Recenze

Úžasný pan Darcy

Co se stane, když současná spisovatelka vezme klasické dílo jako je Pýcha a předsudek a nechá se tímto literárním skvostem inspirovat? Celý romantický příběh zasadí do přítomnosti a vznikne z toho román s názvem ÚŽASNÝ PAN DARCY.

Název: Úžasný pan Darcy

Autor: Teri Wilson

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 328

Elizabeth Scottová žije v Americe, za pár dnů ji bude třicet let a její rodina by ji už nejraději viděla pod čepcem. Ale ona je se svojí samotou spokojená, hlavně po té, co ji jeden zazobaný, nabubřelý chlap zavařil v práci a ona musela své místo učitelky opustit. Jedinou a stálou radost ji dělá její pes Bliss, ten ji nikdy nepodrazí ani neopustí. Její první výstava psů ale všechno změní. Rozhodčí Donovan Darcy je neuvěřitelně charismatický, ale také pěkně arogantní Angličan, který se se studeným čumákem už snad narodil. Elizabeth se na výstavě seznámí se Sue, která ji nabídne práci „psí chůvy“ jejich čtyř čtyřnohých mazlíčků v Londýně. Elizabeth odjíždí do Anglie, kde na každém rohu naráží nejen do stejných snobů, před kterými utekla z Ameriky, ale hlavně na Donovana Darcyho. Těch náhodných setkání je ale nějak moc. Spolu je pojí stejná láska ke psům a navíc to vypadá, že pan Darcy nám začíná tát 😉 .

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Jste milovníci psů a romantické duše v jednom? Pak je jasné, pro koho je kniha Úžasný pan Darcy určena. Počítejte s tím, že pod nohama se vám bude neustále plést několik psích plemen dohromady, snobský pan Darcy vás okouzlí na první pohled a s Elizabeth budete prožívat její zmatky i touhy v duši.

Začátek knihy mě příliš nenadchnul. Povrchní, jednoduchý styl psaní, žádné košaté popisy čehokoli, prostě jenom suché, anglické konstatování pravdy. Až teprve s příjezdem Elizabeth do Anglie začne mít román všechny důležité aspekty „červené knihovny“. Vzájemné přešlapování kolem sebe, magická přitažlivost i finální konec už jede po správné koleji.

„Teď jste v Anglii, má milá,“ usmála se Sue. „Pan Darcy je možná leccos, ale především je Angličan. Ať se vám to líbí, nebo ne, budete se s ním setkávat. Často. Oba jste milovníci psů. Možná by se dalo říct, že je to váš osud.“

Osudem donucená bratříčkovat se s takovými jako Donovan Darcy? Při tom pomyšlení se Elizabetin rozechvělý žaludek zkroutil.

„Osud?“ Zasmála se, ale znělo to divně. Falešně. Nuceně. „To pochybuju.“

Kniha Úžasný pan Darcy je prvním z řady románů Teri Wilson inspirovaných příběhy světové literatury, tentokrát nesmrtelným dílem Jane Austenové Pýcha a předsudek. No, trochu se obávám, že to jsou příliš silná slova. S knihou Pýcha a předsudek má tento román společná jména hlavních hrdinů, Anglii, snobský původ pana Darcyho a lehounce nastavenou atmosféru celého příběhu. Také předsudků je v knize požehnaně, ale tím pro mě celá podobnost s klasickým literárním dílem končí.

Každopádně tento román rozhodně nezatracuji, pouze jsem od něho dostala něco jiného, než jsem očekávala. Pořád se jedná o velmi příjemnou oddechovku, která plyne poklidným tempem a určitě nenudí. Navíc autorka románu sáhla do osvědčené škatulky domácích mazlíčků a psí láskou je kniha protkána doslova skrz naskrz.

Finále příběhu je vystřižené jak z „harlekýnek“, takže je vám asi jasné, jak vše dopadne, že? 😉 Ale než se dostanete ke konci, čeká vás spousta vzrušení, zápletky, nakouknutí pod pokličku psích výstav i návštěva u pořádně zazobaných Angličanů, u kterých se tiše míhají sluhové v livrejích.

Pokud máte rádi romány pro ženy, které vám nabídnou romantickou zápletku i milostná vzplanutí, pak se máte na co těšit. A pro všechny milovníky psů je tato kniha doslova nutností.

Hodnocení: 78 %

Za romantiku s příměsí čtyřnohých miláčků děkuji nakladatelství Baronet a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Úžasný pan Darcy.

 

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *