Recenze

Zemřu o Vánocích

Hlavní hrdinka nového psychothrilleru spisovatelky Tammy Cohenové jménem Jessica Goldová má v porovnání s předchozími lety „úplně jiné Vánoce“. Bohužel, blíž než ke splněnému snu mají k oživlé noční můře. Možná by se dalo říci, že byla „jen“ ve špatnou chvíli na špatném místě. Ovšem, jakmile se „prokoušete“ za polovinu knihy, zjistíte, že „tak jednoduché v životě Jessicy Goldové nic není“. A příběh vám posléze dopřeje skutečně šokující vánoční překvapení… Pozor: recenze obsahuje spoilery.
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV
Autor: Tammy Cohen
Rok: 2021
Počet stran: 368
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV         Oficiální notace
Je mi 29, mám fobii z knoflíků a umírám. Tím nemyslím, že mi zbývají dva roky života a před sebou mám seznam přání, která bych si ještě v té krátké době chtěla splnit. Jmenuji se Jessica Goldová.
V zajetí mě drží modrooký cizinec.
Zbývá dvanáct dní do Vánoc.
Dvanáct zlověstných dárků.
Pak umřu.
Ale mám tajemství.
Nikdo ho neodhalil.
Odhalíte ho vy?
Psychothriller s nečekaným zvratem, který vás přesvědčí o tom, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled může zdát.
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV“ … To je hrozně zajímavá věc, tyhle třpytky,“ ukázal na balící papír posetý stříbrnými vločkami a já po nich skoro automaticky přejela rukou.“ Vlastně to nejsou třpytky, ale granule thalia. Víš, co je to thalium, Jessico?“ Zavrtěla jsem hlavou. … „Je to jed lásko. … A bohužel je smrtelný. Nevím to jistě, ale podle mých propočtů by se měl blížit konec. Samozřejmě jsem ti přidával tu a tam lžičku do pití, jen pro jistotu. A sypal jsem ti ho na jídlo.“ … „
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV
Summa summarum
Jak je již u nakladatelství Katto pravidlem i tento výtisk se řemeslně povedl. Zemřu o Vánocích má šitou vazbu, tvrdé desky a křídový přebal, který vám svou ilustrací napoví, že ne každé „bílé Vánoce“ musí znamenat čas lásky a pohody… Obsahově je kniha rozdělena do dvou částí. V první části se seznámíme se dvěma vypravěčkami: Jessicou Goldovou, kterou unesl vyšinutý sadista. Čtenářům se dostane více než barvitého líčení, co všechno si na ní psychopatický deviant vyzkoušel. A policistka Kim, pro kterou se případ zmizení mladé ženy stane doslova posedlostí. V druhé části knihy se dozvíme, že ne každá oběť musí být „nevinná“ … Osobně se mi nejvíce líbil autorčin nápad dvanácti vánočních dárků, které Jessica od svého trýznitele postupně dostávala. Právě tyto „dárečky“ nám vysvětlí, proč je únosce „tak uhnutý“. Dále oceňuji geniální porcování hrůzy čtenářům, kteří i díky ní, chtě-nechtě vyprávění dokonale propadnou a věřím, že se jim bude kniha odkládat jen špatně  ?… Kniha mě bavila, na konci mě čekalo překvapivé rozuzlení, které jsem skutečně nečekala. Doporučuji ❤.
Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ?
Za Vánoce plné děsu a čiré hrůzy ? ❤ děkuji nakladatelství Katto❤.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *