Recenze

Jak myška snědla měsíc

Myška si moc přála, aby měla kousek měsíce jen pro sebe… a světe div se, ráno před svým domečkem z něho jeden kousek skutečně našla. Jenže moc nádherně voněl a tak si kousla, kousla a ještě jednou… božínku, nakonec celou půlku snědla!!  Co bude teď ??!! Chudák krtek a králík, asi už nikdy neuvidí celý měsíc a všechno jen kvůli ní – mlsné myšce…. Anebo nakonec všechno dopadne úplně jinak…? 🙂

 

Název: Jak myška snědla měsíc

Autor: Petr Horáček

Nakladatelství: Portál
Rok. 2020

Počet stran: 32

Oficiální anotace

Co se stane, když se malé myšce splní přání a z nebe spadne kousek voňavého měsíce? Myška si z něj ukousne. Jak to ale dopadne? Bude měsíc ještě někdy kulatý? Koukněte se myší dírou!

Image result for jak myška snědla měsíc Image result for jak myška snědla měsíc

Image result for jak myška snědla měsíc

 

 

 

 

 

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků a vyhrály řadu mezinárodních cen. Žije a pracuje ve Velké Británii, kam se přestěhoval po studiích. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Papuchalk PetrHusa LízaO myšce, která se nebála aj.

 

(Foto Petr Horáček, zdroj: FB autora,text: Portál)

Summa summarum

Nová pohádka Jak myška snědla měsíc se určitě na první pohled zalíbí jak zasloužilým knihomolům tak mrňavým knihomolčatům 🙂 ! Kniha má poctivé provedení:  pevné desky, nádherné celostránkové ilustrace na křídovém papíře a navíc stránky s „průřezy“, takže o to víc je pohádka pro dětského čtenáře atraktivní. U knihy není uvedeno, pro jak staré děti je určena, ale jsem si téměř jistá, že Myška je určená pro předškoláčky, ale určitě bude bavit 6 – 7 leté děti. Můj testovací čtenář (7 let) byl z Myšky nadšený a hned mi musel předvést, že “ klidně celou knihu přečte najednou“. A přečetl. … Text má totiž dokonale velká písmenka, autor zvolil geniálně jednoduchý sloh a nekomplikovaná slova, takže i malý čtenář příběh – bez jakýchkoliv problémů – přelouská sám 🙂 .  Navíc vět je na jednotlivých stranách málo, takže ho čtení nestihne „nudit“ 🙂 . Mně se kniha moc líbila: myška s roztomilými, pruhovanými ponožkami, rukavičkami a „futrálkem“ na ocásek nemá chybu! I její kamarádi jsou sympaťáci a přitom vůbec nejsou „přeslazení“. Zápletka příběhu mi přišla rozkošná 🙂 : chudáka myšku honila mlsná a tak si kousla, kousla a kousla… a najednou z toho má děsně špatné svědomí – běžná situace ze života 🙂 . Kniha autora Petra Horáčka mě okouzlila. Doporučuji já i testovací čtenář.

Hodnocení: 100%

Za pohádkový příběh moc děkuji nakladatelství Portál. Samozřejmě i za recenzní výtisk.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] dobře známá myška Petra Horáčka má nové dobrodružství! Tentokrát potřebuje najít větší byteček, aby se do něj vešla i […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *