Recenze

Obrazové luštění pro každý den

Ať jste školák nebo razítko na vašem maturitním vysvědčení dávno vybledlo, zkuste najít pastelky?, tužky✏ ?, ořezávátko, gumu a zkuste si „trénink mozku“ podle knihy OBRAZOVÉ LUŠTĚNÍ PRO KAŽDÝ DEN z NAKLADATELSTVÍ PORTÁL?… Nebojte se nudy, kniha vás bude bavit…

Název: Obrazové luštění pro každý den

Podtitul: Trénink paměti a pozornosti

Autor: Jitka Suchá

Ilustrace: Libor Drobný

Nakladatelství: Portál

Rok: 2021

Počet stran: 184

Oficiální anotace

Kniha obsahuje celou řadu úkolů, cvičení a kvízů zaměřených na krátkodobou i dlouhodobou paměť, pozornost, zapamatování detailů a práci s nimi, a to vše na úrovni zrakového vnímání. Jednotlivé úkoly jsou řazeny do určitých oblastí, je tedy možné se cíleně zaměřit na rozvoj jedné oblasti, anebo pracovat pouze s těmi, které čtenáře nejvíce baví. Toto ale není podmínkou a je možné si knihu užít i „na přeskáčku“.

Summa summarum

Kniha vyšla v brožované vazbě s měkkými deskami. Obrazové luštění by se jistě neobešlo bez ilustrací, Dalibor Drobný dodal ty „své“ –  čtenářům známé z dětských i populárně naučných knih. Místo úvodu nám autorka publikace poskytne návod, jak s knihou pracovat a základní (stěžejní) informace o paměti a dalších kognitivních (poznávacích) funkcích a možnosti jejich procvičování. Samotný obsah s úlohami je rozdělen do tématických okruhů podle „druhu“ procvičované poznávací funkce:

Krátkodobá paměť

Koncentrace paměti

Logické myšlení

Slovní zásoba

Zrakově prostorové schopnosti

Propojení mozkových hemisfér

Kreativita

Na konci knihy jsou uvedena řešení pro kontrolu.

Úkoly v knize jsou nejen různých „typů“, ale i obtížností a jsem přesvědčená, že mnozí z čtenářů budou překvapení, že i obrázkový úkol, může být „makačka na bednu“ ?.  Naopak s jinými úkoly vám může pomoci i šikovný předškolák… Myslím, že další kniha z „dílny“ Jitky Suché výborně poslouží nejen seniorům, ale všem, kdo mají v oblibě „rébusy a úkoly“ ?.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za originální „hlavolamy“ děkuji ?nakladatelství Portál ?.

KNIHOU MŮŽETE LISTOVAT NA WWW.PORTAL.CZ

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *