Recenze

Propast smrti

Kate Marshallová dostane svůj první případ v soukromé detektivní kanceláři a hned narazí na sériového vraha. Spolu s Tristanem odkrývají odložený případ ztracené novinářky, který v sobě ukrývá nečekané hrůzy. PROPAST SMRTI je pro někoho příliš lákavá…

Název: Propast smrti
Autor: Robert Bryndza
Překlad: Kateřina Elisová
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2021
Počet stran: 368

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha…

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Detektivka Propast smrti je třetím dílem ze série Kate Marshallová a jak už jsme u autora zvyklí, opět nás čeká svižná jízda plná napětí, která se řítí zvýšenou rychlostí ke svému cíli.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete události týkající se Kate. Její pátrání po zmizelé Joanně na sebe navaluje další a další odnože zločinů a tak má bývalá policistka plné ruce práce. Ještě, že má věrného Tristana, který kromě případu řeší i svůj osobní nenaplněný život. Do této dějové linie sporadicky vplouvá další linka, která nám přibližuje činy a myšlení samotného vraha. S ním se zlehka vracíte do jeho minulosti a postupně odkrýváte indicie, které ho vedli k hrozivým zločinům.

Blížilo se to. Ten mocný okamžik těsně před smrtí, kdy jejich oči zaplavuje temnota, kdy se ocitli na hraně propasti smrti.

Robert Bryndza píše nenáročné detektivky, v kterých nenarazíte na žádný překombinovaný, gordický, pátrací uzel ani příliš pozvolné rozplétání případu s množstvím vedlejších odboček. Autor jde přímo k jádru věci a k čtenáři se tak dostává energické čtení napěchované zápletkami a rychlými zvraty. Pevný v kramflecích je ve svých dialozích, kterými si umně připravuje půdu pro velké závěrečné finále i v uspořádaném vyšetřování, v kterém vám předhodí několik možných vějiček, jež se každou minutou mění.

Sexuální orientace bude v tomto díle hrát stěžejní roli, stejně jako soukromí knižních postav, kterým autor tentokrát věnoval velkou pozornost. Jde více do hloubky a představuje tak čtenáři plejádu charakterů, v kterých odhaluje jejich silnou stránku osobnosti a ne vždy je to pozitivní výsledek.

Série s Kate Marshallovou se bude líbit všem čtenářům nenáročných detektivek, kteří milují rychlé tempo nepostrádající čtivost a akčnost. Pokud se mezi ně řadíte právě vy, směle sáhněte po knize Propast smrti a nenechte si ujít ani předchozí díly. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další případ sympatické Kate děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Propast smrti pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *