Recenze

Malum: část druhá

Amo Jones se vrací se svým Elitním klubem králů a její fanoušci se těší, že se v tomto pokračování rozmotá vše, co bylo v tom předchozím temném, krvavém, divokým sexem prošpikovaném dílu naznačeno …

Název: Malum: část druhá

Podtitul: Lži a podvody člověka změní

Série: Elitní klub králů, část 5

Autor: Amo Jones

Nakladatelství: Baronet

Počet stran: 296

Rok: 2019

Když bylo Tillie Stuprum osmnáct, zamilovala se. Jenže pak přišel pád… Pád v podobě šílenství: fyzické i psychické závislosti na jednom z králů – Nathanielovi Malum – Riversideovi. Dala mu nad sebou absolutní moc a teď se zdá, že s tím, jak se mu vydala na milost a nemilost, se dobrovolně vzdala vlastní existence. Nate jí opakovaně zláme kosti, jen proto aby ji mohl vyléčit. Znásilní ji, aby ji mohl ukonejšit a seznámí jí se smrtí, aby … proč? Čtěte a uvidíte.

 

Summa summarum

V pátém dílu knižní série Elitní klub králů se fanoušci rozkošně perverzní autorky YA literatury Amo Jones znovu setkají se všemi postavami, kterým fandili a se kterými trpěli v minulých dílech. Stejně jako v předešlém díle (Malum část první) se ústřední děj točí kolem dvojice Tillie a Nate. Tillie pokračuje tam, kde v předešlém díle skončila a ani charakterově se nikam „neposune“, jednoduše proto, že to není dějově vhodné: zůstane prostořeká, se sebedestruktivními sklony a bez pudu sebezáchovy. Čtenář by si mohl myslet, že ve světle událostí, které jí potkaly na předešlých stránkách jejího literárního života se alespoň malinko „probere“, ale nikoli. Dál se prolejvá hektolitry alkoholu a čas tráví v posilovně, na večírcích anebo divokým sexem s Natem. A tak nějak celkově na mě její postava působí dost nevyzrále/ nevyváženě, ale rozhodně ne zcela nesympaticky… Samozřejmě je Tillie stále ďábelsky sexy a fyzicky téměř dokonalá. Navíc, stejně jako její kamarádka Madison, se u králů dočkala zvláštní výsady: jsou k ní loajální a svým způsobem jí chrání. V této části příběhu se dočkáme vyvrcholení dalšího vztahu, který se již delší dobu hroutí: mezi zmíněnou Madison a Bishopem. V této části příběhu mi Madison „nesedla“: chovala se (podle mě) jako hlupaňa a pokud jsem k ní měla nějaké sympatie, tak jsem je dokonale pohřbila.

Celkově se mi kniha od Amo Jones (opět) četla snadno. Jeden dějový zvrat střídá druhý a když už se zdá, že čtenáře nic nepřekvapí, tak si hrdinové „alespoň vrznou“. Bez zbytečného červenání a jinotajů. Stejně jako sexuální scény jsou v knize stejně syrově podávány i jiné drsňárny – ale ti, kdo tuto sérii znají, nebudou překvapení, protože to je právě ten nezaměnitelný rukopis paní spisovatelky, který z ní udělal královnu temné YA fantasy. 

Hodnocení: 82%

Za další pokračování drsňácké NA fantasy a recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] jste četly (ženy ?) některou z knih Amo Jones, pak víte, co vás čeká. Pokud jste se s autorkou nesetkaly, připravte se na zvrhlé sexuální […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *