Recenze

Srdcem proti zdi

Tohle byla obchodní dohoda mezi dvěma lidmi, co spolu skoro nemluvili… On je dubová palice, ale momentálně ji dost potřebuje a ona má srdce na dlani a otevřenou náruč pro všechny v nesnázích. V tomhle případě ale půjde SRDCEM PROTI ZDI, protože přimět tohoto „antiempatika“ k akci je téměř nemožné. Nejtěžší zkouška jejího života právě začíná.

Název: Srdcem proti zdi
Autor: Mariana Zapata
Překlad: Romana Bičíková
Nakladatelství: Albatrosmedia Fragment
Rok vydání: 2022
Počet stran: 496

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu vždycky považovala za dočasnou. Teď má svoje plány, a ty už nezahrnují praní extra velkých spodků. Když ji ale Aiden Graves nazývaný Hradba z Winnipegu osobně požádá, aby se vrátila, je v šoku. Dva roky si jí ani nevšiml. Co má teď odpovědět muži, který je zvyklý dostat všechno, co chce?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Kniha Srdcem proti zdi je romantický příběh s pozvolným rozjezdem, který graduje nebývalou silou. Ponořte se do vyprávění, v kterém dominuje sexy urostlý sportovec a praktická dívka, co má pro strach i pro lásku uděláno. 😉

Celý příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Vanessy. Jejíma očima vnímáte chladnou masku Aidena naprosto dokonale a zároveň velmi citlivě rozpoznáte znatelný emoční rozdíl mezi těmito dvěma protagonisty. Během čtení se vám poodkryjí dvířka do jejich minulosti, s kterou autorka na začátku dost šetří, čímž zdárně zvyšuje vaši zvědavost. Aidena halí tajemství, jež z něho dělá ještě většího sexy chlapáka 😉 a Vanessu byste brali za kámošku snad úplně všichni.

„On si prostě ničeho, co se netýká fotbalu, nevšimne, dokud ho to nepraští přímo do ksichtu.“
To byl fakt.
„Jako třeba tebe,“ dodal Zac.
Měla jsem pocit, jako by mi na ramenou přistálo něco těžkého. Nebyl to zlý pocit, ale pravda byla jako šála. Mohli jste se na ní uškrtit, ale taky to mohl být hezký fajn doplněk, co dělá radost. V tomhle případě jsem ji chtěla brát jako to druhé. Už jsem se se skutečností smířila. Se skutečností, kterou mi Aiden už přiznal: že si neuvědomil, co ve mně má, dokud jsme neodešla.

Mariana Zapata je pro mě velmi zvláštní autorkou. Forma jejích příběhů je vždy stejná a pokaždé a znova mě dostane. Pokud někdo píše ve stylu slow burn romance (román s pomalým rozjezdem), pak je to právě tato autorka. S každým jejím dalším příběhem se ve mně odehrávají totožné emoce, které jsou přesně nalinkované, a můžete se postavit na hlavu… stejně budete reagovat i po desáté. Neskutečně táhnoucí se začátek, v kterém je tolik vedlejší omáčky, že byste mohli být živeni pouze z ní, tempo průměrné a nijak výjimečný děj. Jenomže v polovině knihy začne řádit jakási Zapatina magie a příběh nabere totálně zničující obrátky s neskutečně jímavým dějem a emočním koncem, který vás opět přesvědčí, že tahle autorka to zkrátka umí.

Nenáročný styl psaní se větví do vedlejších odboček a nabízí čtenáři jak barvité popisy, tak i vetší množství vnitřních monologů. Dostanete tak možnost ponořit se více do hloubky a vnímat všechny drobné nuance emočního zabarvení. Kromě jiného se vám také dostane větší nášup sexy sportovců, jejichž těla stojí za nejeden hřích a tím pádem nebudete ochuzeni ani o malou návštěvu do sekce erotiky. 😉

Předchozí autorčin román S láskou, Lukov se mi líbil o něco víc, ale ani tady nebudete ochuzeni o romantiku a komplikovaný vztah. Pro všechny nadšence této spisovatelky a milovníky romantických příběhů je její poslední román Srdcem proti zdi nutností. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za velmi rozvláčnou, přesto záživnou romantiku děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Srdcem proti zdi pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *