Recenze

Nepříliš šťastná rodina

Je spousta věcí, na které mohou být rodiče hrdí, jenomže oni je nevidí. Místo toho se stávají psychickými tyrany a pak se divte, když je najdou mrtví… Zůstanou po nich tři děti a vypadá to, že někomu tady ruply nervy. 😉 Psychologický thriller NEPŘÍLIŠ ŠŤASTNÁ RODINA skrývá mnoho tajemství a za jednou z nich se skrývá vražda…

Název: Nepříliš šťastná rodina
Autor: Shari Lapena
Překlad: Naďa Špetláková
Nakladatelství: Euromedia Group Kalibr
Rok vydání: 2022
Počet stran: 312

Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na každého z nich čeká pohádkové dědictví. Svého náladového otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho? Je-li váš sourozenec vrah, chtěli byste to nejspíš vědět…

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Psychologický thriller Nepříliš šťastná rodina je propracovaným příběhem, v kterém vás napětí a zvědavost přinutí číst v jednom zátahu. Tolik bolesti, psychického teroru, pokřivených charakterů, lží i tajemství v jedné rodině jste ještě nezažili.

Příběh vyprávěný er-formou vás seznamuje se všemi důležitými protagonisty a vy tak sledujete jejich pohyb spletitým příběhem, kde nic není tak, jak se na první pohled tváří. Autorka mixuje svými postavami ve zběsilém tempu, a i když se na vás ve zvýšené míře hrne množství postav i dějových linek, udržuje si přehlednost i logičnost ve všech směrech.

Postupně zrakem spočine na každém z nich – Catherine, Danovi i Jenně. Podle zpráv v rádiu to vypadá na loupežné přepadení, ale co když to bylo jinak? Co když to udělal někdo z nich?
Nyní na ně pohlíží z odlišné perspektivy. Dosud nebylo zapotřebí, aby to brala v úvahu. Teď ji ale na mysli vytane rodinná zátěž – psychopatické rysy, které se u Mertonových průběžně projevovaly. Zajímalo by ji, jestli číhají ukryté i v některém z nich.

Tak už konečně vím, cože to všichni na té Shari Lapeně mají. 😉 Svižný styl psaní a neuvěřitelná manipulace se svými čtenáři jsou předností této spisovatelky a navíc co si budeme povídat… tajnosti, jež se odehrávají za zavřenými dveřmi domácností, jsou vždy lákavým tématem.

Celý děj příběhu se motá kolem odhalení pachatele. Autorka vám hned od začátku nabídne několik málo možností a jiné už nepřidává. Mohlo by se zdát, že nuda bude nabíledni, ale to by to nesměla být Shari Lapena, aby nevytřískala z mála mnoho. Po celou dobu se vás snaží zmátnout, nahlodat vaše přesvědčení a svými možnými vrahy míchá bravurním stylem. Úderné kratší kapitoly ještě více přispívají k celistvému, zrychlenému obrazu vyprávění.

Nemohu se po přečtení ubránit lehkému, ale opravdu jenom lehkému rozčarování a zároveň hluboce smeknout před spisovatelským umem autorky. Příběh, v kterém se na začátku odehrají vraždy a zbytek vyprávění je o podezírání a šmírování mi přijde jako dějově slabý, přesto jsem na konci zjistila, že mě Shari Lapena utáhla na „vařené nudli“ a já byla velmi spokojena.

Pokud vás baví náhledy do lidských duší, v kterých není tak úplně všechno správně, směle sáhněte po psychologickém thrilleru Nepříliš šťastná rodina. Napětí i překvapení zaručeno. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za lapení do důmyslných sítí této spisovatelky děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Nepříliš šťastná rodina můžete pořídit na stránkách Knižního klubu.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách knihkupectví Luxor.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *