Recenze

Poškození

Pokračování temné romance nese název POŠKOZENÍ a vy se opět můžete těšit na nebezpečnou životní jízdu dvou vášnivých, mladých lidí, kteří mají přes sebou překážek a výzev až běda. Romantika, erotika ani napětí nemůžou chybět.

Název: Poškození
Autor: Tijan
Překlad: Jana Pacnerová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 328

Bailey už není outsider – má rodinu a lásku, což si nikdy neuměla ani představit. Kash, zvyklý žít ve stínu, teď udělá cokoli, aby ochránil své blízké a tuto ženu. Společně se postaví světu… Mezitím se dál odvíjejí záhadné motivy, lži a výbušná tajemství:
1. Quinn čeká ve vězení na soud.
2. Přátelé mohou být ve skutečnosti nepřáteli.
3. A co osnuje Calhoun? A co je důležitější, odhalí tyhle machinace Kash dřív, než bude pozdě?
Všechno spěje k vyvrcholení ve víru vášně a nebezpečí.

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Román Poškození je druhým dílem ze série Zasvěcení a vás opět čeká drsný a dobrodružstvím nabitý příběh, v kterém vášeň a nebezpečí mají hlavní slovo. První díl Zasvěcení nalákal čtenáře na ponuré čtení a akcemi nabitý děj, což se vám splní i v pokračování. K tomu přidejte romantiku, hříšnou erotiku i zápletky zavánějící smrtí a temný román je na světě.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů dvou hlavních protagonistů, jejichž vzájemné souznění a vášeň se otiskla i do pokračování. Více prostoru se dostává Bayley, která do sebe nasává všechny vjemy kolem sebe, a její bouřlivé emoce odrážejí obraz hlavní osy vyprávění. Této holce se pořád něco honí hlavou a pevnou kotvou v životním zmatku se pro ni stává Kash. A tady, děvčata, budete velmi spokojeny, protože tento chlapák je prototypem snu. 😀

„Chce mě zničit, teď ještě víc, a jediná cesta, jak mnou otřást, je sáhnout na tebe. Nikdy nedopustím, aby se to stalo.“
Byla jsem bez dechu, žaludek sevřený, a současně jsem přicházela k sobě – a přesto ne. Věděla jsem, že po mně Calhoun půjde, ale dnešní pohled na Kashe v akci všechno změnil. Všechno to začalo být o maličko reálnější, o maličko surrealističtější, a já sáhla po jeho ruce.
Musela jsem se ho dotknout. Byl můj pevný bod ve vesmíru.

Tijan opět přišla s velmi temným příběhem, v kterém mafie, podsvětí i nevyřízené účty hýbají světem hlavních hrdinů. Pouští se do zlověstného víru akcí a nebezpečných situací, které se ale v celkovém kontextu začnou jevit mírně nadbytečně. Její snaha zaujmout čtenáře za každou cenu vychází ploše a zbytečně zahlcuje hlavní dějovou osu, která nemá až takový drive jako v minulém dílu. Co se jí ale rozhodně nedá upřít je zrychlené tempo a čtivost, která vám obrací stránky pod rukama.

Hlavní postavy jsou silnými osobnostmi, jenom je trochu škoda, že v tomto pokračování autorka plně nevyužila IT dovedností, hackování atd. hlavní hrdinky Bayley. Pouze letmé zmínky dávají vědět o její výjimečnosti, což je škoda, protože právě tento prvek byl velkým lákadlem, společně se spalující vášní a záhadným tajemstvím, předchozího dílu. Právě ona tajemná, nebezpečná a temná atmosféra, která provází celou sérii je velkým a nevšedním bonusem a autorka ji dokázala převést i do dalšího pokračování.

Tijan v závěru románu Poškození trochu poodkryla karty a otevřela prostor pro další pokračování, čímž své čtenáře opět navnadila na další díl, a i když tentokrát nastavená laťka o něco klesla, jsem velmi zvědavá, jak se bude příběh této smyslné dvojice vyvíjet dál. Pokud máte rádi napětí, romantiku, vášeň i smrtelné nebezpečí, směle se vrhněte do této série a nechte na sebe působit kouzlo temného světa této autorky.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za další ponuré a smrtonosné čtení děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Poškození pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *