Recenze

Šťáva z řapíkatého celeru

Věříte v sílu a moudrost Přírody? Dáváte přednost bylinám před chemií? Nebo ničemu takovému nevěříte, ale lékaři si s vaším trápením neví rady a běžné léčebné postupy vám nepomáhají? Ať tak nebo tak, mohla by vás zaujmout nová kniha Nakladatelství Grada z řady Mystický léčitel pana spisovatele Anthonyho Williama. Ten ve své knize Šťáva z řapíkatého celeru čtenáře seznamuje s téměř zázračnou schopností celerové šťávy výrazně zlepšit zdravotní stav u většiny chronických a obtížně léčitelných onemocnění a jejich symptomů.

Název: Šťáva z řapíkatého celeru

Autor: Anthony William

Nakladatelství: Grada – Metafora

Rok: 2020

Počet stran: 208

Šťáva z řapíkatého celeru léčí miliony lidí po celém světě. V textu knihy se dozvíte, jak šťáva z řapíkatého celeru funguje, jak šťávu udělat, v jakém množství a kdy ji pít, jak správně provádět léčebné pročištění, co očekávat, když se tělo začne detoxikovat, a které chronické a záhadné nemoci a symptomy dokáže vyléčit, např.:
– Únavy
– Psychické otupělosti
– Akné
– Ekzémy
– Závislosti
– ADHD
– Onemocnění štítné žlázy
– Diabetus
– Poruchy příjmu potravy
– Autoimunitní onemocnění
– Lymské boreliózy
– Oční onemocnění
– Poruchy zažívání
– Nerovnováhy cukru v krvi
– Kolísavý tlak

Autor Anthony William již celé roky tvrdí, že šťáva z řapíkatého celeru je jedinečná léčivá zbraň, kterou – v dnešní době vzhledem k počtu lidí trpících různými symptomy a chronickými nemocemi – nutně potřebujeme.

ℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵ
… Jestli se domníváte, že jste nikdy nebyli vystaveni působením těžkých kovů, zamyslete se, zda jste někdy jedli tuňáka z konzervy? Pili nápoj z plechovky? Jedli jste sendvič zabalený nebo zapečený v alobalu? Užívali jste někdy léky?  Takto se dostávají těžké kovy do těla. Ano, i léky obsahují těžké kovy. …

ℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵ

Summa summarum
Jsem toho názoru, že kniha s šitou vazbou  Štáva z řapíkatého celeru se svým čtenářům bude vizuálně velmi líbit: má „vytuněné“ desky, je tištěna na kvalitním papíře a najdeme v ní mnoho celostránkových, atraktivních, barevných fotografií. Obsah je rozdělený do 10 kapitol, Doslov a O autorovi. 
Předpokládám, že pro většinu laiků, kteří si o řapíku žádné informace nehledali, bude velkým překvapením zejména kapitola 2, kde autor rozebírá účinné látky řapíku a podrobně, ale srozumitelně, se jimi zabývá. Pokud jste výživový profesionál, možná vám forma sdělování informací vykouzlí shovívavý úsměv na tváři, nicméně, mějme na paměti, že autor sám sebe nazývá Mystickým léčitelem a duchovno má v jeho učení i praxi přední, nezastupitelné místo. Na druhou stranu se A. William v textu neopírá o žádné “ niterné pocity“ a neurčitá „tušení“, ale argumentuje vlastní dlouholetou praxí, známými vědeckými fakty a empirickými zkušenostmi s řapíkatým celerem. Tudíž je na každém, zda bude A. Williamovi věřit, případně chtít „zelený superlék“ vyzkoušet. Sám autor se k skeptikům staví „sportovně“, vzkazuje jim, že nezáleží, zda mu věří, ale ať řapíkatý celer určitě vyzkouší a uvidí sami, kde je pravda.
ℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵ
Celerová štáva spouští čištění tělesných systémů, během něhož sodíkové seskupené soli zabíjejí jejich patogeny a vylučují jejich toxický odpad z těla kůží, ledvinami (močí) a střevním traktem (stolicí). Obzvlášť pokud jste citliví nebo máte v těle hodně toxinů nebo virus jako je EB virus či máte v těle streptokoka, tato očista u vás pravděpodobně proběhne.
ℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵℵ
Kapitola 3 je nejobsáhlejší z celé knihy: autor zde uvádí abecedně řazený seznam diagnóz a polopaticky vysvětluje, proč a jakým způsobem je možné, že je řapíkatý celer účinně léčí nebo alespoň zmírňuje jejich průběh. Mj. se dočteme o účincích při Alzheimerově chorobě a revmatoidní artritidě, sinusitidě, žlučových kamenech, chronickém únavovém syndromu…
Mně kniha přinesla mnoho nových informací, motivovala mě zkusit něco nového a zároveň něco udělat pro vlastní zdraví 🙂 . Publikace A. Williama se mi četla hezky a času stráveného s ní rozhodně nelituji. Některé z jeho teorií a „vědeckých“ vysvětlení mně osobně sice připadají „přitažené“ za vlasy, nicméně jeho recepty a rady bezesporu pomohly mnoha lidem a proto si jistě zaslouží naši pozornost.
Hodnocení: 97 %
Za super přehled zajímavých informací o řapíkatém celeru děkuji Nakladatelství Grada. A samozřejmě i za recenzní výtisk.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] k zamyšlení např. : Deepak Chopra, Joe Dispenza, Bernie Siegal, Anthony William ( autor série Mystický léčitel , vydává Grada), Kelly Turner, Joan Borysenková a další. Jsem toho názoru, že knihu si […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *