Recenze

Přitažlivost mezi námi

Ona byla dívka, která cítila úplně všechno, zatímco on byl muž, který necítil vůbec nic. Ona měla srdce na dlani, zatímco jeho duše byla spoutaná ocelovými řetězy… Román PŘITAŽLIVOST MEZI NÁMI je dalším srdceryvným „dojákem“, který vás emočně rozebere na malé kousky…

Název: Přitažlivost mezi námi
Autor: Brittainy C. Cherry
Překlad: Ivana Dresia
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 312

S Grahamem Russellem jsme nebyli stvořeni jeden pro druhého. Můj život řídily emoce, zatímco on byl apatický. Já jsem měla hlavu plnou snů, zatímco on žil v nočních můrách. Brečela jsem, zatímco jeho slzy dávno vyschly. Navzdory jeho ledovému srdci a skutečnosti, že jsem měla tendence utíkat, jsme spolu někdy trávili čas. Čas, kdy se naše oči spojily a my jsme spatřili tajemství toho druhého. Čas, kdy jeho rty ochutnaly můj strach a já vdechovala jeho bolest. Čas, kdy jsme si oba představovali, jaké by to bylo milovat se navzájem. V těch vteřinách jsme se oba vznášeli, ale když nás jednoho dne srazila tvrdá realita, gravitace nás donutila klesnout. Graham Russell nebyl muž, který by uměl nekomplikovaně milovat, a ani já jsem nebyla ženou, která by to uměla. A přesto, kdybych dostala šanci znovu padnout, udělala bych to zase s ním. Navždy. I kdyby nám bylo souzeno narazit na tvrdou zem.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Dojemný román Přitažlivost mezi námi je čtvrtým dílem ze série Elements a musím zkonstatovat, že tahle série se vážně povedla. Jednotlivé knihy netřeba číst postupně, každá má svůj originální příběh, ale rozhodně je potřeba přečíst si je. 😉 Pokud máte rádi dojemná vyprávění, v kterých vaše emoce dostanou pořádně na frak a nenechají na vás nit suchou, tady určitě nešlápnete vedle.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů dvou hlavních protagonistů – Lucy a Grahama. Jsou jako oheň a led a číst si jejich protichůdné pocity bylo velmi fascinujícím čtením a jak známo, protiklady se přitahují, takže ani tady nebudete ochuzeni o vzrušující okamžiky, bolestné události i nenávist měnící se v lásku.

„Neunavuje vás to?“ zeptal jsem se. „Muset toho tolik cítit?“
„A neunavuje vás, že necítíte vůbec nic?“
V tom okamžiku jsem si uvědomil, že jsem se právě ocitl tváří v tvář svému pravému opaku, a neměl jsem ani ponětí, co dalšího bych mohl říct tak zvláštnímu, cizímu člověku, jako byla ona.
„Sbohem, Lucille,“ rozloučil jsem se.
„Sbohem, Grahame Crackere,“ odpověděla.

Tahle autorka je neúnavná citová nálož emocí, která svými pocity cílí přesně doprostřed středu vašeho srdce. Když se k tomu ještě přidá citlivý překlad (a já už moc dobře vím, že překladatelka Ivana Dresia tohle ovládá bravurně) je dojetí téměř jisté. Začátek se rozjíždí v pomalejším tempu, ale postupem času nabírá dech a před vámi se opět rozprostře silný příběh lidských duší, který vás nenechá vydechnout.

Dramatické lidské okamžiky jsou s citem přimíchány do romantického vyprávění a i když by se mohlo zdát, že autorka spoléhá právě na tyto fyzické bolesti, aby z vás vymámila maximum emocí, její síla tkví v nepatrných přesto silných polohách lidskosti, obětavosti a sounáležitosti.

Romantika, vzrušující, jiskřivé momenty i trocha erotiky jsou nedílnou součástí příběhu a společně vytvářejí román, na který hned tak nezapomenete. Ačkoli kniha Přitažlivost mezi námi pro mě nebyla až tolik intenzivní záležitostí jako předchozí díly, opět jsem byla velmi spokojena a celá tahle série bude patřit k mým oblíbeným. Pokud se rádi necháte dojmout i zničit emocemi a láskou, pak neváhejte a vrhněte se na tento sériový skvost a užijte si pořádnou nálož citů.❤

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za emotivní, dojemné i bolestné čtení překypující láskou děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Přitažlivost mezi námi pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *