Recenze

Věštby na každý den

Věříte v moudrost Vesmíru? Uvědomujete si existenci synchronicit ve vašem životě a chtěli byste umět s nimi zacházet ve svůj prospěch? Toužíte po tom umět dešifrovat poselství z nehmotných realit? Kniha z Nakladatelství Maitrea od pana spisovatele Roberta Mosse vás naučí „pracovat“ se synchronicitou, symboly i znameními. Pojďme tedy nakouknout do publikace Věštby na každý den 

Název: Věštby na každý den

Podtitul: Hry se znaky, symboly a synchronicitou v každodenním životě

Autor: Robert Moss

Nakladatelství: Maitrea

Rok: 2017

Počet stran: 270

Synchronicita je navazování osobního vztahu s Vesmírem. S pomocí této knihy máte možnost stát se kairomancerem ( tím, kdo dokáže přijímat zprávy ve zvláštních okamžicích, kdy je ve hře synchronicita – a aktivně využívat příležitosti, jaké mu ony chvíle nabízejí ). Jde o opravdové umění přinášet dary z hlubšího světa do tohoto.

… Pravidlo říká: Z pravdy člověku naskočí husí kůže ( lidově řečeno husina). A taky vám běhá mráz po zádech a s tím vším je spojena schopnost učit se rozpoznávat a respektovat, co se děje, když je ve vzduchu cosi zvláštního a tělo reaguje ještě dřív, než mysl začne onu věc zpracovávat. Za dávných časů a šamanských tradicích bývalo rozehvění z jiného důvodu, než jsou vnější nebezpečí či chlad, vždy považováno za znamení příchodu nadpřirozeného tajemna, příchodu bohů či duchů. …

Summa summarum

Kniha Věštby na každý den vychází v brožované vazbě, má 270 stran, tudíž se nejedná o žádný kapesní výtisk, nicméně, pokud se vám líbí publikace s duchovní tématikou, jsem přesvědčena, že ji nebudete číst dlouho. Jednoduše proto, že se od ní nebude chtít odtrhnout 🙂 . Kniha je dělena do 6 kapitol, z čehož nejdelší z nich je kapitola 4 Kniha pouličních orákul. V této kapitole se (mj.) dozvíme, jak pouliční orákulum praktikují v Japonsku a jak je může používat kdokoli kdekoli tedy, pokud bude doopravdy chtít. Podle Roberta Mosse je k tomu potřeba jediné: mít na paměti slib kairomancera (toho, kdo čte symboly a vzkazy Vesmíru): … „vítat nové zážitky, nelpět na svých plánech, děkovat za vše, co vám svět dává a svými činy oceňovat, co přichází v okamžiku kairos“… ( v knize vysvětleno). Tato kapitola obsahuje 17. tzv. her, které jsou důmyslnými, ale přitom nekomplikovanými a hravými věšteckými nástroji. (Např. 7 hra: Náhodná setkání,  11. hra: Čekejte nečekaného hosta atd.)

V knize Vědomé snění nám Robert Moss vysvětluje a ukazuje výhody, které plynou tomu, kdo se naučí řídit své snění a kráčet ve snech podle vlastní vůle. V publikaci Věštby na každý den autor svým čtenářům ukáže, že stejně vědomě jako kráčet sny, je možné jít cestami běžného života a přitom s lehkostí číst/ dešifrovat vzkazy, kterými k nám Vesmír promlouvá skrze znamení, symboly a synchronicitu. I v této své knize Moss, ve spojitosti se synchronicitou, často cituje dílo C. G. Junga, opírá se o jeho teorie a  ztotožňuje se i s jeho pojetím reality. 

… Další skvělým druhem vhledu jsou překlepy a chyby v tisku. …

V knize R. Mosse taktéž nechybí zmínka o klasických věšteckých systémech např. věštění podle ptačího chování, či o tarotu a I´Tingu, kterému je zde věnována pozornost i v souvislosti s meditací na určité hexagrami. Což mně v Mossovu spojení s šamanským bubnováním přijde nejen originální, ale hlavně lákavé k praktickému vyzkoušení 🙂 . Kniha se mi četla velice hezky, i v této Mossově knize jsem nalezla mnoho zajímavých informací z historie věštění, šamanismu i Jungova života i tvorby.

Hodnocení: 100%

Za seznámení s uměním pouličních orákul a knihu poskytnutou k recenzi děkuji Nakladatelství Maitrea♥.

!!! Robert Moss bude v listopadu 2020 v Praze !!!

SETKÁNÍ S PŘEDKY – Léčení a snění se zemřelými

UČITEL SNĚNÍ – 2. modul výcviku metody Aktivního snění

Více info: Maitrea   


Semináře Maitrea

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *