Recenze

Kouzlo podzimu

Pojďme znova nahlédnout do spolku neprovdaných žen – tzv. čekanek a společně „ulovit“ dalšího šlechtice, který propadne omamné magii lásky. Hubatá mladá Američanka a akurátní Angličan s titulem lorda vás přivítají v románu KOUZLO PODZIMU.

Název: Kouzlo podzimu
Autor: Lisa Kleypas
Překlad: Jana Vlčková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 352

Do nádherného sídla lorda Westcliffa se sjíždějí hosté, aby zde oslavili závěr společenské sezony. Mezi pozvanými je i bohatý americký továrník Bowmann, se kterým lord Westcliff hodlá uzavřít obchod. S ním přijíždějí jeho dvě dcery, kterým zde rodina hodlá najít manžela s modrou krví, aby výměnou za peníze poskytl rodině chybějící společenské postavení. Plán je to hezký, ale o dívky Lillian a Daisy, ač krásné a bohaté, zájem není. Pro zdejší muže jsou příliš temperamentní a hlavně všechny odrazuje jejich nekonvenční chování. Navíc si Lillian svou přímočarostí, prostořekostí a neústupností nechtěně znepřátelí nejvlivnějšího z aristokratů, sebevědomého hraběte Westcliffa – jejich hostitele. Plán rodiny sehnat dceři ženicha dostává povážlivé trhliny. Je vůbec možné, aby Lillian přece jen našla opravdovou lásku a vytoužený šlechtický titul?

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Kouzlo podzimu je druhým dílem ze série Čekanky a jak už dával tušit předchozí titul Tajemství letní noci, tady se budou dít velká romantická gesta. Píše se rok 1843 a Londýn je plný vdavekchtivých dívek, které se snaží ulovit manžela a šlechtický titul k tomu. Opojné kouzlo lásky zaúřaduje i tentokrát a na další z čekanek se usměje štěstí.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujeme dění v sídle lorda Westcliffa. Opět vás přivítá tajné uskupení čtyř mladých žen a na řadě s vdáváním je Lillian. Dívka bez bázně a hany, jejíž prostořekost a pravdomluvnost ji uvádí do komplikovaných situací, které neskutečně štvou jistého lorda a hostitele zároveň. Protějšky se sice přitahují, ale může to platit i u dvojice, která vykazuje naprosto stejné povahové rysy?

„Koho by napadlo, že takový škrobený a upjatý chlapík v sobě skrývá tolik žáru?“
„Když vás vidí, tak zkrátka nemůže být jiný,“ soudila Annabelle.
Lillian nejistě vzhlédla. „Proč to říkáte?“ zeptala se ostražitě. Obávala se, že přítelkyně spustí o kouzelném parfému.
„Všimla jsem si, že jakmile vstoupíte do místnosti, hrabě okamžitě ožije. Zjevně je vámi fascinován. Člověk si s ním nemůže ani pohovořit, jelikož neustále natahuje uši ve snaze zachytit, co zrovna povídáte. Nespustí vás z očí.“

Další historický příběh z pera Lisy Kleypas, v kterém se vám dostane pořádná porce romantiky, humorných slovních přestřelek, trocha škádlení i vzrušující erotiky. Začátek se rozjíždí v pozvolném tempu, který ale s každou další přečtenou stránkou nabírá dech ke strhujícímu závěru, který nám prozradí, o kom, že to bude další díl a rozhodně se máme na co těšit. 😉

Autorka je „příběhová“ kouzelnice. Naprosto klasický, miliónkrát opakovaný dějový námět dokáže čtenáři podat čtivým a fascinujícím způsobem, který ho bude bavit a s nedočkavostí a vzrušením bude očekávat další kroky svých oblíbených hrdinů. Hmatatelné napětí mezi hlavními postavami i fungující chemie, která je pro ně snad přímo stvořena, jsou dokonale fungujícími prvky, jež tuto autorku charakterizují.

Román Kouzlo podzimu je nenáročnou oddechovkou, která vás mile pobaví, a věřím, že si ji všechny romantické duše do posledního kousku užijí. Důvtipná výměna urážek, slovní přestřelky i vzájemná přitažlivost jsou popsány s patřičnou energií, v které občas probleskuje jistý háv modernosti, který se do historie příliš nehodí, ale mě vlastně skvěle bavil. Nechte se zlákat provokativním románkem. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další pikantní i romantickou záležitost děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Kouzlo podzimu pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *