Recenze

Probuďte v sobě sílu mocného léčitele

Publikace s vágním názvem i obalem vám zcela nečekaně po prvním prolistování svým maximálně zajímavým, inspirativním a v neposlední řadě důležitým obsahem doslova vyrazí dech. Pokud se přikláníte k alternativní medicíně, věříte na sílu lidské mysli a myšlenky, nedůvěřujete farmaceutickému korporátu nýbrž  Matce Přírodě, sáhněte po titulu PROBUĎTE V SOBĚ SÍLU MOCNÉHO LÉČITELE z nakladatelství Grada – Metafora. Autorka Kelly Nooan Goserová napsala knihu s cenným poselstvím, která má všechny předpoklady stát se skvělým průvodcem, rádcem a pomocníkem na cestě k plnému zdraví a pradávnému umění ovládnutí mysli.

Název: Probuďte v sobě sílu mocného léčitele

Podtitul: Podle dokumentu HEAL od NETFLIXU

Autor: Kelly Nooan Goserová

Nakladatelství: Grada – Metafora

Rok: 2020

Počet stran: 272

Každý orgán v lidském těle disponuje schopností sám se uzdravovat. V knize Probuďte v sobě sílu mocného léčitele Kelly Noonan Goresová shromáždila poznatky předních světových léčitelů a myslitelů (mj. Gregg Braden, Anthony William, Deepak Chopra či Marianne Williamsonová). Naučíte se lokalizovat emoční zdroj choroby a aktivovat ozdravné síly těla a zjistíte, že i těch nejvážnějších problémů se se správným nastavením mysli dokážete během krátkého času zbavit. Probuďte v sobě sílu mocného léčitele nám ukazuje, že věda a spiritualita jsou propojeny a že naše myšlenky, přesvědčení a emoce mohou mít razantní dopad na naše zdraví a schopnost zotavit se z poranění a nemocí. A že nad vlastním zdravím máme daleko větší kontrolu, než si uvědomujeme.

Summa summarum

“ Přesvědčení ovlivňují naše vnímání. Nevnímáme pravdu, vnímáme to, čemu věříme. …“

                                                                                                                                        Dr. Darren Weissman

Jak jsem předeslala dříve, brožovaná kniha s měkkými deskami, tištěná na recyklovaném papíře mě na první pohled ničím neohromila. Není objemná a je rozdělena na 7 kapitol. Nicméně přiznávám, že po prvním „začtení“ mě „spadla čelist“ a já jsem jí následujících pár hodin neodložila z ruky. Pokud se zajímáte o „sílu mysli“, „sílu slova“, metafyziku, Zákon přitažlivosti, o psychosomatiku a další souvislosti mezi emocemi a chorobami –  jistě vám nebudou neznámá jména osobností, které na knize Kelly Nooan Goserové spolupracovaly a naopak mohou být pro vás zárukou inspirativního obsahu, který nutí k zamyšlení např. : Deepak Chopra, Joe Dispenza, Bernie Siegal, Anthony William ( autor série Mystický léčitel , vydává Grada), Kelly Turner, Joan Borysenková a další. Jsem toho názoru, že knihu si zamilují všichni, kteří četli Tajemství od Rhondy Byrne.  V nové publikaci paní spisovatelky Goserové světoznámí léčitelé společně s ní rozkrývají utajovanou pravdu o tom, jak ovlivňujeme své zdraví a duševní klid prostřednictvím vlastní vůle. Pokud o tomto mechanismu nevíme či ho ignorujeme, velmi často si  způsobujeme vážná onemocnění, která naše medicína označuje jako „chronická a neléčitelná“. Naopak, pokud začneme poslouchat intuici a přijmeme fakt, že myšlenkou lze ovlivnit tělo, můžeme se vyléčit a stane se zázrak, kterému lékaři často nejsou ochotni „věřit“.

„… Moderní medicína byla teprve nedávno obohacena o novou vědu, která dokazuje, jaký vliv na tělo má mysl. … Nejlepší současné vědecké poznatky nám také říkají, že jsme výrazně propojeni se svým tělem a že se naše myšlenky, pocity, emoce a přesvědčení, které mají původ v mozku i v srdci, spouští chemické pochody, jež ve skutečnosti dokážou zvrátit onemocnění, vyléčit tělo a podnítit dlouhověkost způsobem, který není na Západě všeobecně přijímán. … „

Obsah knihy je koncipován logicky: kombinuje postupy alternativní medicíny s poznatky seriózního vědeckého výzkumu, přičemž samotný text je čtenářům podaný tak zajímavě, že je nabádá k „dalšímu a dalšímu čtení“.  V knize mimo vlastní text najdete motta, kazuistiky z léčitelských praxí a citace z inspirativních knih zabývajících se souvisejícími tématy.

„V roce jsou jen dva dny, kdy se nedá nic dělat. Jeden se jmenuje včerejšek  a druhý zítřek. Dnes je správný den milovat, věřit, konat a ze všeho nejvíc – žít.“

                                                                                                                                      Jeho Svatost dalajláma

Za nejdůležitější v obsahu knihy považuji funkční metody sebeléčení, které mají (podle autorů) potenciál zbavit pacienty trápení s plejádou chronických onemocnění, na které je dosud západní medicína krátká. Knihu doporučuji Výsledek obrázku pro heart Výsledek obrázku pro heart.

Hodnocení: 99 %

100% nedávám z důvodu ( podle mého názoru ) nešťastně zvoleného českého názvu, který mnohým potencionálním čtenářům může více připomínat tuctovou knihu plnou ezoterických klišé než-li text o alternativním metafyzickém přístupu k sebeléčení ( P.S.: anglicky se kniha jmenuje Heal ).

Za velké knižní překvapení děkuji Výsledek obrázku pro heart nakladatelství Grada – Metafora. A zároveň i za recenzní výtisk.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *