Recenze

Tajemství obsidiánu

Nechte šedou realitu daleko za sebou a vstupte do knižního světa, kde žijí lidé a démoni vedle sebe. Křehký mír mezi nimi je neustále v ohrožení a to poslední, co si vůdci obou stran přejí, je pravá láska mezi elitním démonem a lidskou dívkou! Zdá se, že situace snad nemůže být komplikovanější, ale zdání klame… Nechte si paní spisovatelkou Petrou Martiškovou vyprávět fantasy příběh plný temnoty, intrik, zvratů, napětí, ale i lásky, přátelství a světla.

Název: Tajemství obsidiánu

Autor: Petra Martišková

Série: Tajemství obsidiánu, díl I

Nakladatelství: Albatrosmedia – CooBoo

Rok: 2021

Počet stran: 288

Oficiální anotace

Soukromá elitní škola v Praze. Dívka, která nemá tušení o svém předurčení. Kluk ze starého královského rodu démonů. Osud, kterému se nedá vyhnout… První díl české fantasy, který si nemůžete nechat ujít! 

Jediné, po čem Anna tuží, je zdárně udělat maturitu. Nemá tušení, že je součástí temného světa démonů. Ale pak se jí na zádech objeví podivné znamení… Damien je démon královského původu a má objevit nebezpečného zaklínače, který jako jediný dokáže démony zabít. Zaklínač se prý ukrývá na škole v Praze, takže z Damiena je k jeho nelibosti náhle středoškolský student. Dokáže se postavit své rodině i zažitým tradicím? A tuší, kdo je ta dívka, do které se zamiloval?
∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼
Navštivte oficiální stránky autorky WWW.PETRAMARTISKOVA.CZ , mimo jiné zajímavosti zde  naleznete  povídání o tom, jak se autorka dostala ke psaní i úplný seznam jejích vydaných knih.
(Foto: Petra Martišková, zdroj: www.petramartiskova.cz)
∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼∼
Summa summarum
Nakladatelství Albatrosmedia YA fantasy románu darovalo kvalitní a slušivý kabátek: šitou vazbu, pevné desky s křídovým přebalem. Klidně se vsadím, že pokud vás k přečtení knihy nezláká knižní anotace, atraktivní ilustrace s hlavní hrdinkou ( autorka Dorota Magdalena Bylica) na přebalu to určitě zvládne a vy neodoláte 🙂 . Autorka svůj příběh vypráví z pohledu Anny – hlavní ženská postava, pouze prolog a poslední kapitoly jsou psané z mužského pohledu Damiena – hlavní mužský hrdina. Podle mého názoru je to škoda a „mužského pohledu“ mohlo být více“, ale (myslím, že) samotnému příběhu tato disproporce nijak neškodí. Přísnější čtenář by mohl namítnout, že kniha osahuje jedno klišé vedle druhého. Např. to, že  hlavní hrdinka je sirota, která vyrůstá se svým podivínským dědečkem (Stařík) a “ zhola nic netuší“ o svých nadpřirozených schopnostech, tudíž ve své nevědomosti na čtenáře může působit téměř naivně. Ovšem já se domnívám, že vzhledem k cílové skupině je tento moment – stejně tak jako umístění děje do kulis elitní střední školy – zvolen skvěle – pro YA fantasy jsou právě tyto znaky totiž „téměř povinné“. Samotný děj má spád, nemá hluchá místa a autorka vás rozhodně nemíní uspat rozvláčnými popisy místností či krajinek. Nicméně podobně stručně a na můj vkus až příliš stroze je líčen i milostný vztah mezi démonem a lidskou dívkou. Podle mého názoru mohla paní autorka popustit uzdu romantice více a náctileté čtenářky (ale i ty o dost starší 🙂 ) by to potěšilo. Kniha je vyloženě „jednohubka“ pro všechny milovníky nekomplikovaných fantasy, které může být pro české čtenáře atraktivní i díky tomu, že se jedná o příběh zasazený do českého prostředí. Čte se snadno a její neuzavřené zápletky naznačují, že nám autorka chystá pokračování (s názvem Kouzlo obsidiánu). Pokud máte rádi podobnou četbu, na léto  ❤ doporučuji. Kniha se mi líbila.
Hodnocení:  ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍
Za krásnou oddechovkou YA fantasy, která mě potěšila i bavila, děkuji ❤ autorce  Petře Martíškové ❤.

Knižní trailer 

» PLAY »

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] alchymistů a … démonů !!! Pokud se vám líbil první díl knižní série s názvem Tajemství obsidiánu, neváhejte a sáhněte po druhém pokračování příběhu. Rozhodně nebudete zklamaní a […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *