Recenze

Strážce ztracených měst – Věčnoplamen

Pokud patříte mezi fanoušky Sophie Fosterové, mám pro vás radostnou novinu: v češtině vychází její další dobrodružství 🙂 ! Vítejte (opět) v skvostném elfím světě a zjistěte, s kým a čím se oblíbení hrdinové z knižní série autorky Shannon Messenger budou potýkat tentokrát.

Název: Strážce ztracených měst – Věčnoplamen

Autor: Shannon Massenger

Nakladatelství: Ocelot

Rok: 2020, 3. díl série

Počet stran: 512

Oficiální anotace

Sophie Fosterová je po vyléčení Černou labutí připravena čelit nelehkému úkolu, který před ni postavila Rada. Prolomení mysli nebezpečného Pyrokinetika má však pro všechny katastrofální důsledky. Elfí svět začíná obklopovat hrozící nebezpečí. Nejen, že musí elfové čelit povstalcům z vlastních řad, ale možná se brzy budou muset chránit i před dalšími bytostmi. Navíc Rada vznešených elfů není kompletní a je zapotřebí zvolit si nového člena, což mezi obyvateli Eternalie vzbudí značný rozruch.
Sophie se nadále snaží přijít na to, kdo jsou její únosci a za jakým účelem byla stvořena. Postupně odhaluje důmyslně ukrytá tajemství a zjišťuje, že její únosci mohou být blíž, než si myslí. Během svého pátrání však poruší základní pravidlo a málem tak rozpoutá válku mezi světy. Tato zásadní chyba ji bude stát víc, než si dokázala představit.

Summa summarum

Žádná z knih Shannon Messenger, která doposud vyšla v češtině, není „útlinka“, ale Věčnoplamen je prozatím jednoznačně „nejtlustší ze Strážců“. Text je rozdělen do 70 kratších kapitol, kniha má – stejně jako starší sestry – tvrdé desky s křídovým přebalem a šitou vazbu. Třetí díl těsně navazuje na děj druhé knihy, avšak autorka v textu všechny důležité souvislosti ve zkratce vysvětluje, tudíž i ten, kdo předchozí dobrodružství nečetl, „se chytí“ a do Věčnoplamene se – podle mne –  bez obtíží „ponoří“.  Autorka série mě nezklamala ani svým v pořadí třetím dílem o Sophii Fosterové: téma světa elfů v jejím podání (prozatím) rozhodně „nevyčpělo“ – paní spisovatelka stále přichází s novými prvky, dějovými zvraty, které čtenáře bezpečně udrží u čtení a nenudí. Ač jsou pointy některých zápletek předvídatelné, vzhledem k tomu, že je kniha určena mladým čtenářům, tak mně tato skutečnost nepřekážela. Příběh je i tentokrát plný magie, bájných zvířat, elfí technologie, temných tajemství, okamžiků „kdy jde o život“ a intrik… Kniha se krásně čte i díky překladu Radky Kolebáčové. Pokud také patříte mezi čtenáře, kteří fantasy literaturu „můžou“ , pak – bez ohledu na věk –  zkuste sáhnout po sérii Strážce ztracených měst a myslím, že si originální, napínavé YA čtení užijete 🙂 . 

Hodnocení: 100%

Za opětovné shledání se sympatickými elfími kamarády i rivaly děkuji Megaknihy.cz.

Knihu lze zakoupit online na www.megaknihy.cz.

Megaknihy.cz

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *