Recenze

Tmavé stěny Willardu

Tento pochmurný příběh je děsivý a neuvěřitelný. Vítejte v psychiatrické léčebně Willard a počítejte s tím, že pocit stísněnosti budete mít po celou dobu čtení. Byla by věčná škoda, kdyby vám tato kniha zmizela v temných vodách… 😉 .

Název: Tmavé stěny Willardu

Autor: Ellen Marie Wiseman

Nakladatelství: Ikar

Počet stran: 352

Rok vydání: 2016

Román se odehrává ve dvou dějových liniích, v současnosti s Izzy a v minulosti s Clarou.

Sedmnáctiletá Izzy žije u pěstounů,  nic jiného ji ani nezbývá. Z rodiny ji zbyla pouze matka, která si odpykává svůj trest ve vězení a Izzy ji odmítá navštěvovat. A jak by také ne, když zabila vlastního manžela a otce Izzy. U pěstounů Peg a Harryho začíná být konečně spokojená, ale pouze do té doby dokud ji Peg nezavede do bývalé psychiatrické léčebny ve Willardu. Peg pracující pro muzeum se ještě jednou chce přesvědčit, zda se v léčebně před jejím stržením nenacházejí nějaké zajímavosti. A právě Izzy objeví ve starém kufru deník Clary.

Příběh Clary nás zavede do 20.a 30. let 19.století. Clara se ocitá v ústavu pro duševně choré a její jediné provinění tkví v tom, že se zamilovala do nepravého muže a odmítla se provdat za ženicha vybraného jejími rodiči. Proto ji rodiče „uklidí“ do ústavu, kde jediná se zdravým rozumem je právě Clara. Chod ústavu je naprosto nevyhovující a praktiky tzv. ošetřovatelů zavede mnoho pacientů na hřbitov. Podaří se Izzy vypátrat příbuzné Clary a předat jim deník? Podaří se Claře přežít ve Willardu?

≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥

Román je temný přesně tak,jak už to slibuje obálka knihy. Ani trochu mě kniha nezklamala, ba naopak jsem byla velmi mile překvapena. Příběh vás okamžitě zaujme a vy jste nedočkaví jak to celé dopadne.

Pochmurné čtivo nemám až tak v oblibě ( pochmurné věci kolem nás mi to bohatě vynahrazují), ale tento tmavý dům ve Willardu, který za svými zdmi skrývá nejedno tajemství, mě opravdu bavil.

Charaktery postav jsou vykresleny opravdu dokonale a vám při čtení běhá mráz po zádech. Při představě, že by jste se ocitly v tomto zařízení s naprosto zdravým rozumem…..no nevím jak by mně dlouho vydržel.

A konec knihy? Ne vše se vždy jeví, jak se na první pohled zdá, co se ostatním může jevit jako nepřiměřené, je pro druhé vykoupením….

Za mě tuto knihu mohu rozhodně doporučit a už teď jsem nachystaná na další knihu od této autorky Pro tvoje dobro.

Hodnocení : 92 %

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *