Recenze

Idol

On je multimilionář, zpěvák a kytarista nejslavnější rockové kapely světa a nemá ani potuchy, jak mít vztah se ženou. Ona je samotářka a introvertka, před světem se ukrývá v zapadákově a tenhle IDOL ženských srdcí přece nemůže mít zájem zrovna o ni… Nebo může? 😉 Romantika z nakladatelství Baronet.

Název: Idol

Autor: Kristen Callihan

Překlad: Zuzana Ľalíková

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 360

Libby se po smrti rodičů ukrývá v domě po babičce v malém městečku, kde má svůj klid a pevně nastavený řád. Ten ji ale naruší opilý vagus, který si se svojí motorkou ustele na jejím trávníku. Z pobudy se vyloupne nový soused a vypadá to, že problémy mohou začít. Jak může být někdo tak neskutečně sexy a přitom tak domýšlivý? Jenomže Libby se tenhle vandrák postupně dostává pod kůži a vypadá to, že i jeho tělo reaguje dost podobně. Jaké je ale překvapení, když zjistí, že Killian je frontman nejslavnější rockové kapely a momentálně se snaží jen nabrat nové síly po nešťastné události blízkého kamaráda z kapely. Hudba je pro něho drogou, ale vypadá to, že stejnou drogu našel i v Libby. Jak se může zpátky vrátit na jeviště a nechat svůj omamný lék tady? Udělá všechno pro to, aby mohl s Libby zůstat a když to nepůjde jinak, dostane ji třeba i na pódia. Teď ji jenom donutit, aby vylezla ze své ulity a rozzářila svět.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Introvertní Libby a rocková hvězda Kilián. Nenašli byste rozdílnější pár, než je tato knižní dvojice, která na vás čeká v románu IDOL. Romantický příběh plný lásky a erotiky vás zavede mezi hudební smetánku, kde se to hvězdnými manýry jenom hýbe a kde opravdová láska nemá moc šancí na přežití.

Příběh je vyprávěný ich-formou ze dvou úhlů pohledů – Libby a Killiana. Začátek působí jako tuctový příběh prince z pohádky a uťápnuté Popelky, ale čím více se noříte do děje, tím víc na vás začne působit romantické kouzlo lásky a vy budete chyceni do tenat Killiana i Libby. Oba dva hlavní protagonisté jsou sympatické postavy a výjimeční jedinci, kteří se perou se svými „strašáky ve skříni“. Vzájemná pomoc od „cizince“ jim vlastně vyhovuje svoji anonymitou, za kterou se mohou skrýt a autorka tento jejich osobní přerod postavila přímo do první řady pod stage příběhu. Hlavní linii příběhu samozřejmě obstarává vztah dvou mladých, rozdílných lidí, kteří jsou zasaženi Amorovým šípem a sladit jejich životy dohromady je téměř nadlidským osobním cílem pro každého z nich.

Nejotravnější na tom je, že než se tu zjevil, byla jsem se svým životem naprosto spokojená. Můj život měl řád. Byl pohodlný, spolehlivý. Teď je z něj naprostý opak. Všechno se teď řídí mojí nedočkavostí na něj. Namlouvám si, že za to tak docela nemůžu. Pochybuju, že je na světě někdo, kdo by mu byl schopný odolat. Killian je pávem ve světě plném vrabců. Zaujme a nepustí.

Čeká vás velký nášup emocí, romantiky, ale také pikantní erotiky 😉 . Tento citový vodopád autorka výstižně odlehčila sarkastickými slovními přestřelkami, mezi touto napohled nesourodou dvojicí, a rozhodně se staly výrazným kořením a příjemným osvěžením celého příběhu.

Autorka Kristen Callihan píše jednoduchým, nenáročným stylem který vás neodvádí nežádoucím směrem od dějového propletence a dokáže trefně popsat vnitřní rozpolcené pocity obou hlavních hrdinů. Právě emocionální a psychologické potřeby obou hlavních protagonistů jsou postaveny do samého středu dění a výraznější zápletky se tak v příběhu nedočkáte. Mně osobně to příliš nevadilo, ba naopak to byla vítaná změna.

Příběh doprovází intenzivní láska k hudbě a ta vás bude doprovázet celým příběhem. Obrovská pochvala patří autorce za výběr jejího playlistu, který se mi hudebním vkusem trefil do noty a vy si tak můžete při čtení pustit takové hudební legendy, jakými byly a jsou Nirvána, Prince, Alice in Chains či Pearl Jam.❤

Román Idol je prvním dílem ze série VIP, takže se můžeme těšit na další setkání s hudebními star. 😉 Pokud máte rádi romantické příběhy plné emocí i vzrušení, které se nesou na vlnách hudby a souznění, pak neváhejte a sáhněte po novém románu z nakladatelství Baronet s názvem Idol. Třeba se kniha stane i vaším soukromým idolem. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za romantiku naplněnou emocemi a hudbou děkuji nakladatelství Baronet, na jichž stránkách si můžete knihu Idol pořídit.

Autor: Veronika Es.

Knihou můžete listovat zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. says:

    […] zkonstatovat, že předchozí díly Idol a Manažer se mně líbily o fous víc, nicméně autorka si stále drží svoji nastavenou laťku […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *