Recenze

Nebezpečná hra

Nevinná silvestrovská hra uvolní špunt dlouho ukrývané nenávisti. Nejtemnější tajemství jsou natolik bolestná, že zažehnou okamžitý nápad, který za sebou zanechá tragickou spoušť. Nový thriller úspěšné autorky Camilly Läckberg nese název NEBEZPEČNÁ HRA a vy si dejte pozor na její pravidla… za každý tah ve hře někdo zaplatí…

Název: Nebezpečná hra

Autor: Camilla Läckberg

Překlad: Vendula Nováková

Nakladatelství: Albatrosmedia Motto

Rok vydání: 2021

Počet stran: 120

Jsou čtyři – Liv, Max, Martina a Anton. Čtyři nerozluční kamarádi z dětství, kteří k sobě i teď na prahu dospělosti mají stále blízko. O některých věcech se ale mezi nimi nikdy nemluví. Ty jsou tabu. Hluboce zavřené v duši každého z nich. Je silvestr, na Stockholm se snáší tmavá a studená noc a všichni se sejdou v domě Maxe, aby oslavili konec roku. Jejich rodiče nejsou daleko, odešli do vedlejšího domu na party a čtyři kamarádi tak mají dokonalý přehled, jak se rodičovský mejdan vyvíjí. Drahý alkohol, vybrané jídlo a teenageři začnou z legrace hrát známou hru monopoly, ale trochu vylepšenou verzi, kde pravda hraje hlavní roli. Brzy vycházejí najevo události i činy, které otřesou celým jejich přátelstvím. Kdo mohl na začátku tušit, že hra je nakonec zavede na rozcestí, z kterého není návratu…

¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡

Thriller Nebezpečná hra je dalším skvělým počinem z pera Camilly Läckberg a jak už jsme u této autorky zvyklí, opět nás čeká napětí, psychologické hrátky i originální děj, nad kterým zůstává rozum stát.

Příběh je vyprávěn er-formou, v kterém sledujete kroky všech čtyř hlavních protagonistů, ale nejvíce pozornosti se dostává Liv, jejíž tajemství je opravdu děsivé. Poznáváte jejich třináctou komnatu, která je pečlivě skryta před zraky nejen veřejnosti, ale i nejbližších přátel. Všichni čtyři mají na sobě masku, která dovedně ukrývá jejich vnitřní pocity a dramata. Důležité je být neustále v pohodě a nad věcí a pouze sporadické náznaky, jež se jim zračí ve tváři, dávají tušit, že uvnitř nich bují smutek, nenávist i zmar.

„Odjakživa jsme byli my čtyři spolu,“ namítne Liv a ukáže nahoru ke stropu.
„Odjakživa,“ zopakuje max. „Ale já už si teď nevzpomínám proč.“
„Protože jsme byli největší trosky ze všech. Navenek v pohodě, čistý a upravený, ale tady uvnitř smutný a zničený.“
Liv si poklepe na srdce, což Maxe překvapí.
„Ale nikdy o tom nemluvíme, ani mezi sebou.“

O tom, že Camilla Läckberg dokáže čtenáře zaujmout a chytit je do svého děje netřeba pochybovat. Tentokrát si pro ně připravila momentku či chcete-li jednohubku, kterou budete mít za pár hodin přečtenou. Na jednu stranu je to trochu škoda, protože vystavěný děj, který čtenářům nabídla je rozhodně záživný a napínavý. Ačkoli vás čeká pouhých cca 120 stran, celé dílo působí velmi uceleně a ani zápletkami se zde nešetřilo. Dynamické tempo a čtivý, jednoduchý styl ještě více umocňuje originální děj.

Temné tajemství, které se ukrývá za slovy každé postavy, dodává celému vyprávění úzkostný nádech a žene zvědavé čtenáře ke svému nevyhnutelnému konci. Životy všech čtyř postav se v dramatické silvestrovské noci propojí a autorce se bravurně podařilo vše vměstnat do pár hodin, kde stihne odkrýt i jejich děsivou minulost.

Thriller Nebezpečná hra mě hodně bavil a tak jedinou výtku, kterou k tomuto „hustému“ příběhu mám, je jeho délka. Klidně bych si dala napětí, dramatické okamžiky i lehký psychologický ponor, který vám kniha nabídne, ve větším rozměru. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za dramatickou jednohubku plnou děsivého tajemství děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Nebezpečná hra pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *