Recenze

Milovaný soused

Kdo by nechtěl mít za souseda sexy umělce s tajemstvím? Lákavé že, milé čtenářky? Poznejte Damiena a jeho věčně si stěžující sousedku Chelsea v románu MILOVANÝ SOUSED. Romantika zaručena. 😉

Název: Milovaný soused

Autor: Penelope Ward

Překlad: Ivana Dresia

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 344

Oficiální anotace: Chelsea… Když jsem dostala kopačky, poslední věc, po které bych toužila, bylo nastěhovat se vedle někoho, kdo by mi připomínal mého bývalého přítele Eleca. Damien byl žhavější verzí mého ex. Soused byl moderní umělec a navíc měl dva obrovské psy, kteří často štěkali a nenechali mě spát. Damien se mnou nechtěl mít nic společného. Alespoň jsem si to myslela, dokud jsem jednou večer neuslyšela smích, který vycházel dírou ve zdi mé ložnice. Damien poslouchal všechna má telefonická sezení s terapeutkou. Ten sexy umělec odvedle teď znal veškerá má nejhlubší tajemství a nejistoty. Dali jsme se do řeči. Dostala jsem od něj dobré tipy, jak se mám přenést přes rozchod. Stali se z nás dobří přátelé, ale Damien mi dal jasně najevo, že mezi námi nemůže být nic víc. Problém byl v tom, že už jsem se do něho zamilovala. A i když mě od sebe odstrkoval, poznala jsem, že to cítí stejně… Myslela jsem si, že mi Elec navždy zlomil srdce. Ale nakonec jsem zjistila, že moje srdce bylo stále živé a bilo pro Damiena tak intenzivně jako nikdy předtím. Jen jsem doufala, že mě neopětovaná láska nezničí nadobro.

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ 

Román Milovaný soused je z pera úspěšné autorky Penelopy Ward, čili je naprosto jasné, že nás nemůže čekat žádné utahané, nezáživné čtivo. Jiskření mezi hlavními hrdiny funguje na jedničku a romantika i dějová zápletka vás vtáhnou do stránek, které vám budou mizet pod rukama.

Příběh je vyprávěn ich – formou z pohledu hlavní hrdinky Chelsea. Jejíma očima budete vnímat každou drobnost na sexy těle hříšného souseda, který ji nedá spát, ale čeká vás i tajemství, jež ho obestírá. Začátek se rozjíždí ve svižném tempu, které vám představí a načrtne formu, jež vás bude provázet celou knihou.

„Prostě vím s absolutní jistotou, že nikdy nemůžu bejt takovým partnerem, jakýho potřebuješ a zasloužíš si. Není to tak, že bysme si nerozuměli. Hodně se spolu nasmějeme. Prostě pro tebe nejsem dost dobrej z dlouhodobýho hlediska – zkrátka a dobře, nejsme vhodnej materiál pro manželství. A důvody jsou příliš složitý, než abych je mohl vysypat tady a teď. Jenom ti řeknu, že to nemá vůbec nic společnýho s tebou. Problém je jenom ve mně. Prostě si nemůžu s čistým svědomím začít něco s holkou, jako jsi ty.“
„Holka, jako jsem já…“
„Jo. Ty nejsi ten typ holky, kterou si chlap přivede domů na jednu noc. Ty jsi holka, kterou si chce nechat navždycky.“

Penelope Ward opět bojuje svými silnými zbraněmi a vás tak čeká romantický příběh plný napětí, vzrušení a zastřeného tajemství. Dějová linka je postavena na odvěkých hrátkách – já ho chci, on mě ne – a Damienův důvod může být pro mnohé čtenářky nepochopitelným, ale jen do té doby, než jeho tajemství vyvře na povrch. Emotivní vyústění vás dojme a zahraje na vaši citlivou strunu souznění a blaženosti. Lehké hašteření i dramatická zápletka dodává celému příběhu potřebný šmrnc, který víří jeho poklidné vody a nutí čtenářovu zvědavost vystoupat do výšin.

Musím zkonstatovat, že tentokrát jsem z knihy Penelope Ward do kolen nešla. Příběh bez zádrhelů plyne svěžím tempem, ale nějak mi chyběla větší hloubka ve vyprávění a také postavy byly pro mě příliš ploché, bez většího charakterového vybočení. A jelikož vím, že Penelope Ward umí vážně líp, tentokrát se mi do noty úplně netrefila. Nicméně pořád se jedná o čtivý příběh, který si na 100 % své čtenářky najde, a já se vůbec nedivím, protože tato úspěšná autorka je zkrátka zárukou romantiky, vzrušení i žhavých scén a přesně toto vám nabídne i v knize Milovaný soused.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za romantiku obalenou v hávu tajemství děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Milovaný soused pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy naleznete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *