Recenze

Moderní háčkování od A do Z

Baví vás ruční práce a „vyrábění“ všeho typu? Zkuste se naučit háčkovat a pokud jste se nevzhlédla ve  výrobcích a la „slepičky“ navlečené na vejcích natvrdo či v babiččiných dečkách na kredenc, pak pro vás vydalo NAKLADATELSTVÍ GRADA – METAFORA moderní „učebnici“ háčkování. Je velmi názorná a podrobná, tudíž pokud se budete snažit, brzy z vás bude háčkovací profesionál 😉 ! Pojďme a otevřme spolu velkoformátovou knihu s názvem MODERNÍ HÁČKOVÁNÍ OD A DO Z.

Název: Moderní háčkování od A do Z

Podtitul: Více než 100 současných háčkovacích technik a stehů

Autor: Sarah Shrimptonová

Nakladatelství: Grada – Metafora

Rok: 2020

Počet stran: 152

Oficiální anotace

Chcete se naučit háčkovat, jako to uměla babička, ale přitom si vyrobit něco, co jde s dobou? K tomu vám skvěle poslouží tato kniha! Najdete v ní 14 projektů na výrobu různých předmětů – od podtácků a prostírání přes polštáře až po tašku, šálu, čepici či deku. Osvojíte si nové metody a zdokonalíte se v těch, které už znáte. Kniha vás krok za krokem provede moderními háčkovacími technikami jako:
· tuniské háčkování
· gobelínové háčkování
· háčkování z rohu do rohu
· filetové háčkování
· mozaikové háčkování
· obří háčkování
· vyšívání na úplet
· háčkování samovzorovací přízí
· tuniský entrelac
· háčkování ve volném stylu
… a to jenom začátek! Srozumitelně vysvětlené postupy jsou doplněné rozkresy a fotografiemi, podle nichž si vyrobíte stylové i praktické doplňky, naučíte se spoustu nového a háček už nikdy nebudete chtít pustit z ruky.

Summa summarum

Kniha vychází v krásném formátu 273×210 mm, v brožované vazbě s měkkými deskami, je rozdělena do šesti hlavních oddílů  (pozn. KM: pouze výtah – zestručněný!):

Začínáme

  • Háčky
  • Pomůcky
  • Příze

Základní typy sloupků

Variace sloupků 

Moderní techniky

Ostatní techniky

  • Užitečné rady

Pro opravdové háčkující začátečníky bude kniha velkým pomocníkem do začátků, základům se podle ní dá krásně naučit. Dozví se, jak se vyznat v háčcích, přízích a jak vypadají a jakým způsobem se háčkují základní sloupky, které jsou potřeba k výrobě těch nejkrásnějších pokladů 🙂 . Pro mladé slečny bude jistě lákavé, zkusit populární obří háčkování, kterému je v knize také věnována kapitola. Na své si přijdou i nastávající maminky – naučí se háčkovat zvířátka pro miminka :). Myslím, že díky tomu je kniha vhodná i jako pěkný dárek pro někoho, kdy rád „tvoří“. Díky hezkým rozkresům a jednoduše psaným návodům je Moderní háčkování od A do Z vhodná i pro holčičky (děti – podle mého názoru od 12 let).  Kniha se mi líbí, doporučuji .

Hodnocení: 87%

Za šikovnou knihu, děkuji nakladatelství Grada .

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. says:

    No, já jsem se o víkendu začala učit plést 😀 háčkování je další meta. Ruční práce mě moc baví, je to super. Jen mi přijde, že pro takového tupouna jako jsem já je lepší video než kniha. Protože to musím vidět 3x abych pochopila jak na to 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *