Recenze

Kouzlo obsidiánu

Milovníci magie, vítejte zpět ve světě zaklínačů, mágů, alchymistů a … démonů !!! Pokud se vám líbil první díl knižní série s názvem Tajemství obsidiánu, neváhejte a sáhněte po druhém pokračování příběhu. Rozhodně nebudete zklamaní a dovoluji si tvrdit, že Kouzlo obsidiánu mile překvapí i čtenáře, kteří si Annu, Cedrika, Damiana a ostatní svérázné postavy českého YA fantasy románu neoblíbili “ na první dobrou“. Vzhůru za prastarým proroctvím a romantickou láskou mezi rebely 🙂 !

Název: Kouzlo obsidiánu

Série: Tajemství obsidiánu, díl II

Autor: Petra Martišková

Nakladatelství: Albostrosmedia – CooBoo

Rok: 2022

Počet stran: 272

Oficiální anotace

 Druhý díl české fantasy ze současné Prahy 

Svět démonů a zaklínačů. Zakázaná láska, která začíná být pro oba nebezpečná. Starodávné proroctví, které se začíná v naplňovat. Vzdorovat osudu se nedá…Anna se vzpamatovala ze šoku a konečně přijala fakt, že je součástí temného světa démonů a zaklínačů, o němž dosud neměla ani tušení. Zjišťuje, že do jejího světa patří také mágové a alchymisté, kteří ji mají chránit. Jenže to se zdá být téměř nemožné, zvláště když se objeví starodávné proroctví, které jak se zdá, má hodně co do činění právě s nově zasvěcenou Annou. Pomalu skládá jednotlivé díly skládačky, z nichž začíná být jasné, že k tomu, aby se proroctví naplnilo, budou potřebovat také démony…

Damien už je unavený intrikami a nechutnými praktikami svého mocného otce – krále démonů. Jeho touha vymanit se z jeho područí a celý královský rod zlikvidovat, je každým dnem silnější. O to víc, když král nařídí Cedrikovi, aby Damienovi udělal posun a zapomněl tak na Annu. Dokáže vzdorovat mocnému kouzlu? Odpustí zradu svému příteli? A postaví se svému otci, aby ochránil svou lásku?

Summa summarum

Pokud jste nečetli první díl o zaklínačce Anně, nevadí. V prologu vás autorka „rychlokurzem“ seznámí se všemi zásadními zvraty ve vyprávění a vy můžete plynule „navázat“ ve čtení, protože II. díl začíná tam, kde ten předchozí skončil.

„…Ta holka je vážně totálně mimo, nemáte nějakou brožuru o zaklínačství? Nebo aspoň online kurz?…“

Stejně jako „jednička“ (naše recenze zde) je i dvojka o  zaklínačce Anně a jejích „komplicích“ – přátelích, lásce a nepřátelích. Výtisk je velice hezky řemeslně vyveden.  Myslím, že atraktivní ilustrace na křídovém přebalu přemluví nejednoho váhajícího k přečtení 🙂 … Mně osobně se druhý díl YA fantasy líbil minimálně o 50% více než ten předchozí. Samozřejmě je to i tím, že jsem se postavami částečně „sžila a přišla jim na chuť „, nicméně děj mi přišel lépe vystavěný, propracovanější. Vztahy mezi jednotlivými postavami v tomto dílu dostávají „hloubku“ a plastičnost. Autorka nám „konečně“ vysvětlí, jakým způsobem se do sebe zamilovala ústřední dvojice a proč je jejich vztah osudový. Pro mne to bylo milé překvapení a příjemný bonus. Díky tomuto „vhledu“ mi vztah mezi Annou a Damianem přišel mnohem více autentický a oba zamilovaní „středoškoláci“ sympatičtí. Ovšem bylo by nefér z Kouzla obsidiánu dělat prvoplánově romantickou „slaďárnu“, dojde i na dobrodružné souboje a zákeřné zrady. Damian se bude muset vyrovnat se zradou svého nejlepšího přítele, jak to zvládne se dočtete v knize 🙂 …  Stručně shrnuto: kniha je čtivá, děj plyne nenásilně, bez krkolomných zvratů a překombinovaných zápletek. Upřímně řečeno, dvojka mě bavila více než úvodní díl a s napětím vyhlížím následující „trojku“. Doporučuji ❤.

Hodnocení:  ❤❤❤❤❤

Za super původní, českou YA fantasy plnou zvratů a akce děkuji ❤ autorce Petře Martíškové ❤.

Knižní trailer 

» PLAY »

Petra Martišková: Kouzlo obsidiánu - oficiální trailer ke knize - YouTube

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *