Recenze

Staré křivdy

Kdysi bývaly nejlepší přítelkyně. Teď vedle sebe jenom existují a čekají, která z nich udělá chybu. Psychologický thriller STARÉ KŘIVDY je brutálně čtivý příběh, z kterého vám půjde hlava kolem. Doporučuji!
V tomto domě je pravda mnohem nebezpečnější než lež…

Název: Staré křivdy

Autor: John Marrs

Překlad: Markéta Polochová

Nakladatelství: Albatrosmedia XYZ

Rok vydání: 2021

Počet stran: 380

Maggie a Nina spolu každý druhý den povečeří. Když večeře skončí, Nina pomůže Maggie do jejího pokoje v podkroví a zpět do těžkých řetězů, které ji v místnosti udrží. Maggie totiž Nině provedla věci, jež nikdy nemohou být odpuštěny. A tak za to teď platí. Stále však existuje spousta hříchů z minulosti, o kterých Nina nemá ani ponětí, a Maggie to tak hodlá udržet – i kdyby ji to mělo stát život.

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Thriller Staré křivdy je neuvěřitelně zběsilá jízda plná zvratů a nečekaných momentů. Kniha, o které se skoro nemluví a to je vážně škoda. Dlouho jsem nečetla tak propracovanou zápletku, která si s vámi dělá, co chce. Vaše přesvědčení se mění každou minutu a konec… no páni, to je velké finále. 😮

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních hrdinek příběhu – Maggie a Niny. Máte tak možnost nahlédnout do temné mysli obou žen a pomalu odhalovat pravdu, která se před vámi bude skrývat až do úplného konce. Obě dvě protagonistky se ve svém vyprávění vrací zpět do minulosti a dávají vám tak indicie k odkrytí komplikované zápletky, která je autorem umně zpracována.

Až nedávno jsem pochopila, jak žalostný život jsi mě donutila žít. Ve svém strádání jsi mě potřebovala jako spolutrpitele, aby sis nepřipadala tak sama.
Z našeho soužití jsem si odnesla jedno jediné ponaučení: všechno, co je ve mně zkažené, je zkažené i v tobě. Jsme úplně stejné. Jako bychom byly jedna a táž osoba. A až umřu, zhasne i tvoje svíčka. Až budeme příště spolu, přeji si, aby jedna z nás ležela v rakvi ve starých hadrech, které jí budou plandat na seschlém, svraštělém těle.
Teprve tehdy se od sebe dokážeme oddělit. Teprve tehdy budeme moct být samy sebou. Teprve tehdy dosáhnu klidu. A teprve tehdy se tě konečně zbavím.

Tento psychologický thriller dělá čest svému žánru. Záživné ponory do temných zákoutí lidské duše i napětí, které neopouští příběh po celou dobu, ve vás vyvolávají stísněné pocity i fascinaci zároveň a vy nebudete schopni knihu odložit. Jestli je některý autor mistrem mystifikace, tak je to John Marrs. Je neuvěřitelné, jak si dokáže celou dobu hrát s vašimi emocemi. Svůj názor během čtení nezměníte jednou či dvakrát, ale několikrát a až do poslední chvíle si nebudete jisti, na jakou stranu se vlastně máte přiklonit. Neskutečné hrátky předvádí autor se svými čtenáři.

Autor jde přímočaře na věc a nezabývá se zbytečnými vedlejšími cestami, které odvádějí čtenářovu pozornost. Každá věta je důležitá a žádnou nelze vynechat. Dějové „omáčky“ se rozhodně nedočkáte, tady se jede ve vysokorychlostním tempu, kde se na nic a nikoho nečeká. Hlavní postavy, kterým autor vdechnul život, ožívají před vašima očima a vy si k nim okamžitě najdete vztah. Vztah založený na důvěře, procitnutí, nenávisti, lítosti – všechny tyto pocity se ve vás budou míchat po celou dobu, dokud nedojdete k závěrečnému finále, které vyznívá ve stylu – Whau? Jakože fakt?

Pokud vás zajímá příběh dvou lidí, kteří žijí pod jednou střechou a vzájemně se nenávidí, pak sáhněte po psychologickém thrilleru Staré křivdy. Čeká vás velmi svižné čtení, které nepostrádá napětí, dějové zvraty a důmyslně vystavěnou zápletku. Doporučuji! Čtivost zaručena. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za neuvěřitelné čtení, v kterém se stále něco děje děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Staré křivdy pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *