Recenze

Twisted Love: Láska na ostří nože

Temná romance, v které jde o lásku i o život nese název TWISTED LOVE: LÁSKA NA OSTŘÍ NOŽE a vy se můžete těšit na drsnou romantiku, smrtelné nebezpečí, tragickou minulost i hodně temné tajemství. Tenhle ďábel má totiž srdce z ledu, ale pro ni by spálil celý svět…

Název: Twisted Love: Láska na ostří nože
Autor: Ana Huang
Překlad: Ivana Dresia
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 392

Alex Volkov je ďábel s tváří anděla a s prokletou minulostí, jíž nemůže uniknout. Jeho úsilí je poháněno tragédií, která ho pronásleduje po většinu života, a jeho bezohledná honba za úspěchem a pomstou mu nechává jen málo prostoru pro srdeční záležitosti. Když je však okolnostmi přinucen postarat se o sestru svého nejlepšího přítele, začne na hrudi cítit něco nečekaného: Prasklinu. Tání. Oheň, který by mohl jeho svět převrátit vzhůru nohama.
Ava Chenová je svobodná duše uvězněná nočními můrami pocházejícími z dětství, na které si nevzpomíná. Navzdory své zlomené minulosti však nikdy nepřestala vidět na světě krásu… včetně srdce pod ledovou slupkou muže, jehož by nikdy neměla chtít. Je to nejlepší kamarád jejího bratra. Její soused. Její zachránce i její zkáza. Ti dva se do sebe nikdy neměli zamilovat – ale když se to stalo, na světlo světa vyšla tajemství, která by mohla zničit vše, co je jim drahé.

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Twisted Love: Láska na ostří nože je prvním dílem ze série Twisted a pokud bude i další díl stejně ďábelský, nebezpečný i romantický, máme se na co těšit. Tady se totiž pořád něco děje a vše se netočí jenom kolem zamilované dvojice. Smrt, rodinné vztahy, tajemství i temná minulost se dožadují svého slova a vy budete naslouchat se zatajeným dechem.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Ava je pozitivitou a sluncem prostoupena skrz naskrz, miluje světlo v duši a na každém vidí jenom to dobré. Její stinnou stránku obstarává tragická minulost, která se stále připomíná. Alex je chladný, necitlivý, sexy ďábel, jehož duši obklopuje temnota a smrt. I on si v minulosti prošel peklem a to v něm zaseklo hluboko své drápky. Nenajdete protichůdnější dvojici, kterou to ale k sobě přitahuje magnetickou silou.

Nenáviděl jsem sám sebe, za to, jak moc jsem ji chtěl, a nenáviděl jsem ji za to, že nebyla dost chytrá, aby přede mnou utekla, dokud ještě měla šanci.
Ale pokud bych chtěl být sám k sobě upřímný, musel bych si připustit, že už bylo stejně pozdě.
Byla moje. Jen o tom ještě nevěděla.

Autorka se s tím vůbec nepáře a představuje svůj temný a ponurý svět plný nebezpečí, nespravedlnosti i utrpení bez příkras a zdobení. U ní ani romantika není žádnou procházkou sluncem zalitou zahradou s rozkvetlými růžemi. Její příběh má sakra ostré trny, které dokáží postavy zranit a zapíchnout se jim hodně nepříjemně pod kůži. Ale také se jí daří ukázat romantickým čtenářům zázrak čerstvého závanu lásky, jež se nebojí rozkvést do krásy a sdílet svoji výjimečnost.

Čtivost, velká porce překvapivých zvratů, temná zápletka, romantika i drsná erotika – to je, oč tu kráčí a autorka se toho zhostila nadmíru statečně. Občas sice dojde k mírnému dějovému přestřelení, jež se vyhýbá realitě na sto honů, ale neskutečný drive, energie i napětí, které z příběhu sálá – vše odpuštěno, jedeme dál. 🙂

Hodně svižné tempo i živý styl vyprávění vás okamžitě vtáhne do pestrého děje a ponurá atmosféra vás zahalí do svého temného pláště. Romantika naroubovaná s pořádnou dávkou napětí, smrtící hrozby i výrazné hlavní postavy vás budou skvěle bavit, a pokud je právě toto váš knižní šálek četby, směle se vrhněte do provokativního románu Twisted Love: Láska na ostří nože. Už se těším na další díl. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za temný romantický příběh děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Twisted Love: Láska na ostří nože pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] má stejně dravé tempo jako předchozí díl, ale musím zkonstatovat, že Láska na ostří nože se mi líbila víc. Tady mi zkrátka úplně nesedělo královské prostředí (nějak ty princezny […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *