Recenze

Dům hedvábí: Odkaz

Nechte se obklopit jemnou látkou utkanou z bolesti i naděje a zabalte se do příběhu velké lásky i historie jedné rodiny v kulisách tkalcovny hedvábí. Dojemný a poutavý román DŮM HEDVÁBÍ: ODKAZ je posledním dílem trilogie.

Název: Dům hedvábí: Odkaz
Autor: Tabea Bachová
Překlad: Blanka Pscheidtová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 312

Dům hedvábí přímo překypuje štěstím. Angela a Vittorio plánují svatbu a Nathaliin synek je zdejší malé sluníčko. Nečekaně se ale nad rodinou začnou stahovat mračna. Příbuzní Lorenzovy první ženy totiž vznesli nárok na Dům hedvábí. Angela a její blízcí se tak ocitnou v nebezpečí, že přijdou o tkalcovnu hedvábí i o milovaný domov…

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Poutavý román Dům hedvábí: Odkaz je třetím dílem z trilogie Dům hedvábí, a celá série mě velmi mile překvapila svojí dějovou osou, která se omotává kolem švadlen i spletitých vztahů. Nechybí romantika ani tajemná minulost, v které se rozplétají rodinné vztahy.

Příběh je vyprávěn er-formou a po celou dobu neopouští dění kolem ústřední postavy Angely, která kolem sebe sdružuje mnoho pestrých osudů a dokáže v nich figurovat jemnou, ale důraznou rukou. Velmi sympatická postava této odvážné ženy nenápadně zaujímá střed vyprávění i přesto, že vedlejší odbočky vedou k jiným životním osudům, jež dokáží nabídnout dramata.

Úsměv starší dámy se prohloubil.
„Uvidím, co se dá dělat. Víte, zatím jsme se osobně neznaly,“ dodala, „ale už dávno jsme vám chtěla říct, že vás obdivuji za to, jak jste oživila Dům hedvábí. A jestli smím poradit – nedbejte na lidské klepy.“
Angela byla příliš zmatená, než aby se zeptala, jak to myslí.

Autorka hned od začátku hodí své čtenáře do rozjeté zápletky a možná byste očekávali, že potom své tempo trochu přidusí. Jenomže Tabea Bachová něco dusit rozhodně odmítá a ve stejném duchu jede až do samého závěru jímavého románu. Vytahuje nečekané zvraty a další zápletky jako králíky z klobouku a nenechává své čtenáře chvíli vydechnout. Snad jedině v mezidobí, které se týká hedvábí. I tam ale dokáže poutavě zaujmout svými popisy i fascinací této profese.

Začátek vyprávění je doslova zasypán postavami a jejich rodinnými kořeny i vzájemným propojením. Pokud jste předchozí díly nečetli, budete mít trochu honičku vyznat se v postavách, ale naštěstí autorka zlehka připomíná předchozí události a myslím, že si v kostce uděláte přehled o dění a dostanete se tak brzy do obrazu. Do obrazu, v kterém se vyjímá příběh o lásce, rodině a smíření s minulostí.

Poutavý román Dům hedvábí: Odkaz se mi velmi líbil a celá série je velmi příjemným a oddechovým čtením, které vás dokáže zaujmout. Věřím, že osloví čtenáře milující spletité rodinné vztahy, romantiku i dávná tajemství a ti, kteří se rádi nechají dojmout, si také přijdou na své.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za zajímavý a poutavý příběh obalený do jemného hedvábí děkuji nakladatelství Euromedia Group. Román Dům hedvábí: Odkaz můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *