Recenze

Jax

Pro člověka jakým je JAX, který často sklouzává do temnoty, září Stella jako záchranný maják. Podaří se jí prolomit tvrdou slupku nepřístupnosti a ukázat drsnému rockerovi plnohodnotný vztah, v kterém jsou city a emoce povoleny?

Název: Jax
Autor: Kristen Callihan
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 472

Moje první setkání s Jaxem Blackwoodem nedopadlo zrovna nejlépe. Na svou obranu chci ovšem říct, že jsem netušila, že je to právě Jax Blackwood – kdo by taky čekal, že v supermarketu potká legendárního rockera? Navíc se mi chystal přebrat poslední kelímek mátové zmrzliny s kousky čokolády. Asi jsem to měla nechat být, jenže mě domýšlivě vyzval, ať si tu zmrzlinu vezmu. A tak jsem ho políbila a kelímek mu obratně vytrhla z ruky. Jasně, bylo to ode mě trochu pod pás, ale zoufalé časy… Znáte to. Nečekala jsem, že se z něj vyklube můj nový soused. Zdůrazňuju, že pěkně otravný soused, protože ho bavilo připomínat mi, že mu dlužím zmrzlinu, a zároveň neodolatelný soused, který moc rád hraje ve svém obývacím pokoji na kytaru dočista – a nádherně – nahý. Měla bych se mu vyhýbat, jenže vyhýbat se Jaxovi dost dobře nejde – ne když mě dokáže rozesmát i rozpálit. Jsme jen sousedé a ani jeden z nás na lásku nevěří, mohli bychom však být mnohem víc. Mohli bychom mít jeden druhého.

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Jax je třetím dílem ze série VIP a opět vás čeká rocková kapela Kill John a její charismatičtí sexy muzikanti, kteří mají jediný problém – lásku. Holky se jim vrhají samy do náruče, peněz mají dostatek, ale v milostném soukromém životě, kde jde o lásku na celý život, tam jim to trochu hapruje.? Čeká vás vášeň, osobní dramata, romantika i erotika.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů obou hlavních protagonistů, při čemž o něco více prostoru se dostává Stelle. Jejich vzájemné oťukávání je doprovázeno nedorozuměním, vzájemnou přitažlivostí, sarkastickým humorem i soukromými dramaty, které jim nedovolují popustit uzdu své vášně naplno.

Ztěžka polknu. „Napadlo mě… Měla jsem takový zvláštní pocit, že svět je teď pro tebe možná příliš temný a těžký. Že možná potřebuješ obejmout.“
Moje přiznání se přes něj přelije. John sebou trhne a zavře oči, jako by zvažoval, že se odvrátí. Tak moc ho chci pevně chytit za ruku, nic takového však neudělám. Rozhodnutí je na něm.
Oči mu září, když je zas otevře a pohlédne na mě. Bolest v nich mi vezme dech.
„Máš pravdu,“ zašeptá. „Potřebuju…“

Kristen Callihan do svého příběhu opět zakomponovala závažné téma a tentokrát se bude bytostně dotýkat i jí samotné. Přiznala před svými čtenáři své celoživotní trápení a vtiskla ho do svého vyprávění s nebývalou emoční silou. Před čtenáři se tak otevře, přes hlavního hrdinu Jaxe, jistý druh autorčiny zpovědi, která jim poodhalí temné zákulisí celoživotního traumatu i boj s touto zákeřnou a nelítostnou součástí jejího života.

Autorka tentokrát zvolila trochu pomalejší vztahový vývoj mezi hlavními postavami a tak se stáváte svědky opatrných partnerských tanečků, které ale nepostrádají vzrušení ani vzájemné jiskření. Román si stále udržuje své nastavené svěží tempo, v kterých se okamžiky zmaru a bolesti střídají se sarkastickými humornými dialogy.

Musím zkonstatovat, že předchozí díly Idol a Manažer se mně líbily o fous víc, nicméně autorka si stále drží svoji nastavenou laťku a tak vás opět čeká žhavá romantika, slovní přestřelky nabité vzrušením a samozřejmě i trocha té erotiky.?

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další vzrušující příběh z rockerského prostředí děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Jax pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *