Recenze

Dokud mě nenajdou

Máte rádi příběhy o tajemství, nebezpečných lžích, temné minulosti, před kterou je nemožné utéct? Pak sáhněte po novém thrilleru DOKUD MĚ NENAJDOU z nakladatelství MottoAlbatrosmedia. Hlavní hrdinka se po těžké životní zkoušce snaží znovu nastartovat svůj život v klidném odlehlém městečku, kde ji nikdo nezná. Jenomže se nemůže zbavit pocitu, že ji někdo sleduje – někdo, kdo zná její pravou minulost a ví, co udělala…
„Existují dobré a špatné lži a pak také malé nevinné lži, které plení ve jménu laskavosti…“

Název: Dokud mě nenajdou

Autor: Jo Jakeman

Překlad: Markéta Jansová

Nakladatelství: MottoAlbatrosmedia

Rok vydání: 2021

Počet stran: 256

Charlie Millerová je novou obyvatelkou odlehlé pobřežní vesnice v Cornwallu. Koupila zde starý dům, který nutně potřebuje rekonstrukci. Pomalu se seznamuje s místními obyvateli a hledá si nové přátele. Nikdo z nich ovšem netuší, že nová sousedka má za sebou pohnutou minulost. Před několika dny ji propustili z vězení, kde si odpykávala trest za falešné alibi. Milovala svého přítele natolik, že před pravdou zavírala oči, a když se rozhodla vyjít se svým svědectvím ven, pro některé už bylo pozdě… Teď chce hodit vše za hlavu a s novým jménem a nadějí vstupuje do další fáze svého života, kde se nebude muset otáčet za drby, nenávistí a pomluvami. Začne znova na místě, kde ji nikdo nezná… Proč má ale pocit, že ji kdosi sleduje? A těch „náhod“, které se jí stávají, začne být poněkud příliš. Někdo zná její minulost a ví, co udělala…

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Působivý thriller Dokud mě nenajdou je zahalen temnou minulostí a těžkým závažím tajemství a lží, které hlavní hrdinka příběhu za sebou vláčí jako neoddělitelnou součást své osobnosti. Napínavé čtení s nádechem nebezpečí a působivé temnoty vás vláká do příběhu s vzrušující vystavěnou zápletkou.

Thriller vyprávěný er-formou vám nabídne několik linií příběhu, z nichž tou nejpreferovanější zůstává hlavní postava Charlie Millerové. Spolu s ní sledujete její „nový“ život, v kterém se stále nemůže odpoutat od své minulosti. Právě její minulost obstarává další linie příběhu, jenž je vyprávěna Steffi Finnovou (původní jméno Charlie). Ta nás zavádí nejen do vězení, ale i do událostí, jenž předcházeli vyhrocenému konfliktu. Zbývající dva pohledy zajišťuje postava Bena Jarvise (jednoho ze zainteresovaných osob vražedné události) a pro čtenáře zatím neznámé postavy, která má permanentní zájem o potrestání či dokonalé zničení Charlie. Může to působit, že dostatek dějových pohledů vyvolá ve čtenáři jistý zmatek, ale nic takového se nekoná. Autorka má vše perfektně až precizně vymyšlené a snadno se v ději orientujete. Navíc každá kapitola je označena postavou, která bude momentálně ve středu dění, takže žádné chaotické pátrání ani domýšlení vás nečeká.

Vážně sis myslela, že se tady můžeš schovat? Ve vesnici, jako je Penderrion, se drby a šeptanda kroutí jako úhoři v kádi. Doufám, že sis dobře nacvičila povídání o své minulosti. Nechci, aby tě vyhmátli dřív, než nadejde správný čas. Jeden by si řekl, že to bude jako hledat tu pověstnou jehlu v kupce sena, moje odhodlání tě najít však neznalo mezí. Udělám cokoliv pro to, abys zaplatila za všechno, cos provedla.

Autorka do středu dění umístila postavu Charlie, s kterou si opravdu vyhrála. Její osobnost poznáte dokonale a spisovatelka Jo Jakeman se nesnížila k tomu, aby ji vykreslila pouze v zářivým barvách pozitivity, ale nadělila ji i nelichotivé vlastnosti a soukromé prohřešky, které ji polidšťují a více přibližují čtenáři. Na druhou stranu se s ní nedokážete tak úplně ztotožnit, její zaslepenost a jistá naivita k příteli je chvílemi do očí bijící a mnohé čtenáře bude „zdravě“ iritovat.

Thriller Dokud mě nenajdou je pomalejší jízdou, která nemá za cíl uhranout své čtenáře zběsilým tempem vyprávění, spíše se jedná o stupňovité odhalování znepokojivé zápletky, jenž ve vás vyvolá nedočkavost a prospěšnou zvědavost. Akčnost děje spočívá v tajemné, temně zastřené atmosféře, která na vás působí stísněně a nedovolí vám knihu odložit, aniž byste odhalili celé zákulisí příběhu.

zdroj – Albatrosmedia

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Jo Jakeman zvítězila v soutěži Friday Night Live v roce 2016, která se konala v rámci Festivalu psaní v Yorku (York Festival of Writing). Narodila se na Kypru a mnoho let pracovala v Londýně, než se přestěhovala do Derbyshiru s manželem a syny, dvojčaty. Debutovala úspěšným thrillerem Náš manžel (2019).

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Dokud mě nenajdou je neokoukaným thrillerem, jenž má nastavené své vlastní tempo, které dokresluje všudypřítomný neviditelný strach. Pokud máte rádi propracované, temnější příběhy s gradujícím koncem plným překvapení, pak sáhněte po novém knižním počinu z dílny nakladatelství Albatrosmedia.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za originální příběh plný tajemství, lží a nenávisti děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Dokud mě nenajdou pořídit.

Auror: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *