Recenze

Francouzská lekce

Tak tohle byla svěží letní romantika, jako když vyšije. Kdo jiný by také měl vědět o lásce víc, než charismatický nedobytný Francouz… 😉 Svůdná romance FRANCOUZSKÁ LEKCE vás okouzlí a nadchne svým citlivým příběhem se špetkou humoru a velkou porcí romantiky.❤

Název: Francouzská lekce
Autor: Tasha Boyd
Překlad: Veronika Lásková
Nakladatelství: Grada Metafora
Rok vydání: 2022
Počet stran: 472

Mladé architektce Josephine se ze dne na den obrátí život vzhůru nohama: místo očekávaného povýšení v práci dává výpověď a ve slabé chvilce kývne na nabídku, aby odjela na francouzskou Riviéru hlídat dítě ovdovělému miliardáři. Po impulzivním odjezdu se však dostaví pochybnosti. Jak se má starat o dítě, když s tím nemá žádné zkušenosti? A proč jí nikdo neřekl, že bude o holčičku pečovat na jachtě – vždyť lodě odjakživa nesnáší! A hlavně – co si má počít, když ji její šéf neskutečně přitahuje, ale podle smlouvy si s ním v žádném případě nesmí nic začít? Úspěšný podnikatel Xavier, který nade vše miluje svou desetiletou dcerku Dauphine, si očividně s novou chůvou také neví rady. Dlouho si myslel, že do svého zlomeného srdce už žádnou ženu nevpustí. Proč by měl riskovat, že se opět hořce zklame, i když po ní prahne spalující touhou? Nebude lepší poslat ji co nejdřív pryč?

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Jiskřivý román Francouzská lekce je velmi příjemnou romantikou, která se vám dostane pod kůži a zacílí přímo do středu vašeho srdce. A pozor, držte se pevně, protože tady to bude pořádně houpat a nejen proto, že se románek odehrává na jachtě, ale i city hlavních hrdinů jsou jako na houpačce. Takže se pořádně držte a odstartujte komplikovanou cestu za výjimečnou láskou.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů obou hlavních protagonistů a rozhodně je na co se těšit. Otěže v rukou má Josephine a sporadicky nahlédnete i do hlavy Xaviera, ale city téhle zajímavé ženy jasně převažují. Trochu mně trvalo najít si k ní cestu, ale v okamžiku, kdy vystrčila své „drápky“, se přeměnila ve velkou sympaťačku a ani takový netykavka, jakým Xavier rozhodně je, nemá proti ní žádnou šanci. Nebo možná ona proti němu? 😉

Zamrkala jsem. „Když se na mě takhle usměješ, poskočí mi srdce,“ přiznala jsem se mu. Zůstal na mě zírat a rázem zvážněl. A mě ta moje upřímnost okamžitě zamrzela. Páni, tohle má přece být nezávazný románek, a já už si v duchu maluju, jak budu poznávat muže pod krunýřem, a ještě mu nahlas vykládám o svém srdci. „Omlouvám se,“ zamumlala jsem. „To byla jen taková fráze.“ Zavrtěla jsem hlavou a tváře mi znovu zahořely, tentokrát rozpaky.
„Dávej si na něj pozor.“
„Na co?“
„Na to tvoje srdce. Prosím. Já za něj nemůžu nést odpovědnost.“
Zadrhl se mi hlas. „Samozřejmě, já -“
„Nemůžu… nedokážu ti dát víc. Musíš mi to odpustit.“

Autorka píše nenáročným čtivým stylem a dokáže své čtenářky zaujmout od první stránky. Díky tomu se váš čas vyhraněný pro tuto knihu natáhne do nekonečna… Odejít od příběhu je totiž takřka nemožné. Silnou stránkou příběhu je jeho romantický děj, ale i osobité postavy a nejen ty hlavní. Osazenstvo tohoto románu si zkrátka zamilujete – od malé citlivé dívenky Dauphine, přes kámošky Meredith i Tabithu až po všechny zaměstnance prestižní jachty. K tomu si přidejte svěží, přesně cílený humor, dojemné pasáže, romantiku i erotiku a je jasné, že úspěch této romance je zaručen.

Příběh ještě více zvedá do závratných výšin úspěchu dramatická životní minulost jedné z postav a hlavně atraktivní prostředí, v kterém se děj odehrává. Z každé stránky na vás dýchá francouzské pobřeží i jeho specifické delikatesy, které vám polaskají chuťové pohárky a nahlédnete i do zázemí VIP boháčů, kde nemůže chybět luxus ani zakázané city.

Já byla velmi spokojena, a pokud mohu doporučit svěží a čtivou oddechovku na léto, pak Francouzská lekce je tím pravým „ořechovým“ pro všechny romantické čtenářky.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za svůdnou romanci, kde city a láska hrají prim, děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Francouzská lekce pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *