příběh na problémech univerzitních studentů, kterým se život točí jenom kolem sportu, a na komplikované vztahy nemají rozhodně čas. Do hlavních rolí vždy obsazuje nevšední postavy, které procházejí životní zkouškou a jejich potřeba sblížení a lásky je v tomto období nejvíc potřebná. V opačném gardu rozehrála hru mezi trochu „povolnou“ Bellou a úzkoprsým Rafem, jejichž vztah doprovází pořádná náruč emocí, romantiky, napětí i erotiky a nezapomněla ani na vyhrocenou zápletku.

Lehký styl vyprávění i nenáročná forma psaní neodvádí čtenáře zbytečně od hlavní dějové osy a autorka svůj příběh nezahlcuje nadbytečnými popisy. Ale rozhodně nezapomíná na vnitřní rozpoložení svých hrdinů a vám se tak dostane možnosti nahlédnout do duše láskou i životem poznamenaných mladých lidí.

Ačkoli román Když jsme si věřili u mě nedosáhl na vrchní příčku jako první dva díly, opět se jedná o velmi čtivý příběh mladých lidí naplněný bolestí, složitými city i romantikou. Ponořte se do problémů univerzitních studentů a najděte spolu s nimi ojedinělou lásku. A pozor, 8. 6. 2022 další díl s názvem Když jsme se proslavili.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další romantický příběh děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Když jsme si věřili pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *