Recenze

Vyděšená k smrti

Vrahův plán je jasný. Jeho oběť musí být VYDĚŠENÁ K SMRTI a tenká vlákna života se tak navždy přetrhnou. Nebezpečný agresor dává pořádně zabrat seržantce Kay Hunterové a vy se s novou vyšetřovatelkou můžete seznámit nad stránkami svižné detektivky.

Název: Vyděšená k smrti
Autor: Rachel Amphlett
Překlad: Jitka Šišáková
Nakladatelství: Albatrosmedia Domino
Rok vydání: 2022
Počet stran: 336

Když se rodiče Melanie Richardsové vrátí domů ze zahraničí, netuší, že za chvíli přijde telefonát, který jim změní život. Jejich dcera byla unesena a pachatel chce výkupné. Rodiče peníze doručí a dle instrukcí se vydávají na místo, kde mají Melanii najít. A musí spěchat. Nakonec svou dceru objeví mrtvou v budově opuštěné biologické laboratoře a případu se ujímá detektiv seržantka Kay Hunterová a její tým. Vypadá to na únos, který se zvrtnul, ale Kay o tom není přesvědčená – a ve svém podezření se jen utvrdí, když je nalezen mrtvý muž i s výkupným. Důkazy jim ale unikají a Kay má pocit, že její nadřízený je proti každému kroku, který ona v případu udělá. Pak je unesena další studentka. Jedná se o práci stejného psychopatického vraha? Z pátrání se stává závod s časem. Policie musí dívku najít dřív, než se i z ní stane jen smutná statistika.

¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ 

Detektivka Vyděšená k smrti je úvodním dílem série Kay Hunterová a čeká vás svižná jízda, na jejímž konci čeká zajímavé rozuzlení. Autorčin spořivý styl psaní přispívá k dynamickému ději, v kterém se na vedlejší odbočky rozhodně nehledí a (bohužel pro mě) ani na podrobnější, promyšlené dějové pasáže.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dvě dějové linie. První se ujímá hlavní protagonistka policistka Kay. Společně budete odkrývat indicie, jež povedou k pachateli, kterého ale vlastně už tak trochu budete znát, protože právě jemu je věnována druhá linka vyprávění. Krátké kapitoly i větší množství jednoduchých vět zvyšují tempo příběhu, ale příliš nerozvíjejí hlavní dějovou osu.

Pořád se svíjela a snažila se osvobodit, ale už začínala působit droga, kterou jí píchl.
Hrubě ji nasoukal do vozu a Emma upadla hlavou na kovovou podlahu.
Zatmělo se jí před očima a zbytečně se pokoušela zůstat při vědomí. Cítila jen čirou hrůzu.
Něco takového se stalo i Melanii.

Zápletka začíná velmi nadějně. Rovnýma nohama skočíte do rozjetého děje, který dává tušit, že tady se budou dít velké věci. Ze slov prýští strach a stísněnost pozůstalých včetně marné snahy o záchranu lidského života. Jste natěšeni na svižnou a napětím prošpikovanou jízdu, která vám sebere vítr z plachet, a doufáte, že tenhle úvodní díl bude předzvěstí dechberoucí série, bez které se neobejdete. Čím víc stránek jsem měla přečtených, tím víc se do mě začal vkrádat pocit rozčarování.

Autorka pluje po povrchu a příliš se nepouští do emočních hlubin svých postav. Mé pocity z četby tak byly jasně vytyčeny a prvky napětí, zvědavosti i pojatá atmosféra po mě sklouzly bez většího efektu. Nenáročný styl psaní působí strohým dojmem a nedává čtenáři příliš prostoru k fantazii.

Co se této krimi rozhodně nedá upřít, je její rychlé tempo, které se žene hvězdnou rychlostí ke svému závěru, a hlavní představitelka Kay, která je velkou sympaťačkou, dokáže čtenáře zaujmout, aniž by prošla alkoholickou či traumatickou záležitostí. 😉 První třetina knihy byla za mě super.

Krimi Vyděšená k smrti mě sice tolik nevyděsila, ale dokázala mě příjemně pobavit. Pokud máte rádi nenáročné detektivky, v kterých se jede po hlavní trase a nezabředává se příliš do podrobností, pak směle sáhněte po nové krimi z nakladatelství Albatrosmedia.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za detektivní případ s novou sympatickou vyšetřovatelkou děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Vyděšená k smrti pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *