Recenze

Princezna

Temná romantická série pokračuje a tahle PRINCEZNA umí hollywoodské star pořádně zatopit. Může mít vztah budoucnost, když je do hlavních rolí obsazena obyčejná holka z autoservisu a slavný herec? Ponořte se do vášnivé romantiky s nádechem smrtícího nebezpečí…

Název: Princezna
Autor: Devney Perry
Překlad: Žaneta Ziecinová
Nakladatelství: Beta – Dobrovský
Rok vydání: 2023
Počet stran: 344

Presley Marksové se v její svatební den přihodilo nečekané klišé: stala se z ní odkopnutá nevěsta. Musí v bílých svatebních šatech předstoupit před své přátele a rodinu a oznámit jim, že její snoubenec na svatbu zapomněl. Ponížená a rozzlobená Presley se schovává před světem a hledá útěchu v rutině svého všedního života. Práce na recepci v autoservisu není sice fascinující, ale zajišťuje jí, že není středem pozornosti.  Alespoň tak to bylo, než se ve městě objeví Shaw Valance. Slavný hollywoodský herec hraje ve filmu, jehož motivem je vražda, která se v Clifton Forge stala. Pokud zrovna nenatáčí, sleduje v autoservisu, jak mu sestavují motorku, a otravuje Presley svým krásným úsměvem.  A jako by toho nebylo málo, koupí si sousední dům. Co když se ale vrátí Presleyin snoubenec, který je navíc členem konkurenčního motorkářského gangu?

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Román Princezna je třetím pokračováním ze série Clifton Forge a opět jede ve stejně nastaveném duchu jako jeho předchozí díly. Čeká vás tak pořádná porce romantiky, temné minulosti, která znovu vystrkuje své nebezpečné drápky, a na trochu pěkně žhavých scén také dojde. 😉

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů – Presley a Shawa. Oba dva si prošli dramatickou minulostí, za kterou se už nehodlají ohlížet, ale ta se jim připomíná intenzivní silou, ať chtějí nebo ne. Více látky k přemýšlení a řešení dramat má rozhodně Presley a vlastně je to tak v pořádku, přeci jenom je to série o bývalém motorkářském gangu a i když v tomto dílu moc prostoru toto téma nedostane, tahle drsná holka sem zkrátka patří. A co teprve, když ji přes cestu přeběhne citlivý Shaw?

Sláva znamenala samotu. Jmění prázdnotu. Takhle jsem svůj život žít nechtěl, vyhýbat se veřejným místům a bát se, že každý můj krok bude špatně interpretován.
Na světě jsou důležitější věci než peníze a odkaz. Presley je důležitější. Její štěstí. Její sny. Její láska. Zamiloval jsem se do ní.
Zamiloval jsem se do ní pokaždé, když mi říkala ne od svého pracovního stolu v cliftonforgeském autoservisu.
Jistě, budu o ní bojovat. Udělal bych cokoli, abych si zpátky získal její důvěru.

Devney Perry píše velmi svěžím a čtivým stylem, který se nezaobírá zbytečnými odbočkami ani vyplňováním „vaty“ do příběhu. Rozhodně to ale není na úkor stěžejních informací ani propracované posloupnosti v romantické dějové ose, která se před vámi pozvolna rozprostírá, aby vyjevila všechna svá tajemství i vášeň.

Autorka tentokrát temnotu v příběhu vyjevila až ke konci druhé poloviny knihy, což je trochu škoda. První půlka se tak odvíjí v duchu „pouhé“ romantiky a i když o vzrušení ani jiskření mezi hlavními protagonisty není nouze, nebezpečí i hrozící gangy tomu zkrátka chyběly. Možná právě proto se odehrává začátek s trochu zataženou brzdou, která se velmi pozvolna uvolňuje ze svého sevření a naplno se projevuje až s temnou zápletkou ke konci knihy. A ta je nabitá napětím i nebezpečím vrchovatě.

Ke konci románu se vám poodhalí dvířka do dalšího pokračování s názvem Princ, které má vyjít už v květnu letošního roku a ani já si nenechám tento díl ujít, protože to vypadá opět na vzrušující jízdu. Pokud můžete romantiku na všechny způsoby a k tomu i zápletku vykazující trochu nebezpečí, pak směle sáhněte po románu Princezna a nechte se unášet vášnivým příběhem plným lásky a souznění.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za romantiku i nebezpečí odehrávající se mezi motorkami děkuji nakladatelství Beta – Dobrovský, na jejichž stránkách si můžete knihu Princezna pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *