Recenze

Rovnice lásky

Pro Michaela to měla být jednoduchá zakázka. Žádné city. Udělám svoji „práci“, seberu prachy a jde se dál. Jenomže srdci neporučíš… Pro Stellu je zase nadlidský úkol vymyslet ROVNICI LÁSKY, ale naštěstí má toho nejlepšího učitele.

Název: Rovnice lásky

Autor: Helen Hoangová

Nakladatelství: Fortuna Libri

Rok vydání: 2019

Počet stran: 319

Stelle Langové je třicet let, finančně je zajištěná do konce života a má práci, která je pro ni vším. Pozice ekonometričky ji dovolí schovat se před světem za složité algoritmy a statistiky. Ale ne všechno je zalité zářivým sluncem. Celý život se pere s diagnózou, která je součástí jí samotné a ovlivňuje její život na každém kroku. Aspergerův syndrom je každodenním stínem Stelly a i když už se naučila, jak ho bravurně před okolím skrývat, stejně ji dělá v určitém úseku života stále potíže. Jak si také najít chlapa a mít vážný vztah, když všechny její sexuální zkušenosti vyzněly jako velké fiasko? Dotyky od kohokoli v ní vyvolávají pocity úzkosti a to není zrovna velká výhra v posteli. Rozhodne se najít si společníka z eskortní služby, kterému by platila za to, že se její dovednosti v posteli výrazně zlepší. Kdo mohl ale tušit, že přijde Michael, který vypadá jako filmová hvězda a jeho blízkost vyvolává ve Stelle vzrušení, které do této doby nepocítila. A Michael to s ní umí, jeho dotyky nejsou rozhodně nepříjemné, ba naopak se z nich stává žádoucí zboží. Michael je oděvní návrhář, který potřebuje splatit dluhy a rozhodne se na ně vydělat tím, co mu bylo od pána Boha naděleno – svou vizáží a jedinečným umem na poli sexuality. Jenže teď se to začalo vymykat kontrole. Hranice se rozmazávají a on už nedokáže odlišit svůj profesionální život od soukromého. Možná ani nechce. Oba dva mají své důvody, proč pro toho druhého nejsou dost dobrý a změnit svá přesvědčení dá oběma nadlidskou práci.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Stellu fascinoval pohled na jejich ruce vedle sebe na klávesách. Ten kontrast byl ostrý a krásný: velká ruka vedle malé, snědá vedle bledé, mužská vedle ženské. Byly tak odlišné, a přece hrály v dokonalém rytmu. Vytvářely hudbu. Společně. 

Romantický příběh Rovnice lásky vám nabídne přesně nadávkované ingredience, které od románu pro ženy očekáváte. Na pozadí romantického vyprávění vás čeká jiskřivé napětí, vzrušení, milostná zápletka i očekávaný happy end. A samozřejmě nemůže chybět ani trocha té erotiky, hlavně v druhé polovině knihy se jedná spíše o větší než malé množství 😉 , ale velmi vkusně a přijatelně od autorky podané.

Čím se kniha Rovnice lásky liší od jiných podobných románů je v zakomponování diagnózy Aspergerova syndromu do příběhu. Díky Stelle tuto nemoc poznáte z trochu jiné stránky než z papírové podoby učebnic a budete tak velmi zblízka vnímat každé drobné nuance této formy autismu. Autorka vás provede životem s Aspergerovým syndromem a ukáže vám pocity i vnitřní boj hlavní hrdinky se svým vrozeným handicapem. Naštěstí se nejedná o žádné smutné, srdcervoucí čtivo, protože autorka Helen Hoangová velmi šikovně odlehčila celý román humorem, který vás určitě skvěle pobaví.

Spisovatelka Helen Hoangová patří ke stydlivým lidem, kteří většinou mlčí, a když promluví, dokážou vyslovit opravdu hrozné věci. V roce 2016 jí diagnostikovali poruchu autistického spektra, která se nazývá Aspergerův syndrom. Chtěla napsat příběh, který bude vypadat jako Pretty Woman, ale naruby. Dlouhou dobu nemohla přijít na důvod, proč by si krásná bohatá žena platila prostituta. A pak přišla na nápad dát hlavní hrdince do vínku diagnózu autismu.

Helen Hoangovázdroj

„… Když jsem psala Rovnici lásky, stala jsem se sama sebou, a od té doby už jsem se nikdy neomlouvala za to, jaká jsem. Diagnóza vás někdy může osvobodit, ne spoutat. Aspoň u mě to tak bylo. Psaní pro mě bylo terapií nemoci, o níž jsem netušila, že ji sdílím s tolika lidmi. …“

Pokud máte rádi romány pro ženy, v kterých vás autorka udržuje ve vzrušujícím napětí až do samého konce, tak s knihou Rovnice lásky rozhodně nesáhnete vedle. A můžete si to propočítávat, jak chcete nebo si to dát do rovnice o X neznámých, stejně vám z toho vyjde romantika s příměsí erotiky, která příjemně pohladí a možná i vzruší 😉 vaše čtenářské srdce.

Hodnocení: 95 %

Autor: Verča

 

Recenze primárně zpracována pro portál https://www.chrudimka.cz/. Tímto děkuji za možnost převzetí.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *