Recenze

Najdi mě

Krimi thriller NAJDI MĚ otevírá zbrusu novou sérii se sympatickými vyšetřovateli FBI a vypadá to na velmi slušnou jízdu plnou napětí, nečekaných zvratů a samozřejmě zvrácených pachatelů, kteří si libují v šílenostech a důmyslných hádankách. Vydejte se s otcem a dcerou na společný výlet za smrtí…

Název: Najdi mě
Autor: Anne Frasierová
Překlad: Jana Vlčková
Nakladatelství: Euromedia Group Kalibr
Rok vydání: 2022
Počet stran: 280

Benjamin Fisher, usvědčený sériový vrah, se po letech mlčení rozhodne prozradit, kam pohřbil těla svých obětí. Pod jednou podmínkou: cesty se musí zúčastnit i jeho dcera, kterou od svého zatčení neviděl. Reni Fisherová cítí, že obětem něco dluží. Celý život se snažila vypořádat s tím, že je dcerou sériového vraha. Tahle skutečnost ji přesto pronásleduje na každém kroku a Reni doufá, že se jí teď podaří za děsivou minulostí konečně udělat tečku. Detektivové ale brzy zjišťují, že sériový vrah je mistr manipulátor a noční můra ještě zdaleka není u konce…

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Thriller Najdi mě je svižným čtením, které v sobě kombinuje psychologickou a detektivní složku. Vydejte se do Mohavské pouště a pátrejte po temném tajemství, jež se chystá vypustit do světa i osobních životů policejních vyšetřovatelů překvapivou a ničivou „bombu“, která odkryje děsivou pravdu.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dění kolem velkého případu sériového vraha, který se kdysi v Kalifornii odehrával. Do této kauzy byla zapojena i Reni a to velmi osobně. Nyní se potýká s dilematem, který by mohl pomoci mnoha obětem, ale ji by mohl zničit už navždy. Dokáže v sobě najít sílu postavit se čelem svým temným démonům stejně jako její kolega vyšetřovatel Daniel Ellis, jehož sžírá podobné ponuré tajemství? V rámci zvýšeného přísunu napětí si pro vás autorka připravila ještě několik flashbacků, v kterých se vracíte do vzdálené i nedaleké minulosti, aby se před vámi odkryla všechna tajemství i temné souvislosti.

V ústech ji vyschlo a chvěla se. Dostavilo se emocionální zemětřesení, kterému se tak úporně vyhýbala. Právě proto žila v poušti.
Pro děti sériových vrahů neexistují žádné příručky pro život. Nešly by dostatečně na odbyt. Doufejme. Avšak při četných pokusech pochopit, proč ze sebe nedokáže setřást minulost, přečetla spoustu knih o tom, jak se vypořádat s traumatem. Pokoušela se porozumět tomu, proč se k ní minulost neustále vrací, přestože se snažila s ní se ctí vypořádat a hodit ji za hlavu.

Velmi povedený a propracovaný úvodní díl zajímavé série. Ačkoli je hned od začátku příběh napěchován napětím a vaše zvědavost úměrně začíná stoupat, nedokázala jsem se plně ponořit do děje. Stále chyběl kousíček zachycený v reálné přítomnosti a ne a ne se zakousnout. Přitom vyprávění nese všechny atributy skvělého thrilleru, které dávají předpoklad k silnému čtenářskému zážitku. Naštěstí ono pověstné „zahryznutí“ nastalo o něco později a musím říct, že velkou roli v tom sehráli oba hlavní hrdinové, kteří jsou silnými solitéry s temným tajemství v duši, jež jim pomalu „ohryzává“ psychiku i osobní život.

Thriller je postaven na důmyslně propracované zápletce, v které vám až do posledního okamžiku není jasné řešení a i když vaše tipy jsou setsakramentsky blízko pravdě, stejně budete až do finále tápat a vaše jistota se bude povážlivě kymácet na nestabilním základu. Nehostinné, osamocené prostředí Mohavské pouště, do které je vyprávění z části umístěno, ve čtenáři evokuje mrazivý opar stejně jako jeho zločinci i izolovanost psychicky pošramocených protagonistů. Stupňující tempo, nastavené hned od začátku na vyšší obrátky vás nenechá vydechnout a konec se bezhlavě řítí plnou rychlostí ke svému překvapivému závěru.

Napínavý psychothriller Najdi mě by si neměli nechat ujít čtenáři kvalitně našlapaných krimi thrillerů, v kterých se to psychickou zvráceností i propracovanými vraždami jenom hemží a kteří se velmi rádi nechají přesvědčit autorkou, že tahle série by mohla být výživné terno.😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za velmi záživnou jízdu plnou napětí a šokujících odhalení děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Najdi mě můžete pořídit u Knižního klubu.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách knihkupectví Luxor.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Pověz mi je druhým dílem ze série Kalifornské zločiny, a pokud jste četli předchozí díl Najdi mě, už jistě tušíte, kudy se bude ubírat autorčina cesta. Hlavní hvězdy příběhu se […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *