Recenze

Domek v Irsku

Hannah odjíždí do země svěží zeleně, malebného venkova a sexy Irů. Její osobní přerod začíná velmi vášnivě a jídla se to rozhodně netýká.😊 Nalijte si Guiness, pohodlně se usaďte a ponořte se do dalšího romantického příběhu Julie Caplinové s názvem DOMEK V IRSKU. A dejte si pozor na zrzavé chlapíky s tváří ošlehanou větrem.😉

Název: Domek v Irsku
Autor: Julie Caplinová
Překlad: Ivana Čejková
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 352

Hannah se rozhodla pro velkou životní změnu. Opustí kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru a vydá se na šestitýdenní kurz vaření v Irsku. Cestou se zastaví v Dublinu, kde si užívá všechno, co nové město nabízí – irské speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov a ubytuje se v útulném domku, zjistí, že to, co se stalo v Dublinu, tak docela v Dublinu nezůstalo… Kulinářská škola, ukrytá mezi krásně zelenými kopci, naučí Hannah víc než kuchařské základy.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Další díl ze série Romantické útěky nese název Domek v Irsku a opět je to navýsost milé romantické čtení, které vás bude bavit. Útulné hospůdky s temperamentní živou hudbou ve vás vyvolají ty správné žhavé vášně, o irské kulinářské speciality také nepřijdete a samozřejmě nemůže chybět láska.💚

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dění kolem hlavní postavy Hannah. Její osobní přerod je doprovázen emotivními ponory do své mysli i bouřlivými reakcemi na nové okolnosti, které se s příjezdem do Irska na ni hrnou ve zvýšené míře. Zmatek v lásce pak ještě více přilévá oheň do jejího vnitřního rozpoložení, z kterého vede cesta pouze jedním správným směrem.

„Jsi zvláštní žena, Hannah Campbellová. V některých ohledech nejsi taková, jak jsem si po tom prvním večeru myslel. Nejsi tak divoká a zbrklá. I když možná v některých ohledech ano? Skoro jako bys ani nevěděla, kam patříš.“
Hannah se přinutila k úsměvu a uvnitř se zachvěla, protože ji odhadl naprosto přesně. Něco začala, ale nikdy to nedotáhla do konce. Když na to přišlo, nedokázala udělat ten poslední krok.

Další autorčin romantický příběh, který je napsán s lehkostí a jemnými odstíny emocí. Tentokrát vás pozve na irský venkov, kde se budete učit vařit z čerstvých surovin a poznáte naturel místních obyvatel, kteří se velmi rádi baví. To vše za přítomnosti svěžího mořského vzduchu, zelených pastvin, kvokajících slepic i velmi charismatického Ira.

Celým příběhem opět prostupuje pohodová atmosféra místní destinace, lahodné pokrmy a vášnivá láska. Vyvážená kompozice všech zvolených románových ingrediencí vás utvrdí v přesvědčení, že tato autorka to s námi romantickými dušemi zkrátka umí. Čtenářské návraty k jejím knihám jsou vždy vítanou a radostnou návštěvou, kterou si užíváte stejně jako v rodinném kruhu, kde to tak dobře znáte a je vám tam dobře.

Lehká tajemná zápletka je vítaným osvěžením mezi velkou porcí emocí a rozmanitými charaktery postav. Já byla opět velmi spokojena a hýčkána na obláčku pohody a pozitivity a už teď netrpělivě vyhlížím další díl. Ani vy si nenechte ujít romantický příběh v knize Domek v Irsku. 💚

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další velmi milou romantiku z pera Julie Caplinové děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Domek v Irsku pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *