Recenze

Okno s dívkou a ptáčkem

Poutavé čtení OKNO S DÍVKOU A PTÁČKEM je dalším svěžím příběhem z pera české autorky D. D. Čechové. Ponořte se do vyprávění, v kterém nechybí romantika, napětí ani komplikované osudy postav.

Název: Okno s dívkou a ptáčkem

Autor: Dagmar Digma Čechová

Nakladatelství: Moba

Rok vydání: 2021

Počet stran: 276

Když devatenáctiletého Reného pošle jeho matka na letní převýchovu k otci, nemůže se mu pomstít víc. Pocit frustrace nezmenšuje ani to, že to znamená strávit prázdniny na úchvatném pobřeží Normandie. Dokud se ovšem neobjeví záhadná anglická dívka Gale, která mu nejdříve totálně zamotá hlavu, a pak jednoho dne… nečekaně zemře. Po pár letech se René i díky nově objevenému smyslu života v podobě kreslení obrazů přes tragickou událost přece jen dostane. Alespoň do chvíle, kdy se k němu začnou dostávat podivné informace. Jak to vlastně tehdy v domku s oknem, za nímž dívku s ptáčkem pozoroval, bylo? Podaří se mu dopátrat pravdy o smrti milované dívky?

ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ ϒ

Román Okno s dívkou a ptáčkem je dalším osvěžujícím příběhem z pera česká autorky D. D. Čechové. Opět nám přináší zajímavé čtení, kde nechybí propracovaná zápletka, napětí ani lehká romantika. Tentokrát se ocitneme na pobřeží Normandie, kde se odehrává stěžejní část příběhu, v kterém nic není tak, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Příběh je rozdělen do čtyř kapitol a je vyprávěn er-formou. V první se seznamujeme s hlavními protagonisty románu – Reném a Gale a jsme svědky jejich sblížení i podivného tajemství, jež Gale obklopuje. Druhá kapitola se odehrává o tři roky později a představuje nám Reného jako dospělého, uvědomělého mladíka, který konečně našel své místo v životě. Třetí část se vrací zpět do období jejich seznámení a tentokrát jsme pozorovateli soukromého života Gale. Tato kapitola konečně vnáší světlo do tajemství této dívky a odkrývá její pohnutou minulost. Poslední kapitola pak zrychleným koncem uzavírá celou událost a některým postavám konečně spadnou klapky z očí.

Jak ty ke mně, tak já k tobě! Chceš boj? Bude boj! Ale varuju tě! Všechny zbraně jsou odteď povoleny. Začala sis sama, překročila jsi zapovězený Rubikon.
Elizabeth rázovala po pokoji sem a tam, až z toho i Dixie byl nervózní. Poradit jí ale nemohl. Ani on, ani nikdo jiný. Byla na celém světě sama a člověk, který ji měl být nejbližším, se právě stal jejím úhlavním nepřítelem.

O tom, že D. D. Čechová umí psát netřeba pochybovat. Její romány jsou promyšlené a pro čtenáře velmi záživné. Nekomplikovaný styl psaní i forma živého vyprávění vás okamžitě vtáhne do děje a vyvolané napětí, které buduje hned od začátku, dokáže ve svých čtenářích udržet až do závěrečného finále. Román se ze zpočátku tváří jako romantická oddechovka, která ale později nabírá na své síle a před vámi se otevře nepoznaný prostor možností, v kterém je uskutečnitelný každý autorčin nápad. Během čtení se jí daří ve vás vyvolat nejistotu morálních dilemat, v kterých vás mistrně svádí z cesty a vaše rozporuplné pocity neustále vybízejí k dalšímu přemýšlení.

Velkou devízou této autorky jsou její postavy. Důmyslně propracovaní jedinci si dokáží najít cestu ke čtenářům a proniknout do jejich povědomí. Nelze odsoudit nikoho jen tak, každá mince má dvě strany a autorka vám ukáže obě odvrácené tváře a nechá čistě na vás, jaký názor převládne.

Silnější dějová linka byla pro mě zajímavější v její předchozí knize Nesejdeš z cesty, ale i zde se opět potvrdil její spisovatelský um a cit pro příběh. Pokud máte rádi romány, které vybízejí k přemýšlení a dokáží ve vás vyvolat plejádu pocitů, pak sáhněte po novince této české autorky Okno s dívkou a ptáčkem a nechte se unášet vyprávěním, kde nechybí překvapivé dějové zvraty ani romantika.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za poutavé čtení děkuji nakladatelství Moba, na jejichž stránkách si můžete knihu Okno s dívkou a ptáčkem pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Moba.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *