Recenze

Vítejte v Pekle

Chcete vědět, co se stane, když pekelník protrhne nebeskou blánu pekla? Pojďte zjistit, že i Peklo se může zmýlit a co všechno takovýto omyl zapříčiní. A jestli se vám na zádech objevila sama od sebe „pěkná kérka“, přečtěte si, co s tím a na co si dát pozor – dřív něž bude zatraceně pozdě … Sbírka Vítejte v Pekle navzdory svému názvu není jen o pekle, tudíž se nebojte monotematických příběhů a nechte se přivítat v různorodých světech plných nadpřirozena, lidské špíny, ale i odvahy, vůle k životu a dobra.

Název: Vítejte v Pekle

Autor: Roman Bureš

Nakladatelství: Epocha

Rok: 2022

Počet stran: 408

Oficiální anotace

Čtrnáct povídek v širokém spektru žánrů – od pekelné temné fantasy přes drsné postapo a vzdálenou budoucnost až po čistokrevné historické příběhy, a dokonce i jednu pohádku!

Populární autor fantastiky Roman Bureš přináší výběr ze své tvorby, otevírá brány do několika fantastických světů a servíruje nám peklo hned na několik způsobů. 

Co se stane, když lidé spáchají takové zlo, že dojde k narušení blány mezi světem lidí a pekelnou říší? Jak zastavit hladového obra, který hrozí sežrat celé království? Zbortí se lidská společnost jako domeček z karet, když bude znát datum svého zániku? Dokáže se mladá dívka postavit svému osudu ve slumu postapokalyptické megapole? A co zažívá hříšník, který se ocitne v pekle, aniž by tušil, za co si ho zasloužil?

Summa summarum

Brožovaná sbírka příběhů spisovatele Romana Bureše obsahuje 14 povídek, které se od sebe liší délkou, stylem i žánrem :).  

Obsah:

O lidském dobytku

Za Sofii

Jsem v hajzlu!

Obrovo přání

Panenka

Pěkná kérka

Třetí den

Botička

Serena

Neffi

Spasitel

Tiskovka

Nemesis

Vítejte v pekle

„… Démon se postavil. V podstatě se nelišil od vize, jíž církev posledních dva tisíce let strašila svět. Teda až na khaki šortky a turistické pohorky. …“

Jakmile přečtete tuto knihu Romana Bureše, znovu se utvrdíte v názoru, že se jedná o autora „mnoha tváří a stylů“. Pan spisovatel má díky širokému záběru vědomostí a vypravěčskému umu schopnost čtenářům vykreslit jasně, bez zbytečného marastu celé Peklo či postapokalyptickou společnost tak, že ani na chvilku nepochybují o tom, že: „Přesně takhle (by) to bylo. A jo, to je logický.“ Ovšem, co mi vždy na příběhu přijde nejdůležitější je fakt, že Burešovy povídky  mají schopnost „mávat emocemi a nutí k zamyšlení“. Nejedna z nich mi utkvěla v hlavě natolik, že jsem o ní přemýšlela i několik dalších dní. Sbírka Vítejte v pekle mě mile překvapila mini úvodem před každou z nich, kdy autor vyprávění kratince představí a někdy se  svěří s inspirací či pozadím sepsání konkrétního příběhu. Příběhy Vítejte v pekle, i přes fakt, že jsou některé z nich vážně surové, jsou psané s vtipem a nadhledem – většina z nich mě bavila svým osobitým (černým) humorem, smyslem pro nadsázku i neotřelé asociace. Mě tento styl psaní baví a líbí se mi. Knihu, ač má rozměr „cihličky“ jsem měla přečtenou během dvou volnějších večerů. Doporučuji ❤!

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Nakladatelství Epocha mi knihou Vítejte v Pekle udělala mimořádnou radost: dostala jsem výtisk podepsaný autorem 🙂 ! Tímto děkuji ❤ .

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *