Recenze

Neprofesionál

Erotický román NEPROFESIONÁL je prošpikován alfa samci, výstavními modelkami i atraktivním, mediálním prostředím. A rozhodně není určen pro puritány 😉 .

Název: Neprofesionál

Autor: J. D. Hawkins

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 216

Owen má práci snů, božské tělo a s ženskýma to neskutečně umí, takže nedá moc práci přesvědčit je k čemukoli. Práci v redakci mu sehnala Margo, jeho dlouholetá kamarádka, která ho musel zachránit od předešlého života, nebo spíše živoření. Jeho život byl dřív jenom jedna velká zábava – chlast, večírky, sexy holky. Znají se spolu už osm let, ale i když mezi nimi občas jiskra přeskočila, nikdy nechtěli svoje přátelství ohrozit sexem. Owen v práci rozjíždí seznamovací blog a k ruce dostane Margo. Zadání zní jasně, ona bude randit se sexy chlapíky a on s výstavními kráskami. Oba dva ale nepočítají s tím, že vidět toho druhého s někým jiným jim bude způsobovat tak pekelná muka. Podaří se jim tuto výzvu ustát nebo popustí uzdu své chemii a zachovají se neprofesionálně?

××××××××××××××××××

Už obálka knihy Neprofesionál slibuje vzrušující čtení a přesně to se také konalo. Žádné velké tanečky kolem „horké kaše“, hurá na to hned po prvních přečtených stranách. Trochu jsem se zalekla, o čem že to hodlá pan autor J. D. Hawkins psát zbytek knihy? Nebo že by se jednalo o jakousi odnož 50 odstínů šedi 😮 ? Naštěstí autor přehodil výhybku a prostředek knihy už není tolik „prostopášný“, ale spíše se jedná o rajcovní čtení a tady konečně nastupují ony pověstné vzrušující tanečky – má dáti, dal 😉 .

Oba hlavní hrdinové příběhu jsou na první pohled sympatičtí lidé, kteří oplývají kromě krásy i inteligencí a humorem, což knihu tak trochu zachránilo, protože jinak se jedná o celkem jednoduše vystavěný příběh, u kterého mně tak trochu chyběl zvrat v ději. Nenáročný příběh, který jako oddechová jednohubka velmi dobře poslouží svému účelu.

„… Nejedná se o to, že bych byla puritánka nebo nikdy nezažila sex na jednu noc – i když, abych byla upřímná, už je to dlouho. A rozhodně nejde o to, že by to s Owenem nebylo úžasné. Protože to byl sakra nejlepší sex mého života. Ne. Ani jedna z těchto věcí není problém. Problém je osm let přátelství, osm let, které jsme právě ohrozili. Osm let loajality a vzájemné podpory. Osm úžasných, harmonických let… což se teď úplně zbortí kvůli jedné laciné chvíli sexu. …“

Celý příběh je vyprávěn z pohledů obou hlavních protagonistů, což jev poslední době velmi moderní a ději to určitě prospělo. Autor velmi dobře vystihl nejen mužský úhel pohledu, ale zadařilo se mu vcítit se i do toho ženského, včetně všech emocí a nálad něžného stvoření, které je mnohdy nepochopitelné i nám ženám 🙂 .

Pokud máte náladu na oddechovku, kde vás na každé stránce nebude atakovat sex ve všech jeho pádech, ale když na něj dojde – stojí to za to 😉 ,pak kniha Neprofesionál vás jistě uspokojí.

Hodnocení: 75 %

Za recenzní výtisk knihy Neprofesionál děkuji nakladatelství Baronet, jenž mě svým příběhem vzalo na romantický výlet, kde nechyběl sex.

Autor: Veru

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *