Recenze

Rozmarýnová zátoka

Pohodová romantika na vás čeká v románu ROZMARÝNOVÁ ZÁTOKA, a pokud se rádi necháte unést nenáročným příběhem, v kterém se skrývá tajemství, láska i nové začátky, pak se směle vrhněte do tohoto milého vyprávění.

Název: Rozmarýnová zátoka
Autor: Jenny Haleová
Překlad: Ivana Čejková
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 312

V místě, kde je nejmodřejší moře a kde voní rozmarýn, trávila Melanie s babičkou každé léto a společně snily o tom, že promění jeden opuštěný dům v malý rodinný penzion. Po její smrti se Melanie cítí ztracená, babiččina poslední vůle před ní ale otevírá novou životní kapitolu. Odkázala jí totiž peníze na koupi milovaného domu v Rozmarýnové zátoce. První večer v novém městě se Melanie seznámí s místním tesařem Joshem, který má stejnou barvu očí jako voda v oceánu. Zamlklý muž je přesně tím, koho pro rekonstrukci domu potřebuje. Jenže on je rozhodnutý městečko opustit, a navíc kdysi slíbil své matce, že nepřekročí práh stavení, které může za neštěstí tolika místních obyvatel. Dům skrývá tajemství, stařičké dopisy, které mohou Melanii a Joshe jednou provždy rozdělit. Nebo je naopak svedou dohromady?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Rozmarýnová zátoka je nenáročnou oddechovkou, která vás příjemně naladí svojí romantikou a dávným tajemstvím. Milé a pohodové čtení, v kterém vás láska, nové začátky i milující rodina přesvědčí o tom, že život je zkrátka nádherný.

Příběh vyprávěný er-formou má z větší části pevně v rukách hlavní hrdinka Melanie. Občasnými zmínkami se přenesete do minulosti, v které se skrývá bolestné vyprávění jedné velké lásky a další romantika vás samozřejmě čeká i v současnosti. Cesta k ní je ale lemována zklamáním, prchavými okamžiky štěstí i hledáním svého místa v životě.

Procházeli ulicí plnou turistů, po jejich levici se rozprostíral jasně modrý záliv a majitelé několika obchůdků ještě natírali své dveře a výlohy po opravách škod způsobený hurikánem. Mraky se přesunuly nad oceán a ve vzduchu bylo po dešti cítit dusné horko. Melanii vyrazily po těle kapky potu, ale ona si toho téměř nevšímala, neboť ji sžíral pocit viny. Kdyby na něj s těmi dopisy netlačila, kdyby je nechala uložené v krabici… Addie ji varovala, že některá tajemství mají zůstat tajemstvími. A teď, když vyplula na povrch, vyvolala jen zmatek a zlo.

Jenny Haleová píše čtivým a jednoduchým stylem, který příjemně plyne svým poklidným tempem a nutí své čtenáře nořit se do romantikou zalitého děje, v kterém se cítíte jako ryba ve vodě. Zápletka není nijak originální, ale dokáže vás zaujmout a nenechat vás knihu odložit pro svoji fascinující atmosféru, která z příběhu sálá.

Autorce se podařilo skvěle vystihnout prostředí malebné zátoky i s jejími starousedlíky. Dýchne na vás klid, pohoda a moře, v jehož příboji se pomalu převalují vlny a lákají vás do své náruče stejně jako sympatičtí obyvatelé tohoto malého městečka, ke kterým si okamžitě najdete cestu.

Slabší v kramflecích se jeví autorka v romantické lince, kterou nijak dlouho nerozvádí a na můj vkus až příliš brzy spojí dva hlavní hrdiny k sobě, aniž by jim dopřála první nesmělé okamžiky souznění i chemické vzájemné přitažlivosti. Svoji dějovou osu, která je lehce předvídatelná, čtenářům podává osekanou formou a bez dalších popisů, takže stránky rychle mizí pod rukama. Celý příběh tak klouže po povrchu a do hlubokých vod emocí se příliš nenoří.

Román Rozmarýnová zátoka mi udělal příjemně na duši, a pokud máte rádi nenáročné příběhy, v kterých romantika a tajemství je nedílnou součástí, pak směle sáhněte po této oddechovce a nechte se unášet na vlnách pohodového vyprávění.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za milý příběh z půvabného prostředí děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Rozmarýnová zátoka pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *