Recenze

V pasti Araba

Slovenská spisovatelka Mirka Manáková potěšila své fanoušky a napsala pokračování arabského příběhu slovenské dívky Sáry. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné a Sára opět zažívá kruté peklo muslimského světa, v kterém je žena pouhým bezcenným zbožím a otrokem mužů. Ocitá se V PASTI ARABA, kde prožije utrpení, násilí, ale také lásku.

Název: V pasti Araba

Autor: Mirka Manáková

Nakladatelství: Naše vojsko

Rok vydání: 2021

Počet stran: 224

Sářina strastiplná pouť životem v arabském světě pokračuje v Abú Dhabí, kde se stane majetkem a otrokyní šejka Abdullaha. Mocný pán má její život ve svých rukách, ale když se mu namane příležitost výhodně ji prodat, neváhá ani vteřinu. Sára se tak ocitne zpět v Dubaji jako nová manželka Wasima – obchodníka s nemovitostmi. Ten se naštěstí do ní zamiloval, takže Sára nakonec poznává i jemnější zacházení v této cizí zemi, ale ona k němu rozhodně nechová stejné pocity. Vše se změní, když se nečekaně objeví její stará láska a Sára se ocitá ve víru lásky a rozpolcenosti. Má jejich láska šanci přežít ve světě plném hrůz a tragické minulosti?

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Volné pokračování románu Slzy pro Araba nese název V pasti Araba a opět vás přivítá exotický i krutý arabský svět. Čeká vás napětí, akčnost, vzrušení i romantika s hlavní hrdinkou Sárou, která prožívá svůj nemilosrdný osud ve sluncem vyprahlé zemi.

Příběh vyprávěný er-formou vás vede napínavým dějem, který nepostrádá dostatek zvratů ani nečekaných zápletek. Oproti předchozí knize doznalo toto pokračování jistých změn a dle mého pozitivních přeměn. Sára už konečně z větší části pochopila arabský svět a nestaví se v jednom kuse do opozice, kde ji to není nic platné, i přesto si stále zachovává svoji určitou vnitřní zpupnost. Její postava tak nabrala reálnější obrysy a více se přiblížila svým čtenářům. Autorka se také vystříhala přílišné hrubosti a násilí, kterými byl předchozí román doslova zahlcen a v této přiměřené podobě je rozhodně více šokující. Přidala také více romantické linky, která v sobě nese kombinovanou zápletku a jejíž akčnost vás příjemně překvapí.

„Ale jsi tady a odtud není cesty ven. Ten, kdo patří šejkovi Abdullahovi, už nikdy nebude svobodný. Ledaže by ho propustil samotný šejk,“ vysvětlovala Shirin.
„Nemá na to právo!“
„Šejk Abdullah má moc, a ten, kdo má moc, má všechno. Může porušovat zákon, on ano. Kdybychom i nakrásně všechny utekly a udaly ho, nebylo by nám to nic platné. Ještě by nás obvinili ze lži.“

Tuto arabskou jednohubku budete mít přečtenou za pár hodin. Kratší kapitoly i komfortní styl písma vás ženou ke gradujícímu konci a čtivost, která se románu určitě nedá upřít, vás bude posouvat napínavým a vzrušujícím dějem vpřed.

Musím zkonstatovat, že toto pokračování osudu Sáry se mně líbilo o něco víc než přechozí počin Slzy pro Araba. I když by se dala tato kniha číst samostatně, přeci jenom autorka neměla tak velký prostor k návratům do minulosti, rozhodně doporučuji přečíst si oba romány, abyste byli v obraze, který vám představí krutý svět muslimského světa i romantickou lásku.

Pokud máte rádi romány odehrávající se v cizokrajné zemi, které vám ukáží nejen místní zvyky, ale i odvrácenou tvář exotického světa a k tomu milujete romantiku, napětí i akčnost, pak sáhněte po novém románu slovenské autorky Mirky Manákové s názvem V pasti Araba.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další vzrušující návštěvu Dubaje děkuji autorce Mirce Manákové. Její knihy si můžete pořídit zde.

Autor: Veronika Es.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *