Recenze

Koktavé strašidlo

Koktavé strašidlo je další ze tří svazků „3 x 100“ hororů Mistra pera M. Švandrlíka ?. Pokud nepatříte mezi pamětníky a máte rádi vtipné, s nadsázkou psané děsivé příběhy, určitě po knize sáhněte ?. Pokud pamětníky jste, věřím, že se rádi vrátíte do doby, kdy budoucí, ubohé oběti upírů bloudily mezi vesnicemi Žigulikem ?.

Název: Koktavé strašidlo

Podtitul: 3 x 100 hororů, kniha 3.

Autor: Miroslav Švandrlík

Nakladatelství: Epocha

Rok: 2017

Počet stran: 424

Oficiální anotace

Projekt 3 x 100 hororů přináší čtenářům ve třech svazcích kompletní soubor všech povídek, které na téma hrůzy, mystiky, záhrobí a nevysvětlitelných záhad napsal Miloslav Švandrlík.
Autorův vynalézavý způsob, jak čtenáře vyděsit či alespoň postrašit, a přitom ho vtipně pobavit, si konzumenti příběhů o upírech, krvelačných monstrech nebo vlkodlacích oblíbili už dávno. Důkazem je mimo jiné i umístění výběru „100 nejlepších hororů“ v první desítce knih, které si mládež zapsala do čtenářských deníků žáků 9. tříd základních škol.

Summa summarum

Znalci mistrova díla by autora povídek poznali po několika málo stranách – nezaměnitelný styl duchovního otce Černých baronů je prostě jedinečný a otiskl se i do jeho hororů. Směsice mystiky, nadpřirozena, „zcela lidského“ vraždění, nešťastných hříček osudu, která je skvěla prošpikovaná nadsázkou a ironií. V tomto souboru povídek – jako v jakémkoli jiném – najdete „perly“ i příběhy, které vás tolik bavit nebudou, ale těch prvních je jednoznačně většina. Níže uvádím ty, které se mi líbily (vybrat 5 povídek ze 100 není lehké, rozhodla jsem se pro tyto ?):

Konec Potštejnského jasnovidce

Koupel svatého Jana

Lavina

Zkažený svět

Výprask za milion

Mně se kniha velmi líbila a i když je to „bichle“, měla jsem povídky přečteny rychle. Vřele doporučuji  i jako čtivo pro odrostlejší dítka, která nemají alergii na knihy a rády se bojí ?. Recenze na 1. knihu ze série „3 x 100 hororů“  s názvem Šumavský upír, najdete zde.

Hodnocení:  ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další setkání se Švandrlíkovými strašidly děkuji nakladatelství Epocha.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *