Recenze

Gentleman Devět

Celé odpoledne a večer jsem strávila ve společnosti GENTLEMANA DEVĚT a nebyl to vůbec špatný společník – příjemný, zábavný a dost vzrušující ;-).

Název: Gentleman devět

Autor: Penelope Ward

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 320

Amber žije v Bostonu a nemá právě nejlepší období. Po devíti letech, zrovna když už to vypadalo na zásnuby, se s ní rozešel přítel Rory. Kdysi v dětství byli tři – Channing byl bratrem její nejlepší kamarádky a Rory byl jeho kámoš. Do Amber se zamilovali oba dva, ale uzavřeli mezi sebou dohodu, že ji nikdo z nich mít nebude. Rory byl nakonec ten, který smlouvu porušil. Nyní Channing, který se dostal na tříměsíční stáž do Bostonu, hledá ubytování a Amber mu poskytne volný pokoj u sebe doma. Ani jeden z nich netuší, že ho to k tomu druhému už od dětství přitahuje a vzájemná přitažlivost i skutečná chemie mezi nimi na sebe nenechají dlouho čekat. Amber se rozhodne svou chuť na sex vyřešit mužskou eskortní službou a začne si dopisovat s Gentlemanem Devět. Souhrou náhod na to přijde Channing a jejich přátelský vztah se dostává na jinou úroveň – mnohem bližší. Ale proč to řešit? Užijí si spolu tři měsíce nezávazného sexu a pak dál zůstanou jenom přáteli. Nikdo z nich ale nepočítá s tím, že do jejich hry přibude ještě další hráč – Rory. Milostný trojúhelník, kde je pro jednoho z nich připraven černý Petr. Dvojnásobná láska přináší bolest a Amber má pocit, že ji to zabije…

Když někoho milujete, cítíte to ve své duši, přestože s vámi ten daný člověk zrovna není. Možná také lze vycítit okamžik, kdy toho druhého ztratíte.

Po přečtení prvních stránek knihy jsem si říkala, no dobrý, nějak to dočtu, to jsem zase sáhla vedle. A ono ejhle, nakonec se z knihy vyloupl nejen klasický erotikou laděný YA román, ale hlavně velice dojemný, srdcervoucí příběh, který vás prostě bude bavit.

Celý příběh je vyprávěn ze dvou pohledů hlavních protagonistů – Amber a Channinga. Můžete tak sledovat vnitřní rozpolcenost z ženského i mužského pohledu zároveň a celé knize to dodává ucelenost. Kniha je žánrově označena cejchem erotická literatura a trochu jsem se obávala, že se bude jednat o další maketu 50 odstínů šedi. Od samého začátku to vypadá, že na to „hupsnou“ hned na druhé straně knihy, naštěstí se nic takového nekoná a autorka vás poměrně dlouho dobu, ale zároveň dostatečně přiměřeně, udržuje ve sladkém napětí. Spisovatelka Penelope Ward do popředí postavila samotný příběh a erotika i sex pouze příjemně dokreslují celou atmosféru knihy.

Přesvědčivé typy postav vás ani chvíli nenechají na pochybách, že by se tento krásný příběh opravdu nemohl stát. Navíc v knize nenajdete jedinou nesympatickou osobu a vůbec to nevadí, protože vám úplně bude stačit několik smutných, dojemných chvilek, které v románu najdete.

Bonusem celého příběhu se stávají moudra či myšlenky, které byste asi v této knize úplně neočekávali, a pro mě se staly příjemným zpestřením celé četby.

Všichni, kdo vám vstoupí do života, vás mají něčemu naučit.

Penelope Ward patří mezi nejprodávanější autorky a po přečtení její knihy Gentleman Devět musím zkonstatovat, že právem. Kniha nepatří k nejútlejším, a přesto jsem ji měla přečtenou za den, což vypovídá o neuvěřitelné čtivosti. Dojemný příběh, který má vtip a ohromné množství lásky ve vás vyvolá barevnou škálu emocí. Pro všechny romantické duše vřele doporučuji.

Hodnocení: 90 %

 

Za recenzní výtisk a skvělou porci romantického čtení děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Gentleman Devět zakoupit.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Penelope Ward jsem už četla knihu Gentleman devět (recenze zde) a musím říct, že se mi líbila víc než Láska online. Tady mi scházelo víc nevinného […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *