Recenze

Sběratel přání

V New Orleansu je plantáž, na které stojí Plačící zeď. Lidé do ní šeptají svá tajná přání a doufají, že budou vyslyšena. Clara a Jonah stojí každý na jiné straně této zdi. Sami se svými problémy hluboko ukrytými uvnitř sebe. Možná, že když si s člověkem nepovídáte tváří v tvář, jste schopni se mu mnohem víc otevřít… Román SBĚRATEL PŘÁNÍnakladatelství Baronet je romantickým příběhem plným emocí.

Název: Sběratel přání

Autor: Mia Sheridan

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 392

Clara Campbellová je baletka a právě se přistěhovala do New Orleans. Je zde úplně sama, otce zanechala v pečovatelském domě v Ohiu i s jeho Alzheimerovou chorobou a rozhodla se splnit jeho i svůj sen tančit ve velkém baletním souboru. Nikoho tu nezná, snad jen sousedku paní Guillotovou, která ji vypráví příběh nešťastné lásky, jenž se odehrála v roce 1860 v době války Severu proti Jihu. Příběh Johna a Angeliny zavede Claru na plantáž Windisle, kde stojí tzv. Plačící zeď a za ní zanedbaný dům. Místní lidé se naučili k této zdi chodit a šeptat do ní svá přání nebo je napsaná vkládat do puklin mezi kameny. I Clara má své tajné přání a hlas, který za zdí uslyší, nemá nic společného s duchy. Její lístek najde majitel sídla Jonah Chamberlain, který žije za zdí dlouhých osm let se svým fyzickým i psychickým znetvořením. Pomalu si k sobě hledají cestu lemovanou dlouhými rozhovory a nakonec i tajnými schůzkami pod rouškou tmy. Jonahovo srdce je zatvrzelé a dostat se k němu přes hradbu bolesti a odmítání je téměř nemožné. Najdou dvě zbloudilá srdce svůj klid a lásku v současnosti, stejně jako nešťastný příběh plný zrady v minulosti?

„Láska si dokáže vyrýt místo i na tom nejtvrdším místě.“

Román Sběratel přání je romantickým čtením, které vás nese na vlnách pohádkového příběhu do krajiny snů, lásky a pochopení. Jeho cesta je lemována zradou, osamělostí i odpuštěním.

Příběh vyprávěný er-formou vás vtáhne do svého děje téměř okamžitě. Budete sledovat životní osud nejen Clary a Jonaha, ale autorka vám nabídne ještě další dějovou linii spadající do období občanské války Severu a Jihu. Jeho součástí je nešťastná láska bohatého Johna a otrokyně Angeliny, v které se kromě romantické linky míhají i stará náboženství a černá magie. Románu tak dodávají punc nevšednosti, který je v tomto případě zapotřebí. Příběh je lehce patetický a přehnaně snový, jako když se před vámi vyloupne pohádka Kráska a netvor vsazená do současnosti. A zde ji navíc doprovázejí mystické vjemy. Nereálnost celého příběhu je jasně viditelná, ale některé pohádky jsou zkrátka od toho, aby se nad nimi snilo a fantazírovalo.

„No… bylo mi řečeno, že tu nikdo nežije.“

„Řečeno?“ Clara zrudla a pak nad sebou potřásla hlavou. Vždyť na ni ten muž nevidí! „Místní si rádi o Windisleu povídají. Já… jsem se poptala kolem.“

„A přišla jsi sem vhodit přání.“

„Ano… Počkat, ty sis moje přání přečetl?“ Opravdu předtím slyšela šustění papíru? Tiše se uchechtl. Znělo to nakřáple, jako by to moc často nedělával. „Ten papír mi spadl na pozemek.“

„Asi máš pravdu.“ Odmlčela se. „takže ty… čteš všechna přání?“

„Všechna ne. Jenom je sbírám.“

„Sbíráš je,“ zopakovala zamyšleně. „Tak to jsi takový sběratel přání, že?“

zdroj

Autorce se daří ve čtenáři vyvolat tajemnou atmosféru i vzrušující napětí přesto, že čtenář už dopředu ví, kudy se bude příběh ubírat. Společně s nastaveným tempem, které je po celou dobu neměnné a rychle pádí ke svému konci, před vámi vyvstane pohádkový svět neomezených možností, kde láska a odvaha hrají nejdůležitější roli.

Autorce tleskám za skvělý nápad s Plačící zdí, mnozí z nás by jistě ohodnotili podobnou vrstvu kamení ve svém okolí a možná by u ní snili i svůj sen o velké lásce 😉 . Pro všechny snílky a romantické duše je kniha Sběratel přání nutností. Pokud se rádi necháte dojmout a unášet na pohádkových křídlech tajemnosti a lásky, pak neváhejte a sáhněte po tomto nevšedním příběhu.

Hodnocení: 85 %

Za příběh Krásky a netvora situovaný do současnosti děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Sběratel přání pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *