Recenze

Vše o adrenální únavě

Víte, že adrenální únava neboli únava nadledvin je vážným problémem mnoha lidí a možná i vás? Cítíte neustálou únavu, jste ustavičně ve stavu úzkosti nebo držíte dietu, cvičíte, zdravě jíte, ale přesto stále nedokážete zhubnout❓❓❓ Pak jste možná adepti na toto specifické onemocnění, o kterém se moc nemluví. Ovšem nezoufejte, nakladatelství Anag přichází s knihou VŠE O ADRENÁLNÍ ÚNAVĚ, kde se dozvíte jak zahájit cestu za uzdravením vašich nadledvin. 🙂

Název: Vše o adrenální únavě

Autor: Maggie Luther, N. D.

Nakladatelství: Anag

Rok vydání: 2021

Počet stran: 288

Oficiální anotace
V dnešní zaneprázdněné společnosti je snadné se vyčerpat.
Příčiny adrenální únavy – dlouhá pracovní doba, domácí a rodinné povinnosti a každodenní stres mohou u každého vyvolat pocit únavy. A když se k tomu přidají problémy ve vztahu, vážné onemocnění nebo rodinná krize a záplava hormonů souvisejících se stresem, může to některé z nás přivést do stavu neustálé únavy, známé jako adrenální únava.
V knize najdete více než 130 receptů – kniha Vše o adrenální únavě nabízí plán přirozeného životního stylu, který vám pomůže odhalit symptomy, zklidnit nadledviny a obnovit hladinu energie. Najdete zde více než 130 receptů s nízkým obsahem cukru, které pomáhají adrenální únavu zvrátit.
Vraťte tělo do stavu rovnováhy a zdraví – díky informacím a technikám uvedeným v této knize si budete moci sestavit výživový plán na míru, který zaručí návrat vašeho těla do stavu rovnováhy a zdraví.

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ 

Oživte svou energii, posilte imunitu, zlepšete koncentraci a žijte šťastný život bez stresu s publikací Vše o adrenální únavě. Díky této obsáhlé publikaci se dozvíte mnoho užitečných informací o této civilizační chorobě, která je tak úzce spjata s každodenní součástí mnoha životů – stresem.

Publikace je členěna do 12 kapitol:
– Nadledviny
– Reakce na stresovou zátěž
– Jak stres ovlivňuje zdraví
– Trpím únavou nadledvin
– Příznaky a symptomy únavy nadledvin
– Stanovení správné diagnózy
– Léčba únavy nadledvin: základní informace na začátek
– Na jídle záleží stejně jako na trávení
– Změny životosprávy
– Léčba únavy nadledvin má mnoho podob
– Léčba únavy nadledvin a vhodné postupy léčby
– Recepty

Na úvod si dovolím malý rým 😉 Kdeže je to zakopaný pes? Ano, je to nepříjemný stres. 😉 Tělo reaguje na stres naprosto stejně bez ohledu, zda se jedná o „dobrý“ či „špatný“ stres. Díky této knize se dozvíte historii stresu i to jak působí na jednotlivé soustavy ve vašem těle a jak ovlivňuje vaše zdraví. Naučíte se jak změnit svůj vztah ke stresové zátěži a zvládat tyto vyhrocené situace a zjistíte, za čím vším ve vašem organismu může stát tento „strašák“. Svoji velkou roli hraje v onemocnění, které se nazývá adrenální únava neboli únava nadledvin.

Pojďme se nejdříve podívat na to, cože to ty nadledviny vlastně jsou. Nadledviny – jsou malé orgány přiložené k ledvinám. Jsou součástí endokrinního systému a jeho hlavním úkolem je pomáhat tělu s reakcí na zátěž, udržovat v rovnováze krevní tlak a sloužit jako další zdroj pohlavních hormonů. Co se stane, když vnímáte většinu svých každodenních činností jako stresující? Nadledviny se vyčerpají a vy můžete pociťovat symptomy, které tuto únavu doprovázejí. Každý jednotlivec je ovšem unikát, takže i symptomy mohou být u každého člověka naprosto odlišné, od vysokého krevního tlaku, přes poruchy trávení, svalové křeče až po častou chřipkovou virózu. Tato nedostatečná funkce nadledvin v důsledku dlouhodobého nebo intenzivního stresu, se nazývá hypoadrenalismus. Nejčastějšími „vyvolávači“ stresu mohou být – žal, ztráta nebo úmrtí milovaného člověka, nekontrolovaný a stále probíhající zánět či špatná strava a životospráva.

Publikace Vše o adrenální únavě vás provede tímto skutečným onemocněním se skutečnými symptomy a komplexně zpracovanou formou vám představí všechny její součásti. Důležitou kapitolou bude určitě léčba adrenální únavy, která je spojená s vaší zdravou a vyváženou stravou i životosprávou. Autorka vám ukáže nejen vhodné složení vaší stravy – jaké skupiny potravin zahrnout i v kterou denní dobu jíst, ale přidá i několik zaručených receptů na podporu správné funkce vašich nadledvin. Seznámí vás s pohybovou aktivitou, naprosto rozhodující pro kondici nadledvin, jako je jóga, hluboké dýchání, Reiki, Taiči apod. a představí vám „koktejl“ vitamínů i bylin, které pomáhají léčit.

K posouzení vašeho současného duševního a emočního stavu vám může pomoci dotazník uvnitř knihy, kde se jednoduchými otázkami doberete prvotních odpovědí na váš stav funkčnosti nadledvin. Skutečnou odpověď se ale dozvíte až po absolvování vhodných laboratorních testů a i v tom vám tato publikace bude nápomocna svým přehledem o testech na nadledviny.

Jak vidno, čeká vás plno zajímavých informací o únavě nadledvin a rozhodně se nemusíte bát přílišné „vědeckosti“ knihy. Autorka popisuje vše srozumitelně a jasně, bez encyklopedických výrazů, jenž mohou veřejnost zmátnout. Škoda, že součástí publikace nejsou obrazové materiály či fotografie. Kniha je zajímavá a určitě by si trochu „vyšperkování“ zasloužila. 😉 Z receptů na konci knihy jsem si už teď vybrala své favority, které brzo vyzkouším a rozhodně vypadají velmi lákavě. 😉

Pokud se chcete dozvědět víc o únavě nadledvin, sáhněte po novém titulu nakladatelství Anag s názvem Vše o adrenální únavě a hurá cvičit a správně jíst. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za zajímavé čtení o nevšedním onemocnění děkuji nakladatelství Anag, na jejichž stránkách si můžete knihu Vše o adrenální únavě pořídit.

Autor: Veronika Es.

Knihu si můžete prolistovat zde, na stránkách nakladatelství Anag.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *