Recenze

Šumavský upír

Bojíte se rádi? Dovolte legendárním povídkám z dílny oblíbeného autora Miroslava Švandrlíka, aby vás příjemně „postrašily“ a pobavily. Tři stovky originálních, vtipných povídek plné (nejen) upírů, mordýřů, bludiček a nadpřirozených úkazů vám budou dělat vybranou společnost při úplňku i kdykoli jindy 😉 … .

Název: Šumavský upír

Podtitul: 3 x 100 hororů, kniha 1.

Autor: Miroslav Švandrlík

Nakladatelství: Epocha

Rok: 2017

Počet stran: 544

Oficiální anotace

Projekt 3 x 100 hororů přináší čtenářům ve třech svazcích kompletní soubor všech povídek, které na téma hrůzy, mystiky, záhrobí a nevysvětlitelných záhad Miloslav Švandrlík napsal.
Autorův vynalézavý způsob, jak čtenáře vyděsit či alespoň postrašit, a přitom ho vtipně pobavit, si konzumenti příběhů o upírech, krvelačných monstrech nebo vlkodlacích oblíbili už dávno. Důkazem je mimo jiné i umístění výběru 100 nejlepších hororů v první desítce knih, které si mládež zapsala do čtenářských deníků žáků 9. tříd základních škol.

Summa summarum

Kniha s názvem Šumavský upír  je pěkná „bichle“ 🙂 . Má 544 stran, šitou vazbu a tvrdé desky. Z křídového přebalu na nás kouká ilustrace „děsivého“ upíra a nevinné panny od skvělého Jiřího Wintera – Neprakty. Trochu mě mrzí, že žádnou jinou jeho ilustraci v knize nenajdeme…  Osobně miluji Švandrlíkův humor, tudíž jsem jeho povídkovou sbírkou nadšená: pravda některé povídky jsou „slabší“, ale je normální, že se nám v knihách líbí „něco víc něco míň“… a musím konstatovat, že jsem v této sbírce nečetla žádný příběh, který by mi přišel „trapný“. Miloslav Švandrlík se nikdy netajil tím, že ho zajímá nadpřirozeno a všechno „tajemné“. V jeho povídkách se tudíž setkáme nejen s „normálními“ kriminálními zločiny, ale i nadpřirozenými bytostmi, černou magií, kletbami apod. Díky autorově smyslu pro humor tyto krátké příběhy své čtenáře nejen baví, ale i pobaví a mnohokrát i rozesmějí. Povídky se odehrávají v různých dobách a jsou dějově zasazené „k nám domů“, možná i díky tomu jsou postavy vystupující v příbězích čtenáři jaksi povědomé 🙂 . Starší ročníky tato Švandrlíkova vyprávění budou znát ze svých „mladých“ let, kdy ještě bylo v módě čtení pod lavicí… jsem přesvědčená, že pokud máte doma – náctileté dítko, které má rádo více i méně „horory“, bude ze Šumavského upíra nadšené :).  Mně se kniha velmi líbila a navzdory svému rozsahu jsem ji přečetla rychle. Doporučuji ♥.

Hodnocení: 97 %  

Za skvělé setkání s upíry, čarodějnicemi, trolly a vrahouny děkuji nakladatelství Epocha .

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] a rády se bojí ?. Recenze na 1. knihu ze série „3 x 100 hororů“  s názvem Šumavský upír, najdete […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *