Recenze

Zimní naděje

Dokáže šedá myška Evie změnit takového světáka a sukničkáře, jakým je Sebastian? Cesty lásky bývají občas záhadné a nevyzpytatelné a nedají se logicky vysvětlit… Vy se o tom můžete přesvědčit v románu ZIMNÍ NADĚJE, který hýří romantikou, humorem i vášnivými scénami.

Název: Zimní naděje
Autor: Lisa Kleypas
Překlad: Jana Vlčková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023 – 3. vydání
Počet stran: 304

Půvabná, ale ostýchavá Evie Jennerová snívala o něžném milenci s chlapeckým úsměvem, ale krutý osud pro ni uchystal zlé překvapení. Po smrti své urozené matky vyrůstala u příbuzných, kteří ji od útlého věku týrali a ponižovali. Zakázali jí dokonce stýkat se s těžce nemocným otcem a nikterak se netají tím, jak se těší, až Evie zdědí jeho bohatství. Ve své hrabivosti zašli dokonce tak daleko, že chtějí Evii zaslíbit odpornému bratranci, jen aby měli z budoucího dědictví co největší prospěch. Evie se obává, že by jí dokonce mohli začít usilovat o život, a tak vyhledá zhýralého Sebastiana, lorda St. Vincenta, a nabídne mu prostou dohodu: uzavřou sňatek z rozumu, který jí zajistí ochranu před příbuznými a jemu poskytne tolik potřebné finance. Sebastian neváhá ani na chvíli. Je přesvědčen, že díky svým zkušenostem se ženami si Evii omotá kolem prstu a bude si nerušeně užívat nabytého jmění. Jeho představy se ale začnou bortit jako domeček z karet. Na jedné straně na něj útočí Eviini příbuzní, kteří se nehodlají vzdát bez boje, ale především ho ničí vědomí, že se do Evie zamiloval. On, proslulý milovník, přece nikdy nemůže přiznat své city! Dokáže ho Evie změnit natolik, aby přestal považovat upřímnou lásku za ponížení?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Zimní naděje je třetím dílem ze série Čekanky a opět se jedná o velmi čtivou oddechovku, která vás zaujme svojí romantikou a vášní. Do středu dění se dostává další dívka, jež sedává v koutku, ale okolnosti ji donutí udělat jednomu nenapravenému proutníkovi šokující nabídku, která se neodmítá.

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dění kolem další čekanky Evii. Její životní peripetie ji zavedou přímou čarou do náruče největšího zhýralce a milovníka žen Sebastiana a i když tenhle sňatek z rozumu zavání pořádným průšvihem, jejich opatrné oťukávání „terénu“ je obaleno do hravého kabátku, který vás bude bavit.

Svobodná žena nemá na vybranou. Nenalezne oporu ani ve společnosti, ani v zákoně, což není správné. A já si nemohu dovolit bojovat s větrnými mlýny. Potřebuji manžela a vy zase bohatou nevěstu. Oba jsme zoufalí, což mě vede k přesvědčení, že se domluvíme. Pokud souhlasíte s mým návrhem, pak jsme ochotna vydat se s vámi ještě dneska v noci do Gretna Greenu. Okamžitě.

Lisa Kleypas umí historické romance psát. S jejími příběhy se okamžitě přenesete do romantického děje i patřičného časového období a užíváte si nenáročnou oddechovku, která vás bez obtíží dokáže zaujmout. Tentokrát se k romantice přidává i velká porce dobrodružství, která je protkána napětím a překvapivými zvraty. Díky těmto prvkům dostává příběh svižné tempo i atraktivní háv a odejít z víru vášně, který se na vás skrz stránky hrne, je takřka nemožné. Dějově se nejedná o žádné převratné unikum, přesto vás zaujme a pobaví.

Dialogy obou hlavních protagonistů jsou pestrou plejádou hravého a jiskřivého pošťuchování, z kterého vzájemná přitažlivost sálá na míle daleko. Patří k tomu nejlepšímu, co příběh nabízí. Velmi zajímavou záležitostí se také jeví postupný a neočekávaný vývoj hlavních postav, které autorka v předešlých dílech jen tak lehce nahodí a plně je rozpracuje až v samostatném příběhu. Pokaždé se nestačím divit, co z nich vytvoří a jakým způsobem je rozvine do třpytivého květu ženskosti.

Román Zimní naděje se mi z „Čekanek“ líbil zatím nejvíce. Má energické tempo, svěžest i dostatek humorného pošťuchování a celek působí velmi vyrovnaným dojmem, v kterém není prostor pro hluchá místa. Pokud máte rádi čtivé oddechovky, které jsou obaleny do historického hávu a nechybí v nich romantika ani vzájemná přitažlivost, směle sáhněte po této knize a nechte se unášet na vlnách lásky i souznění.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další historickou romantiku děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Zimní naděje pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *