Recenze

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky

Zajímá vás, jakými vztahy si prošla slavná pěvkyně Maria Callasová? Pak by vám neměl ujít román MARIA CALLASOVÁ: NEJVĚTŠÍ PĚVKYNĚ SVÉ DOBY A DRAMA JEJÍ LÁSKY, který zpracovává její spletité soužití nejen s manželem, ale hlavně s Aristotelem Onassisem.

Název: Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky
Autor: Michelle Marly
Překlad: Ivana Dirk Lukačovičová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022
Počet stran: 344

Benátky 1957. Maria Callasová je nejznámější pěvkyní své doby, ale její umělecká dokonalost si začíná vybírat svou daň. Hrozí, že jí selže hlas, ale odpočinek, po kterém touží, jí svět opery ani její manažer a manžel Meneghini nedopřejí. Tehdy se Maria seznámí s charismatickým rejdařem Aristotelem Onassisem, a navzdory všem překážkám se do sebe bezhlavě zamilují. Jejich láska však trvá jen do doby, než Onassis pozná jinou ikonu – Jackie Kennedyovou…

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky je dalším biografickým románem z mé oblíbené edice Významné ženy, a pokud chcete tuto výjimečnou ženu poznat z emoční a lidské stránky, směle se ponořte do její láskou rozhárané duše a společně se proplétejte vztahy, které na ni měly fatální vliv.

Příběh je vyprávěn ve dvou dějových liniích, které se odehrávají v roce 1959 a 1968. Obě sledují osud M. Callasové a její boj o bezpodmínečnou a výjimečnou lásku. Životem i vztahy rozpolcená Maria neměla lehký osud a její sláva ji sice přinesla šťastné okamžiky, ale na muže měla smůlu. Mně osobně se více líbil děj situovaný do roku 1959, v kterém se stáváte svědky seznámení Marie a Onassise, kdy ještě jejich vztah nebyl zahalen mlhou nedorozumění, ale zářil světlem přitažlivosti a poznávání.

A přesto je v zajetí jeho osobnosti, připadá jí šarmantní, chytrý a vtipný a je moc ráda v jeho společnosti. Jeho vytrvalost se jí líbila, nevynechal nic, jak jí přesvědčit, i když ho pořád odmítala. Ale po kom touží ve skutečnosti – po Marie, nebo po Callasové? Když mu podlehne, všechno bude jinak. Možná ne pro něj, ale ona by z románku s Onassisem nevyšla bez úhony, tím si byla jistá. Protože netouží po jednom z nejbohatších mužů na světě, ale jak pochopila, po muži, po jehož boku by se cítila jinak než s ostatními, který by nechtěl nic jiného než ji, Mariu jako ženu.

Maria Callasovázdroj fota

Autorka čtenářům představuje slavnou pěvkyni jako ženu milující i milovanou. Její vztahový vzorec k mužům je zavedený od samých začátků ve stejném módu – podřadném a vymanit se z partnerských pout, které ji svazují, vlastně ani nechce. Bylo mi ji líto a zároveň jsem fandila této charismatické a nádherné ženě, aby v sobě našla sílu odpoutat se od toxických vztahů a znova stanout na výsluní světového zájmu.

Nejedná se o knihu s dechberoucím tempem. Autorka se hluboko noří do pocitů této významné ženy a doslova se v nich nimrá na všechny možné způsoby, čímž se příběh stává rozvláčným a prorůstajícím do méně záživných částí. Na druhou stranu dokáže zaujmout citlivými dialogy a vyhrocenými okamžiky, v kterých se bouří krev v žilách a navíc se ocitnete ve vybrané společnosti Jackie Kennedyové či Winstona Churchilla. Neoddělitelnou součástí tohoto niterného románu se stávají emoce, které se otiskují do postav i jejich jednání a vytvářejí barevnou koláž pestrosti.

Román Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky pro mě nebude patřit k těm nejoblíbenějším z této skvělé edice, ale jsem ráda, že jsem dostala možnost nahlédnout do hloubky duše této ojedinělé ženy a nasát tak atmosféru hvězdné slávy i její niterné pocity, z kterých sálá smutek, stísněnost i víra v lásku.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za velmi citlivý příběh slavné pěvkyně děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky si můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *